Ekonomi Genel Gündem Tüm Manşetler

EREĞLİ’NİN EKONOMİK DURUMU DİLE GETİRİLDİ

Kdz Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Tetiker’in, Türkiye Odalar Borsalar Birliği M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun ev sahipliğinde 7 Ağustos tarihinde TOBB Birlik Merkezi’nde gerçekleştirilen VII. Ticaret ve..

EREĞLİ’NİN EKONOMİK DURUMU DİLE GETİRİLDİ
ereglinin-ekonomik-sorunlari-dile-getirildi

Kdz Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Tetiker’in, Türkiye Odalar Borsalar Birliği M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun ev sahipliğinde 7 Ağustos tarihinde TOBB Birlik Merkezi’nde gerçekleştirilen VII. Ticaret ve Sanayi Şurası’na katıldığı bildirildi.

 

Kdz.Ereğli TSO’dan gönderilen yazılı açıklamada, Ereğli’nin ekonomik sorunlarının dile getirildiğini ve çözümünün çok iyi değerlendirildiğine dikkati çekilerek şu ifadelere yer verildi: “Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı’nın katıldığı şurada,365 Oda ve Borsa’nın görüşleri alınarak oluşturulan sorunların ve çözüm önerilerinin üst düzeyde  dinletilmesi sağlanmıştır. Yönetim Kurulu Başkanımız Yaşar Tetiker gerek şura öncesinde katıldığı Karadeniz Bölge Toplantısında ve gerekse şura sonrasında Kdz Ereğli ilçesinin sorunlarını ve çözüm önerilerini TOBB Başkanı Sn Rifat Hisarcıklıoğlu’na ve ilgili bakanlara aktarma fırsatı bulmuştur. Kdz Ereğli’nin sorunları ve çözüm önerileri, 08 Ağustos Cuma günü Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığında tekrar gündeme getirilmiş ve sorunların çözümü konusunda çalışma yapılmıştır. Yönetim Kurulu Başkanımız Yaşar Tetiker; TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun ev sahipliğinde gerçekleştirilen VII. Ticaret ve Sanayi Şurası’nın oda ve borsaların sorunlarının yetkililere aktarılabilmesi ve  bu sorunların çözümü açısından büyük bir fırsat olduğunu ve bu fırsatın Kdz.Ereğli’nin ekonomik sorunlarının dile getirilmesi ve çözümü için çok iyi değerlendirildiğini ifade etmiştir”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL