Genel Gündem Tüm Manşetler

GERÇEĞİNİ ARATMADI..!

Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Ereğli Belediyesi tarafından düzenlenen Uluslararası Karadeniz Ereğli Osmanlı Çileği Kültür ve Sanat Şenlikleri kapsamında, “Ereğli 2015 Arama ve Kurtarma Tatbikatı” gerçekleştirildi. Ereğli sahilinde Ankara, Diyarbakır..

GERÇEĞİNİ ARATMADI..!

IMG_7664

Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Ereğli Belediyesi tarafından düzenlenen Uluslararası Karadeniz Ereğli Osmanlı Çileği Kültür ve Sanat Şenlikleri kapsamında, “Ereğli 2015 Arama ve Kurtarma Tatbikatı” gerçekleştirildi. Ereğli sahilinde Ankara, Diyarbakır ve Sakarya Büyükşehir, Bolu ve Ereğli İlçe Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekiplerinin yanı sıra İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ve Ereğli Yelken İhtisas Kulübü’nden 50 kişilik arama kurtarma ekibiyle tatbikat yapıldı. 

Senaryo gereği, Karadeniz’de gezi amaçlı kullanılan balıkçı teknesinde yangın çıkması sonucu teknede bulunan kişilerin panik halinde denize atlaması, sahil şeridinde kontrolden çıkan bir aracın denize uçması ve Ereğli açıklarında yelkenli teknenin motor arızası nedeniyle dalga ve akıntıyla sürüklendiği ihbarı üzerine ekipler, harekete geçti.

Ekipler, senaryo gereği üç ayrı olaya müdahale etti. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, tatbikatın ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, kapsamlı bir arama kurtarma tatbikatı gerçekleştirdiklerini belirterek, “Böylesi olaylar yaşanmasını istemiyoruz. Ama yaşanırsa da itfaiyemiz, arama kurtarma ekiplerimiz, denizde yaşanan tehlikelerde koordineli olarak neler yapılabileceğini ortaya koydular” dedi. Uysal, Ankara, Diyarbakır, Sakarya Büyükşehir Belediyelerinin yanı sıra Bolu Belediyesi ve Ereğli Belediyesi ekiplerinin içerisinde yer aldığı tatbikatın amacına ulaştığını belirterek, “Hem bilgilenmek hem bilgilendirmek hem de ekiplerimizin her an hazır olduğunu göstermek istedik” ifadesini kullandı. Tatbikatı AK Parti Zonguldak Milletvekili adayı Faruk Çaturoğlu, AK Parti Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır’ın yanı sıra çok sayıda vatandaş izledi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL