Genel Gündem Siyaset Tüm Manşetler

TURPCU: “SEÇİM STARTINI VERDİK”

CHP’nin önseçiminden birinci sırada çıkan Milletvekili Aday Adayı Şerafettin Turpcu, partisine teşekkür ziyaretinde bulunarak, artık seçim startı verdiklerini söyledi. Turpcu, AK Parti ile kırsalda hesaplaşacaklarını belirtirken, önseçimde rüşvet dağıtıldığı yönündeki..

TURPCU: “SEÇİM STARTINI VERDİK”

48030_turpcu1

CHP’nin önseçiminden birinci sırada çıkan Milletvekili Aday Adayı Şerafettin Turpcu, partisine teşekkür ziyaretinde bulunarak, artık seçim startı verdiklerini söyledi. Turpcu, AK Parti ile kırsalda hesaplaşacaklarını belirtirken, önseçimde rüşvet dağıtıldığı yönündeki sorulara İl Başkanı Ertuğrul Koltuk yanıt verdi. Koltuk, “Kimse AKP ile MHP’ye bir şey demiyor, ama tüm silahlar CHP’nin üzerine çevriliyor. Bu para nerede dağıtıldı ve kim aldı, onu da bilemiyorum. Asparagas haberlerdir. İtibar da etmiyorum. Bu Facebook sayfalarını biraz fazla kullanıyoruz. Biri bir şey yazıyor, hemen peşinden paylaşılıyor. Yapmayalım” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) 7 Mart 2015 Cumartesi günü gerçekleştirdiği önseçimden birinci sırada çıkan CHP Milletvekili Aday Adayı Şerafettin Turpcu, partisine teşekkür ziyaretinde bulundu. Turpcu’yu, CHP İl Başkanı Ertuğrul Koltuk, Merkez İlçe Başkanı Cemal Şahin ve partililer karşıladı.

KOLTUK: “LİSTENİN ARKASINDAYIZ”

CHP Zonguldak İl Başkanı Ertuğrul Koltuk, ziyarette yaptığı konuşmada, 25 yıl sonra gerçekleştirilen önseçimin önemine değinerek, “İl Örgütü olarak baştan beri hakim huzurunda kontenjansız bir önseçim istemiştik. Gelinen noktada Genel Merkezin takdiri sonucun eğilim yoklaması yapıldı. Bu eğilime katıldığınız ve kavgasız-gürültüsüz bitmesinden ötürü de teşekkür ediyoruz. O salondan birlik ve beraberlik içinde hepimiz çıktık. Bu konuda Genel Merkezimizin bir teşekkürü oldu. Bir eğilim yapıldı ve sıralama ortaya çıktı. Biz örgüt olarak bu sıralamanın her zaman arkasındayız. Baştan beri söyledik ve şimdi de bunun arkasındayız. Bu arada ikinci sıra Genel Merkezin inisiyatifindedir. Genel Merkez bunu isterse kontenjan olarak kullanabilir. Top Genel Merkezdedir. Genel merkez nasıl takdir ederse bunu kullanacaktır. Benim sizlerde en çok isteğim 7 Haziran’da büyük bir seçim var. Bu seçim geleceğimiz için çok önemli olan bir seçimdir. Bu seçimde inşallah hep beraber bu parti iktidar olacaktır. Zonguldak’ta inşallah hep beraber kavgasız-gürültüsüz partimizi birinci parti yapacağız. Türkiye’de de iktidar olacağız. O sıralamada çıkan sonuçta Sayın Şerafettin Turpcu birinci sırada yer almıştır. Kendisini o gün de, ondan sonra da tebrik ettik. Kendisi Ankara’daki işlerinden dolayı 2-3 gün buraya geç geldi. Bundan sonra her gün partimizde olacaktır. Sadece kendisi değil, tüm aday adaylarımız burada olacaktır” diye konuştu.

TURPCU: “SEÇİM STARTINI VERDİK”

CHP Zonguldak Milletvekili Aday Adayı Şerafettin Turpcu, kavgasız-gürültüsüz bir önseçim gerçekleştirdiklerini belirterek, “Genel Merkezimizden aldığım izlenim, hakimlere gerek olmadığı, örgütün bunu yapabileceği yönünde. Genel Başkanımızın desteğiyle üyelerimize bir yol açılmıştır. Ben şahsım adına Genel Merkez yöneticilerimize teşekkür ediyorum. Benim bu ziyaretlerim bir teşekkür ziyaretidir. Zonguldak Merkez ilçede arkadaşlarım beni ikinci sırada önseçimde çıkarttılar. Eski merkez ilçede (Kozlu-Kilimli-Merkez) ise, partililerimiz beni birinci sırada çıkarttılar. Ben Çaycuma’da üçüncü sırada, yaşadığım yerde birinci sıradayım, bu benim için çok büyük bir mutluluk. Demek ki, Şerafettin Turpcu şovenizmden ve hemşehricilikten uzak bir siyaset yürütüyor. Partimizde bu tip duyguların olacağını gördüm ve mutlu oldum. Eski merkez ilçede bir, Çaycuma’da üçüncü çıkartan partililerime çok teşekkür ediyorum. Artık seçim startını verdik. ‘Bölgeler arası adalet olursa, kontenjan sigorta olarak kullanılacak’ demiştik. Ben bu konuda yıpranacağımı düşünmüyorum. Bu konuda kimsenin kuşkusu olmasın. Partimiz ve Genel Merkezimiz bu konuda çok dikkatliler. Görüyoruz ki, AKP hükümetinin sonu geldi. Çatırtılarını buradan duyabiliyoruz. Aynı zamanda CHP iktidarının ayak seslerini duyuyoruz. Ben 7 Haziran’da tüm ilçe örgütlerimizle birlikte bu seçimlerde Zonguldak’ta birinci parti çıkacağımıza inanıyorum. Önseçim bu konuda bir yön göstermiştir. Türkiye seçim ortalamasına yakın bir üyemiz oy kullanmıştır ve partimizde büyük bir hareketlenme olmuştur. Bunlar partimiz için çok büyük zenginliktir. Keşke bu önseçimler daha önceden yapılsaydı, göreceli kırgınlıklar olmasaydı. Bir tane birinci sıra vardı ve bir takım kırgınlıklar oldu, ama ben yarışan tüm arkadaşlarımızı kutluyorum. Genel Başkanımız da önseçime girme kararı aldı. Genel Başkanımıza da başarılar diliyorum.”

“AKP’YLE KIRSALDA HESAPLAŞMAK İSTİYORUZ”

“Bütün ilçelerimizden, örgütlerimizden isteğim, bir seferberlik ilan etmemizdir. O havayı devam ettirerek, tüm üyelerimizden 8 Nisan’dan itibaren, bilhassa AKP’yle kırsalda hesaplaşmak istiyoruz. Ben tüm örgütlerimizin ve İl Başkanımızın bu mücadeleyi hep beraber vereceğimize inanıyorum. Bu anlamda tüm partililerime güveniyorum, bu seçimde AKP’yi yeneceğimize inanıyoruz. AKP, 12 yıldır gereken hizmetleri yapamadığı gibi kendi içlerinde de birbirine girdiler. Bu başka bir ülkede yapılsa, nerelere gider, ama bizim ülkemiz doğru düzgün yönetilmediği için bir şey olmuyor. 7 Haziran’dan sonra inanıyorum ki, Türkiye Atatürk’ün kurduğu ülkeye geri dönecektir” dedi.  

KOLTUK: “ASPARAGAS HABERLERDİR”

Konuşmaların ardından, basın mensuplarının Şerafettin Turpcu’nun üyelere rüşvet dağıttığı iddialarıyla ilgili sorularına İl Başkanı Ertuğrul Koltuk yanıt verdi. Koltuk, “Bu bir yarıştır. Ben şunu görüyorum; kimse AKP ile MHP’ye bir şey demiyor, ama tüm silahlar CHP’nin üzerine çevriliyor. CHP öyle yaptı, CHP böyle yaptı, CHP para dağıttı… Bu para nerede dağıtıldı ve kim aldı, onu da bilemiyorum. Bunlar asparagas haberlerdir. Bunlara itibar da etmiyorum. Bizler bu Facebook sayfalarını biraz fazla kullanıyoruz. Biri bir şey yazıyor, hemen peşinden paylaşılıyor. Bunlar hoş değil. Yapmayalım. Lütfen partimizi kimsenin karalamasına izin vermeyelim. Cumhuriyet Halk Partisi bunları hak etmiyor. Biz önümüze bakalım” diye konuştu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL