Genel Gündem Tüm Manşetler

NELER YAPTILAR NELER..!

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi’nde, kalp krizi geçirdiği sanılan adama, geç geldiği iddia edilen ambulanstaki sağlık çalışanının telefonda verdiği direktifler doğrultusunda müdahalede bulunuldu. Alınan bilgiye göre, Fahrettin Atan, sabah saatlerinde Müftü Mahallesi..

NELER YAPTILAR NELER..!

cay-ocaginda-oturdugu-sirara-v3pf5

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi’nde, kalp krizi geçirdiği sanılan adama, geç geldiği iddia edilen ambulanstaki sağlık çalışanının telefonda verdiği direktifler doğrultusunda müdahalede bulunuldu.

Alınan bilgiye göre, Fahrettin Atan, sabah saatlerinde Müftü Mahallesi Unpazarı Caddesi üzerindeki bir çay ocağına gitti. Oturduğu yerde biranda fenalaşarak yere düşen Atan, çay ocağı çalışanları ve diğer müşteriler tarafından, tahta taburelerin birleştirilmesi ile oluşturulan zemine yatırıldı.
Haber verilen 112 Acil Servis beklendiği sırada, civarda bulunan bir eczane çalışanı kolonya koklattığı Atan’ın tansiyonunu da ölçtü.
Ambulansın geciktiğini öne sürerek bu duruma tepki gösteren bazı müşteriler, tansiyonu 22’ye 10 belirlenen şahsın hayatından endişe etmeye başladı.
112 Acil Servis çalışanı ile telefonda görüşerek ‘hastayı yan yatırın ve öylece bekleyin’ direktifini aldığını belirten çay ocağı sahibi, müşterilerinde yardımıyla denileni yaptı, bazıları ise gazete sallayarakAtan’ı serinletmeye çalıştı.
09.28’de aranan 112 Ambulans’ı, 09.40’ta geldiği olay yerinde, müdahalede bulundukları Fahrettin Atan’ı, Karadeniz Ereğli Devlet Hastanesi’ne götürdü.

Öte yandan, kalp rahatsızlığı ile şeker hastalığı olduğu ileri sürülen Atan’ın, yine aynı çay ocağında oturduğu farklı zamanlarda da birkaç kez fenalaşarak ambulansla hastaneye götürüldüğü öğrenildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL