Genel Gündem Tüm Manşetler

SANSÜR… ENGEL…

Zonguldak’ta, kısa adı GMİS olan Genel Maden İşçileri Genel Başkanı Ahmet Demirci, gazetecilerin 24 Temmuz Basın Bayramını kutladı. Genel Başkan Demirci, yazılı mesaj yayınlayarak, en büyük dileğinin basın çalışanlarının çalışma..

SANSÜR… ENGEL…

yenigimisss

Zonguldak’ta, kısa adı GMİS olan Genel Maden İşçileri Genel Başkanı Ahmet Demirci, gazetecilerin 24 Temmuz Basın Bayramını kutladı.
Genel Başkan Demirci, yazılı mesaj yayınlayarak, en büyük dileğinin basın çalışanlarının çalışma şartlarının iyileştirilmesi ve özgürce haber yapmaların sağlanması olduğunu söyledi.
Denirci, şunları kaydetti:

SANSÜR… ENGEL…
“Basının özgür konumunu gölgeleyen ve basını temel işlevlerinden uzaklaştıran sansür, halkın çıkarlarının savunulmasının ve özgür düşüncenin önündeki en büyük engeldir. Bu engel 107 yıl önce kaldırılmıştır.

Demokrasinin vazgeçilemez unsurlarından biri olan, haber alma ve yayma özgürlüğünün en etkili aracı olan basın, demokrasinin yaşaması ve gelişmesi için en önemli kurumlardan biridir. Toplumsal değerlere saygılı, kişisel hak ve özgürlükleri temel alan tarafsız bir basın, demokrasinin en önemli ölçütlerinden biridir.

ÇALIŞMA ŞARTLARININ İYİLEŞTİRİLMESİ
Artık her insanın bilgiye ulaşma, doğruları öğrenebilme ve kendi fikirlerini ifade edebilme özgürlüğünün en temel hak olduğu görüşü, modern dünyada tartışılmaz kabul görmektedir. Bu nedenle basınımızın çalışma şartlarının iyileştirilmesi, özgürce kamu yararı doğrultusunda haber yayma haklarını kullanabilmeleri en büyük dileğimizdir.  24 Temmuz Basın Bayramı’nın basın çalışanlarımızın haklarının ve çalışma şartlarının iyileştirilmesi için bir dönüm noktası olmasını diliyoruz.

Zonguldak-Bartın-Karabük bölgemizde yayın hayatını sürdüren yerel gazete, dergi, radyo ve televizyonlarımız başta olmak üzere tüm basın temsilcilerimizin 24 Temmuz Basın Bayramını kutluyor, tüm basın emekçilerine çalışmalarında başarılar diliyoruz.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL