Genel Gündem Siyaset Tüm Manşetler

AK PARTİ ONLARLA GURUR DUYUYOR..!

Başbakan Davutoğlu ‘Gerçek bir vakar, ahlak ve edep dersi verdiniz’ Başbakan Ahmet Davutoğlu AK Parti’nin Grup toplantısında TBMM eski Başkanı Köksal Toptan’la birlikte eski TBMM Başkanlarından Bülent Arınç M.Ali Şahin’e..

AK PARTİ ONLARLA GURUR DUYUYOR..!

Toptana_plaket-koksal_toptan

Başbakan Davutoğlu ‘Gerçek bir vakar, ahlak ve edep dersi verdiniz’

Başbakan Ahmet Davutoğlu AK Parti’nin Grup toplantısında TBMM eski Başkanı Köksal Toptan’la birlikte eski TBMM Başkanlarından Bülent Arınç M.Ali Şahin’e AK Parti arması verdi

Başbakan Davutoğlu “Ben 3 dönem milletvekilliğini tamamlamış olacak olan bu asil dava arkadaşlarımıza bir kez daha bütün AK Parti grubu adına, vefat etmiş olan kardeşlerimizin maneviyatları adına da teşekkür ediyorum”

Başbakan Ahmet Davutoğlu, 24. dönemin son grup toplantısında geçmiş dönemlerde Meclis Başkanlığı yapan Bülent Arınç, Köksal Toptan ve Mehmet Ali Şahin’e Ayyıldızlı AK Parti arması takdim etti.
Başbakan Ahmet Davutoğlu, 24. dönemin son grup toplantısında yaptığı konuşmada, 22. 23. 24. dönemi kastederek AK Parti’nin bireysel bir hareket olmadığına dikkati çekerek, her bir milletvekilini tebrik etti.

Bu makamlar bize babalarımızdan kalmadı diyen Davutoğlu, “Bizler burada sadece ve sadece Milletimizin iradesinin tecellisi ile buradayız. Ecdaddan miras kalan bir dava sebebiyle buradalar. Hiçbirisi ağa, bey paşa çocuğu ya da maddi imkanlar sebebiyle bu yürüyüşe katılmadı. Dayandıkları sermaye grupları olmadı. Dayandıkları, yapılan dualarla Anadolu insanının yaşlı çilekeş insanlarımızın desteğiyle buraya geldik ve burada kalacağız” dedi.

3 dönem kuralını hatırlatan Başbakan Davutoğlu, önümüzdeki dönemde bu kural dolayısıyla görevde bulunamayacaklarını ve bu kişilerin kalplerinin en müstesna yerlerinde olacağını ifade etti.
Başbakan Davutoğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü:

AK Parti içinde parçalanma yaşanır diye düşünenler hep rüya gördüler. Onlar rüyalarıyla uğraşsınlar biz gerçekle tarihimizi yazmaya devam edeceğiz. Şöyle düşündüler, 3 dönemciler küsküncüler. Dediler ki ilk defa 3 dönem olarak devam etmeyecek olanlar zaten kendi aralarında bir küskünler grubu oluşturur, siyasi matematiği eleştirirler. Bizim için siyaset bir matematik meselesi değil, bir felsefe bir inanç meselesidir. Aylardır bunun hesabını yaptılar ama boşa çıktı. Ben 3 dönem milletvekilliğini tamamlamış olacak olan bu asil dava arkadaşlarımıza bir kez daha bütün AK Parti grubu adına, vefat etmiş olan kardeşlerimizin maneviyatları adına da teşekkür ediyorum. Gerçek bir vakar, ahlak ve edep dersi verdiler. Biri dahi çıkıp şahsi hesap içine girmedi. Geçmiş dönemde Meclis Başkanlığımızı yapmış olan Sayın Bülent Arınç, Sayın Köksal Toptan ve Mehmet Ali Şahin’e sizler adına bu armaları burada takdim edeceğim. Eğer lütfederseniz bu Meclis Başkanlarımızı ayakta hoş geldiniz demeye davet ediyorum” ifadelerini kullandı.

“Bu bir emeklilik beratı değildir, yeni bir başlangıç beratıdır”

Arma takdiminden sonra hatıra fotoğrafı çektiren Davutoğlu, “Çanakkale ve diğer törenlerdekileriyle özdeş bir tasarım. Bu bir emeklilik beratı değil, yeni bir başlangıç beratıdır. Sizlerden aldığımız mirası sizlere tebliğ ediyoruz” diye konuştu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL