Spor

BAŞOĞLU SEZONU DEĞERLENDİRDİ

Zonguldak Deplasmanlı Süper Amatör Lig takımlarından Alaplı Belediyespor’un Antrenörü Gökmen Başoğlu yazılı olarak yaptığı açıklamasında Kdz Ereğlispor galibiyetini yeni seçilen Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin’e hediye ettiklerini belirti. 2013-2014 Futbol..

BAŞOĞLU SEZONU DEĞERLENDİRDİ

GÖKMAN ALAPLI

Zonguldak Deplasmanlı Süper Amatör Lig takımlarından Alaplı Belediyespor’un Antrenörü Gökmen Başoğlu yazılı olarak yaptığı açıklamasında Kdz Ereğlispor galibiyetini yeni seçilen Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin’e hediye ettiklerini belirti. 2013-2014 Futbol sezonunun sona ermesinin ardından bir değerlendirmede bulunan Alaplı Belediyespor Antrenörü Gökmen Başoğlu açıklamasında hakem hatalarına da değinirken sezon değerlendirmesi yapmayı da ihmal etmedi. Lig ikincisi olarak play oflara kalan Alaplı Belediyespor’un Antrenörü Gökmen Başoğlu’nun yazılı olarak yaptığı açıklama şu şekilde;

*OYNADIĞIMIZ FUTBOL İLE ŞAMPİYONLUĞU HAKETTİK.

*İSTASYON MAÇINDA YAPILAN BARİS HAKEM HATASIYLA ŞAMPİYONLUĞUMUZ ÇALINDI.

*MAÇIN HAKEMİ ÜMİT KAYA KİMYAMIZI BOZDU.

*AMA LİGİN GENELİNDE HAKEMLERİMİZ MÜKEMMEL PERFORMANS ORTAYA KOYDULAR. ÖZELLİKLE ( Ceyhun  Kömürcü, Serkan Ayan, Osman Ender Bulut )   ÖNE ÇIKAN İSİMLERDİ.

 Ayrıca ayrılan oyuncular alamadığımız oyuncular ayrı bir etkendi. Ekonomik sıkıntıları asla bahane etmiyorum çünkü benim öyle bir futbolcu topluluğum var ki onurlarını ve namuslarını ortaya koydular. Alınan her galibiyet onların eseridir. Alaplı futbol tarihi bu oyuncu grubunu her zaman saygı ile anacaktır. Çocuklar Ereğli Belediyespor maçına yeni belediye başkanımız sayın nuri tekine armağan etmek için final niteliğinde hazırlanıp haklı bir galibiyet aldılar. İlk maçta da iyi oynayan taraf bizdik. 90+4 te kendi kalemize attığımız gol ile yenilmiştik. Bu maçta rakibimiz tam kadro sahaya çıktı namağlup ve hiç puan kaybetmeme ünvanını ellerinde tutmakiçin oynadılar veiyi futbol oynadılar. Onları elde ettikleri şampiyonluktan dolayı kutluyorum.  İşin en zevkli yanı hem u 19 da hemde A takım seviyesinde rakibimiz Ereğli Belediyesporu tek mağlup eden takım biz olduk. Aslanlarımın önünde tek hedef var oda play off şampiyonu. Şartlar ne olursa olsun bütün olumsuzluklara rağmen bunu başarabileceklerini gösterdiler. 4 sezondur yaptıklarım ortada Alaplı Belediyespor futbol takımını A takımı ve alt yapısıyla istikrara oturttuk ve inanılmaz başarılara imza attık.

*ALAPLIDA FUTBOL ANTRENÖRLERİ OLARAK DAHA ÇOK PAYLAŞIMCIYIZ

Alaplı da futbol antrenörleri Ereğli’ye göre daha çok birlikte hareket eden ve birbirlerine saygı gösteren gerektiği zaman genç eğitimcilerin önünü açan teknik adamlardan oluşuyor. Bana ve başarımıza Alaplı da antrenörlük yapan bütün abilerim, kardeşlerim destek veriyor ve saygı gösteriyorlar. Buda Alaplılı spor adamlarının kalitesini gösteriyor. Genç yaşta bir çok misyon üstlendim hepsinden alnımın akıyla çıktım. Futbol adamlığının okulu olmaz o sahalardan gelmediğin sürece toprak sahanın ve çim sahanın kokusunu almadığın sürece futbolcu psikolojisini anlamadığın sürece kitaptan okuma ve akademisyenlikle antrenörlük olunmaz. Ben futbolcumun kalbine girer başarının sevgiden geçtiğine inanan bir teknik adamım. Alaplı da artık günü kurtarma işini bırakıp tesisleşme ve alt yapıya önem vermek gerekiyor. Daha önce Onurcan Yalpur , Emre Özcan ve Kaan Yıldırım gibi isimleri alt yapıdan yetiştirip A takım iskeletini oluşturmuştuk. Alt yapıya elimde olmayan nedenlerle bir süre ara vermiştim, bu yıl alt yapıyı ele alıp tekrar bir yapılanmaya gittik ve meyvelerini almaya başladık. Şimdi alt yapıdan A takım kadrosuna Harun Güllü, Oğuzhan Bayram, Mustafa Seyhan, İdris Berkan ‘ı kadroya dahil ettik. Harun Güllü attığı iki gol iki asistle yüzümüzü güldürdü. Bana ve ekibime güvenen insanları hiçbir zaman mahcup etmeyeceğiz. Biz Alaplı futbolu için kolumuzu değil kellemizi ortaya koyduk. Bunun karşılığını Alaplı futbolseverlerin bize göstermiş olduğu sevgiden alıyoruz. Beni ve oyuncularımı lig boyunca destekleyen bir elin parmağı kadar az ama bir orman kadar büyük aslan kadar yürekli vefakâr taraftarlarımızı kutluyor play off yolunda desteklerini bekliyoruz.

 

                                                                                                       TEKNİK SORUMLU

                                                                                                        GÖKMEN BAŞOĞLU

YORUMLAR (1)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL