Genel Gündem Tüm Manşetler

HASTANE TAMAM, SIRA YOLDA

350 Yataklı Kdz.Ereğli Devlet Hastanesinde ihale süreci 17 Mayıs 2014 tarihinde sona erdi. İhaleyi kazanan firma Toplu Konut İdaresi yetkilisi ile Kdz.Ereğli Kaymakamlığını ziyaret etti, teslim sürecinin başladığını açıkladı.  ..

HASTANE TAMAM, SIRA YOLDA
hastane-tamam-sirada-yol-var

350 Yataklı Kdz.Ereğli Devlet Hastanesinde ihale süreci 17 Mayıs 2014 tarihinde sona erdi. İhaleyi kazanan firma Toplu Konut İdaresi yetkilisi ile Kdz.Ereğli Kaymakamlığını ziyaret etti, teslim sürecinin başladığını açıkladı.

 

Kdz.Ereğli Kaymakamı İbrahim Çay, hastanenin yol sorununun kısa sürede çözümü için Milletvekili Prof.Dr.Candan’ın çabası bulunduğunu hatırlatarak, “Hastanemiz bölgenin en modern hastaneleri arasında yer alacaktır” dedi.

 

Geçtiğimiz günlerde Karayolları Genel Müdürlüğünde yol sorununun çözümü için sürecin hızlandırılmasını sağlayan Milletvekili Prof.Dr.Candan, “Umut ediyoruz ki yol sorununun da çözüme kısa sürede çözüme kavuşturulması ile bölge halkımız daha modern ortamlarda daha sağlıklı bir tedavi imkanı bulacaktır, bölgemize hayırlı uğurlu olsun” sözleri ile konuştu.

 

 

20 Haziran 2011 tarihinde ihalesi yapılan ve 18 Ağustos 2011 tarihinde sözleşmesi imzalanan 350 Yataklı Ereğli Devlet Hastanesi inşaatında işin süresi 17 Mayıs 2014 tarihinde sona erdi, ihaleyi alan firma çalışmalarını tamamladı. Toplu Konut İdaresi (TOKİ) ve firma yöneticileri beraberinde Ak Parti Kdz.Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır ile Kdz.Ereğli Kaymakamı İbrahim Çay’ı ziyaret etti hastanenin tamamlandığını ancak yol probleminin biran önce çözüme kavuşturulmasını istedi.

 

KÖPRÜLÜ KAVŞAKLA ÇÖZÜM SAĞLANACAK

Kaymakam İbrahim Çay, Ak Parti Zonguldak Milletvekili Prof.Dr.Ercan Candan’ın yol sorununun çözümü için yoğun çaba sarf ettiğini hatırlatarak, “Biz hastane inşaatı başladığı zaman yol güzergahının sorununu da ortadan kaldırmak istiyorduk ancak bir takım engellemelerden ötürü bu gerçekleştirilemedi. Karayolları Bölge Müdürlüğü ekipleri geldi söz konusu alanda inceleme yaptı, çalışmalarını sürdürüyor. Derenin alt bölümünden köprülü kavşak yapılarak sorunun çözümü hedeflenmektedir” dedi.

 

TAM SÜRESİNDE TAMAMLANDI

İnşaatın tam süresinde tamamlandığını hatırlatan ve firma yöneticilerini kutlayan Kaymakam İbrahim Çay, “Hastanemiz bölgenin en modern hastaneleri arasında yer alacaktır. Bölgemize hayırlı uğurlu olsun, emeği geçen destek veren herkese şükranlarımızı sunuyoruz” sözleri ile konuştu.

 

İNCELEMEDE BULUNDULAR

Ereğli Belediye Başkan Yardımcısı Esra Alpago, Fen İşleri Müdürü Oğuz Cömert, Ak Parti Kdz.Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, TOKİ yetkilisi ve hastanenin yapımını sağlayan firma yöneticileri ile hastane çevresinde incelemede bulundu. Yol güzergahının önündeki engellerin kaldırılabilmesi için Ereğli Belediyesi’nin her türlü desteği vermeye hazır olduğu belirttiler. Alpago yol sorununun da çözüme kavuşmasının ardından modern hastanenin bölge halkına hizmet vereceğini belirterek emeği geçenlere teşekkür etti.

 

PROF.DR.CANDAN’IN ÇABASI

Ak Parti Zonguldak Milletvekili Prof.Dr:Ercan Candan ise 350 yatak kapasiteli Ereğli Devlet Hastanesi’nde yol sorununun çözüme kavuşturulması için önemli aşamalar kaydettiklerini söyledi. Geçtiğimiz günlerde Karayolları Genel Müdürlüğünde görüşmede bulunan ve süreci hızlandıran Ak Parti Zonguldak Milletvekili Prof.Dr.Candan yaptığı açıklamasında şu görüşlere yer vermişti: “350 yatak kapasiteli akıllı hastanenin hizmete girecek olmasından büyük mutluluk duyuyoruz. Büyük oranda çalışmalar tamamlandı ve teslim işlemleri gerçekleştirilmekte. Halkımız modern bir hastanede tedavi imkanı bulabilecek. Bölge için son derece önemli bir hizmet. Sadece Kdz.Ereğli değil, Alaplı, Zonguldak, ilçeler, beldelerimiz, köylerimizde yaşayan vatandaşlarımız da yararlanacaktır. Modern tıp aletlerinin yer alacağı her türlü ince detayların dahi düşünüldüğü yeni hastanemiz bölgemize hayırlı uğurlu olsun”

 


İlgili Galeri

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL