Erdemir kimi mi! işe alacak?

Erdemir ikinci etap işçi alım ilanına çıktı. Bilindiği üzere daha önce başvuru kuyrukları almış başını gitmişti. Endüstri Meslek Lisesi mezunu olanda olmayanda başvuru yapmış ve kalabalığa sebebiyet vermişti. Eski Genel..

Erdemir kimi mi! işe alacak?

Erdemir ikinci etap işçi alım ilanına çıktı. Bilindiği üzere daha önce başvuru kuyrukları almış başını gitmişti. Endüstri Meslek Lisesi mezunu olanda olmayanda başvuru yapmış ve kalabalığa sebebiyet vermişti.

Eski Genel Müdür Salih Cem Oral dönemindeki bu süreçten ders çıkartan Erdemir Yönetimi bu kez başvuru sürecini 2 hafta yaparak Erdemir Spor Salonunu başvuru yapacaklara açtı.

Daha önceki alımlarda Erdemir personel alımını Elektrik ve Elektronik mezunu ağırlıklı gerçekleştirmişti. Bu da sonralarında yönetimi pek memnun etmedi diyebiliriz. Zira Erdemir İzabeci – Dökümcü ihtiyacı ağırlıklı olan bir kuruluştur. Hatta bu Elektrik ve Elektronik alımlarının fazla olmasının sebebini sınavlarda diğer bölümlere göre adayların daha başarılı olmasına yoranlarda oldu.

İşin özetine gelecek olursak. Erdemir bu alımlarda önceliği İzabe – Döküm, Metal Teknolojisi, Endüstriyel Otomasyon ve Motorlu Araçlar Teknolojisinin İş Makineleri bölümlerine öncelik tanıyacağa benziyor.

Keşke Erdemir önceliği şu kadar süre ilimizde ikamet etme şartı gibi bir hususu da devreye almış olsaydı. Bölge gençlerimiz adına istihdam açısından büyük avantaj sağlanmış olurdu.

Erdemir’in 25 yaş durumunu ay olarak kaybedenlerde istisnai bir durum gerçekleştireceğine inanıyorum. Zira 2-3 ay gibi bir süre ile başvuru şartlarını kaçıran gençlerin psikolojisi gerçekten zor bir durum olur.

Erdemir ve Ereğli bir bütündür. Asla ayrı düşünülemez, yorumlanamaz.  OYAK bu yakınlığını ve samimiyetini N. Aşkın Peker’i Genel Müdür olarak ataması ile göstermiştir. Erdemir Ereğli halkının yanındadır. Çünkü Erdemir demek Ereğli halkı demektir.

Makale: Kaan Kocaman

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL