Genel Gündem Tüm Manşetler

ÖRGÜT OY DURUMUNDAN MEMNUN

Ak Parti Kdz.Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, ilçe genelinde yüzde 54.4 oranında oy aldıklarını söyledi. Beldelerde oy patlaması yaşandığını belirten İlçe Başkanı Çakır, ilçe merkezinde Ekmeleddin İhsanoğlu’nun çıkmasını ise seçmenlerin..

ÖRGÜT OY DURUMUNDAN MEMNUN

beldelerde-oy-patlamasi-yasandi

Ak Parti Kdz.Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, ilçe genelinde yüzde 54.4 oranında oy aldıklarını söyledi. Beldelerde oy patlaması yaşandığını belirten İlçe Başkanı Çakır, ilçe merkezinde Ekmeleddin İhsanoğlu’nun çıkmasını ise seçmenlerin sandığa gitmemesine bağladı.

 

Ak Parti Kdz.Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, Ak Partili bazı belediye meclis üyeleri, ilçe yöneticileri, İl Genel Meclis Üyeleri ve partililerin katılımı ile İlçe Başkanlığında Cumhurbaşkanlığı seçimlerini değerlendirdi. Beldelerde yaşanan oy patlamalarına dikkati çeken ve belde yöneticileri ile partilileri başarılarından ötürü kutlayan Çakır, gazetecilerin ilçe merkezinde çatı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu’nun gerisinde kalmalarını ise seçmenlerin katılım oranına bağladı.

 

YÜZDE 54,4 ORANINDA OY TUTTURDUK

Çakır düzenlediği basın toplantısında özellikle beldelerde yaşanan ciddi artış sağladıklarını hatırlattığığ konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Bu büyük davada yürüyüşümüze destek verdiklerinden ötürü herkese şükranlarımı sunuyorum. Türkiye ortalamasının üzerinde oy alacağımızı iddia etmiştik, halkımıza ve Genel Başkan Yardımcımıza bunları iletmiştik. 2 Gün önce İl’de gerçekleştirilen değerlendirme toplantısında Ereğli yüzde 53-55 arasında bir rakam hedefliyoruz. Yüzde 54.4 oranında bunu tutturduk.

 

BELEDİYE BAŞKAN UYSAL VE EKİBİNE TEŞEKKÜR

Belediye başkanımız, meclis üyelerimiz, merkez mahalle ve köylerde aktif olarak seçimlere destek verdiler. Belediye Başkan ve meclis üyelerimize ayrıca teşekkür ediyorum. Çok yoğun programlarımız oldu, katkıları çok büyüktür. Sivil toplum kuruluşları ziyaretleri yaptık, afişlerle şehrimizi donattık onun dışında il genel meclis üyelerimiz, yöneticilerimiz ile gece 1’e kadar programlarda bulunduk.

 

“MİLLETVEKİLLERİMİZİ MİNNETLE ANIYORUZ”

Burada sayın Milletvekillerimizin destekleri de çok büyük, buraya geldikleri zaman ellerinde olan zaman dahilinde katkı koymaya çalışmışlardır, bunu her zaman minnetle anıyoruz. Köylerimizdeki oy artışları bizleri son derece mutlu etti, önümüzde rakamlar var. Köylerin ortalaması yüzde 68’e geliyor. Diğer aldığımız seçimlerin en üstünde bir rakamla karşınızdayız.

 

ORMANLI, GÜLÜÇ, KANDİLLİ TEŞKİLATLARINA TEŞEKKÜR

Gülüç Beldemizde 4 ay önceki seçimden yüzde 30 oyları arttırdık, Kandilli Beldemizde 881 oy almıştık yerel seçimlerde bunu tam yüzde 60 arttırım ile 1361’e çıkarttık. Ormanlı’da 524 oy almıştık bu seçimlerde 874 oy aldık, yüzde 67 oranında arttırdık. Belde başkanlarımız Ormanlı Belde Başkanı İsmail Üstün ve ekibine, Kandilli Belediye Yusuf Eryiğit ve ekibine, Gülüç Belde Başkanımız ve ekibine de teşekkür ediyoruz. Geneli değerlendirecek olursak Zonguldak’ın yüzde 53 ortalama yakalamasında en büyük pay sahiplerinden bir tanesiyiz. Seçmen sayısı nedeniyle yoğunluğumuz fazla bundan da son derece mutluyuz.

 

“ÇATI ADAYININ SANDIKLARDA TEMSİLCİSİ YOKTU”

Elimizden gelenin en iyisini yapma gayreti gösterdik, bundan dolayı da mutluyuz. Ekip arkadaşlarımıza, sandık başına dahil, 397 sandık vardı sabah saat 7’de tamam dediğimizde hepsi sandık başındaydı, bunu hiçbir partide göremezsiniz. Hatta 8-9-10 partinin birleşmesinden gelen adaylar sandıklara temsilcileri yoktu. Biz teşkilat olarak üzerimize düşeni yaptık, zaferden bu netice ile çıktığımız için mutluyuz”

 

GAZETECİLER EREĞLİ’DE KAYBEDİLDİĞİNİ SORDU

Çakır gazetecilerin soruları da yanıtladı. Bir gazetecinin, “ilçe merkezinde 2 bin 100 farkla seçimi kaybettiniz bunu nasıl değerlendiriyorsunuz?, Oy kaybı var” sorusuna Çakır şu ifadeleri kullandı: “Şehirde oy kaybı var derken seçmen katılım sayısı ile de alakalı bu. Katılım oranı gerçi Cumhurbaşkanlığı olarak dünyadaki diğer ülkelere baktığınızda katılım oranı çok yüksek ama yerel mali seçimlere göre katılım yüksek. Karşınızdaki partilerin de birleşimini dikkate aldığınız zaman onlarda da bir oy kaybı söz konusu. Biz bunu mesela MHP, Saadet, BBP tabanından ciddi oy aldık, bunları ekip arkadaşlarımız ile yetkililerimiz ile ayrıntılı bir şekilde inceleme ve değerlendirme yapacağız. Sıcağı sıcağına olduğu için çok fazla ayrıntıya giremedik, merkezi, sandık sandık oyların değerlendirmesini yapacağız. Ben oy düşüklüğü olacağı anlamına göre değerlendirmiyorum.

 

“30 BİNDİ ŞİMDİ 28 BİNDEYİZ”

30 Bin 159 almıştık şimdi de 28 bin 235 aldık katılımın yüzdesine bakacağız. 5 Bine yakın MHP, üstüne koyduğunuz zaman DSP bunların hepsinin ortak adayı, bunların ortalaması 37-38 bin olması gerekirken 30 bin aldılar, biz 30 bindi şimdi 28 bindeyiz, katılım oranına baktığınız zaman ben net olarak çıkartmadım ama 6-7 bin arasında fark var. Orana bakıldığında yüzde 44’de yerel seçimlerde şimdi yüzde 47 oy aldık.

 

“GENEL MERKEZE RAPOR SUNACAĞIZ”

Şuan bu seçimde almış olduğumuz oy oranı yüzde 47, biz bunu ayrıntılı bir şekilde değerlendireceğiz, genel merkezimize ayrıntılı rapor sunacağız. Katılımcı sayısı ile alakalı öyle bir sıkıntı görmüyoruz. Belediye başkanımıza bir kez daha söylüyorum, 4 aylık bir belediye, seçim çalışmalarında elinden geldiğinde üstün bir çaba sarf etmiştir. Yerel ve genel seçimlere girerken Seçim Koordinasyon Merkezi programı yapar. Bizlere destek verdiler, teşekkür ediyoruz.

 

“CHP BELEDİYESİNİ YIKTIK”

İki seçime girdik bunlardan bir tanesi Cumhuriyet Halk Partisi Belediyesini yıkarak Ereğli’de Ak Parti bayrağını en üst noktaya taşımışızdır. Bu ikinci seçimimiz, Zonguldak’ta da Türkiye genelinde de bizden beklenenin üzerinde oy almışızdır. Diyorum ki her sandıkta 1 oyumuz zayi olsa toplamda oyumuz değişir. En alt kademesinden en üst kademesine kadar emeği geçenlere bir kez daha teşekkür ediyorum”

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL