Genel Gündem Tüm Manşetler

YALI CADDESİ EVRİM GEÇİRECEK

Kdz. Ereğli’nin balkonu olarak bilinen Yalı Caddesi’nin çehresi değişiyor. Cadde üzerinde tentesinden çiçeklendirmesine ve taban taşlarına kadar büyük bir değişim yaşanacak. Yalı Caddesi esnafı ile bir araya gelen Karadeniz Ereğli..

YALI CADDESİ EVRİM GEÇİRECEK

14_

Kdz. Ereğli’nin balkonu olarak bilinen Yalı Caddesi’nin çehresi değişiyor. Cadde üzerinde tentesinden çiçeklendirmesine ve taban taşlarına kadar büyük bir değişim yaşanacak.

Yalı Caddesi esnafı ile bir araya gelen Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, yapılması planlanan değişiklikleri görüntüler eşliğinde anlatarak değişim projesine destek istedi. Projeyi çok beğenen cadde esnafı gerekli desteği verecekleri söyledi.

Yalı Caddesi’nin tabela, zemin ve oturma yerleri ile tenteleri değişiyor. Cadde esnafı belediyenin sınırladığı ölçüler içinde hareket edecek. Esnaf değişime evet derken, Başkan Uysal’ın , ‘Taban malzemesini ve rengini ve masa sandalye seçimini size bırakıyoruz’ sözleri karşısında esnaf, ‘Tercihleri bizlere bırakmanız çok demokratik bir uygulama. Bu proje çok güzel. Bunun üstüne söylenecek bir söz bulamıyoruz.” diye konuştu.  

Cadde esnafı yolun akşam saatlerinde trafiğe kapatılmasını isterken, motosiklet kazaları yaşandığını da vurgulayarak motosikletlerin de caddeye girmesini istemiyor. Cadde esnafı ayrıca caddenin diğer ucunda da güvenlik tedbiri alınmasını istedi.

Makul istekleri karşılanacağını belirten Başkan Uysal’da, ‘Caddemiz yeni düzenlemeyle daha da çok güzelleşecek. Yarın burada üniversite kampusu ile öğrenci sayısı artacak. Bu caddenin kıymetini ve değerini bilmeliyiz.” dedi.

Cadde üzerindeki söz konusu düzenleme, esnaflar tarafından yapılacak. Belediye ise bu süreci denetleyecek ve caddenin çevre düzenlemesini yapacak. Projeye önümüzdeki günlerde başlanacak. 

İlgili Galeri

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL