Genel Gündem Siyaset Tüm Manşetler

MESAJ ALINMIŞTIR..!

25’inci dönem milletvekili seçimlerinde 3 milletvekilinden 2 milletvekiline düşen AK Parti Zonguldak İl Başkanı Zeki Tosun ve partililer, basının karşısına geçti. İl Başkanı Tosun, “Milletimizin kararı nihai karardır ve her..

MESAJ ALINMIŞTIR..!

49928_ak-parti1

25’inci dönem milletvekili seçimlerinde 3 milletvekilinden 2 milletvekiline düşen AK Parti Zonguldak İl Başkanı Zeki Tosun ve partililer, basının karşısına geçti. İl Başkanı Tosun, “Milletimizin kararı nihai karardır ve her şeyin üstündedir. Bu karardan alınması gereken mesajlar alınmıştır. Bu mesajları hep birlikte değerlendirip çalışmaları yapacağız” dedi.

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Zonguldak İl Başkanlığı, 7 Haziran milletvekili genel seçimlerini değerlendirdi. Parti binasında gerçekleştirilen basın toplantısına; AK Parti Zonguldak Milletvekilleri Hüseyin Özbakır ve Faruk Çaturoğlu, 24’üncü Dönem AK Parti Milletvekili Özcan Ulupınar, Milletvekili Adayı Akın Kaymak, İl Başkanı Zeki Tosun, Merkez İlçe Başkanı Metin Karaduman, Belediye Başkanları, İlçe-Belde Başkanları ve partililer katıldı.

TOSUN: “MİLLETİMİZİN İRADESİ SANDIĞA YANSIDI”

Yoğun katılımın olduğu toplantıda ilk konuşmayı İl Başkanı Zeki Tosun yaptı. Başkan Tosun, “Bu seçim, Türkiye demokrasisi için çok önemlidir. Milletimizin iradesi sandığa yansıdı. Bu sonuçlar hiçbir partiyi tek başına iktidara getirmemiştir. Katılma oranı yüksek olup, AK Parti bu seçimden birinci parti olmuştur. Milletimizin kararı nihai karardır. Ve her şeyin üstündedir. Bu karardan alınması gereken mesajlar alınmıştır. Bu mesajları hep birlikte değerlendirip çalışmaları yapacağız. Bu seçimde 60 gündür teşkilatlarımıza ve yönetimlerimize, seçim koordinasyon merkezine herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum. 7 Haziran 2015 seçim sonuçlarının ülkemize ve Zonguldak’a hayırlar getirmesini diliyorum” dedi.

ÖZBAKIR: “ZONGULDAK HALKININ YANINDAYIZ”

AK Parti Zonguldak Milletvekili Hüseyin Özbakır, “Yollarımız TTK ve 2/B ile ilgili çalışacağımıza dair söz verdik. Teşvik ile ilgili sözler verdik. Sözlerimizin arkasındayız. Zonguldak için çalışacağız. Tüm arkadaşlarımızın da yanındayız. Bizimle beraber çalışan herkese teşekkür ediyorum. Aday arkadaşlarımıza da teşekkür ediyorum. Zonguldak halkının yanındayız. Herkese sevgi ve saygılarımı iletiyorum” diye konuştu.

AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu ise, konuşmasında şunları söyledi:

ÇATUROĞLU: “İÇİMİZDE BURUK BİR SEVİNÇ VAR”

“7 Haziran seçimlerini hep beraber gerçekleştirdik. Öncelikle 60 günlük seçim süresi içerisinde insanüstü gayretle biz ve arkadaşlarımız, Zonguldak’ın her bölgesinde ter döktük. Karış karış gezmeye çalıştık. Tabii ki, bu çalışmalar esnasında gidemediğimiz yerler oldu. Oralara başka arkadaşlarımız gittiler. Dolayısıyla büyük bir alan taraması yaptık. Aldığımız sonuçlar itibariyle partimiz yine açık ara öndedir. İki muhalefet partisinin toplamı ancak AK Parti’nin oy oranının altındadır. Bizim bugün buruk olmamızın sebebi çıtamızın hep yüksek olmasıdır. İçimizde buruk bir sevinç var. Ama şunu peşinen söylemem lazım. Zaman, birlik ve beraberlik zamanıdır. Seçmen bir mesaj vermiştir. Bir öz eleştiri yapın demiştir. Bu öz eleştirinin yapılması gerekir. AK Parti’nin içerisinde olmayan bir hükumet gözükmemektedir. 1-2 gündür, ‘Keşke AK Parti’ye oy verseydik’ diyenler oldu. Kısa bir süre sonra erken seçim olursa AK Parti iktidara gelecektir. İnsanlar ve Türkiye istikrara alışmıştı. Bu sonuçların ülkemize ve milletimize hayırlar getirir.”

AK Parti 24’üncü Dönem Zonguldak Milletvekili Özcan Ulupınar da, çok daha çalışmalarını gerektiğini anladıklarını belirterek, şunları söyledi:

ULUPINAR: “ÇOK DAHA ÇALIŞMAMIZ GEREKTİĞİNİ ANLADIK”

“Bütün kardeşlerime yürekten teşekkür ediyorum. Bizlere destek veren ve ilgisin esirgemeyen vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. 60 gün boyunca dolaştık, büyük bir ilgi vardı. Ancak bu sonuçlar çıktı. Ancak beklediğimiz sonuç bu değildi. Milletimizin ve ülkemizin AK Parti’ye ve istikrara ihtiyacı var. İnşallah bir kaos ortamı oluşmadan bu istikrar ortamı oluşur. Çok daha çalışmamız gerektiğini anladık. Zonguldak için ülkemiz için bunu yapmamız gerekir. Bu dönemde Zonguldak’ta çok önemli çalışmalar gerçekleştirdik. Biz bunları anlatmaya çalıştık. Çok yakın zamanda bunların tamamlandığını hep beraber göreceğiz. İnşallah aksamaz, aksamaması için biz de görevimizi yerine getirmeye çalışacağız. Toplantıya gideceğiz. Orada bir yol haritası belirlenecek. Ondan sonra tekrar Zonguldak ve ülke için çalışmaya ve mücadele etmeye devam edeceğiz. Bizim bir tahmin yürütmemiz doğru olmaz. Koalisyon da olabilir, erken seçim de olabilir. İnşallah Türkiye 13 yılda devam ettiği gibi istikrarını sürdürür. Zonguldak siyasette çok bilinçli değil. Biz de 13 yıldır aktif siyasetin içinde olmuş bir kardeşiniz olarak tecrübemiz, bilgi birikimimiz var. Bunu arkadaşlarımızla her ortamda paylaşacağız. Bundan sonra da hizmete devam edeceğiz. Herhangi bir kırgınlık yaşamadan çalışmaya devam edeceğiz. İnşallah karamsarlık oluşmaz. Zonguldak ve Türkiye için güzel günler çok yakın zamanda kendini gösterecektir.”

KAYMAK: “MİLLETİN İRADESİNE SAYGILIYIZ”

AK Parti 5’inci Sıra Milletvekili Adayı Akın Kaymak ise, “7 Haziran 2015’de Türkiye bir seçim yapmıştır. Katılımı yüksek, demokratik bir seçim olmuştur. AK Parti ve AK kadrolar her zaman olduğu gibi millet iradesini her zaman üstte tutmuştur. Sandıkta tecelli eden milleti iradesine de saygılıyız. Millet iradesini saygını bir şekilde yerine getirecektir. Öncelikle İl Başkanımıza, İl yönetimimize, İlçe Başkanlarımıza, İl Genel Meclisi Başkanımız ve üyelerimize, Gençlik Kolları ve Kadın Kolları üyelerimize, bütün AK Parti ailesine ve hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bizler AK Parti ve AK kadrolar olarak, ya Allah bismillah dedik millet için ülke için çalışmaya başladık. Bu ülke için çalışmaya gayret edeceğiz” dedi.

Haber : Cüneyt Özfidan

Share this with your friends

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL