Genel Gündem Tüm Manşetler

ERDEMİR VAKFINA REKOR CEZA

Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları Mensupları Yardımlaşma Sandığı Vakfı’nın, Maliye Bakanlığı tarafından yapılan vergi denetimlerinin ardından vakfın cezai işleme maruz kalmasının ardından olağanüstü genel kurulunu gerçekleştirdi.   Genel Kurul’da Vakıf..

ERDEMİR VAKFINA REKOR CEZA

varliklara-yuzde-17-blokaj-konulacak

Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları Mensupları Yardımlaşma Sandığı Vakfı’nın, Maliye Bakanlığı tarafından yapılan vergi denetimlerinin ardından vakfın cezai işleme maruz kalmasının ardından olağanüstü genel kurulunu gerçekleştirdi.

 

Genel Kurul’da Vakıf Yönetimi, uzlaşma tarihinin Şubat ayı içerisinde belli olmasının beklendiğini ve sürecin tamamlanıncaya kadar tüm üye ve emeklilerin varlıklarına yüzde 17 oranında blokaj konulmasının öngörülmesini teklif etti.

 

Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları T.A.Ş (ERDEMİR) Mensupları Yardımlaşma Sandığı Vakfı’nın, Maliye Bakanlığı tarafından yapılan vergi denetimlerinin ardından vakfın cezai işleme maruz kalması ile alınan olağanüstü genel kurul kararını gerçekleştirdi.

Erdemir Kültür Merkezinde, Vakıf yöneticilerinin yanı sıra Erdemir’den emekli olan ve çalışan çok sayıda kişinin katılımı ile yapılan toplantıda Yönetim Kurulu Başkanı Mücteba Bekcan, uzlaşma tarihinin Şubat ayı içerisinde belli olmasının beklendiğini ve sürecin tamamlanıncaya kadar tüm üye ve emeklilerin varlıklarına yüzde 17 oranında blokaj konulmasının öngörülmesini teklif etti.

Basına kapalı gerçekleştirilirken toplantıda Vakıf Yönetimi sürecin yönetilmesine ilişkin delegelerinden yetki istedi. Yapılan oylamada yetki Vakıf Yönetimine verildi.

Erdemir Vakfı, vergi denetimleri sonucu vakfın cezai işleme maruz kalmasının ardından 12 Ocak tarihinden itibaren emekli aylıkları, ölüm ve maluliyet yardımları dışında üye ve emeklilere yapılacak her türlü ödemenin durdurulmasına karar vermişti. 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL