Eğitim Genel Tüm Manşetler

ULUSLAR ARASI BAŞARI SAĞLANDI

  Zonguldak’ın Ereğli İlçesi’ne, bazı yabancı ülkelerden 26 öğretmenin geldi.   Türkiye’yi temsilen Kayabaşı Alemdar Ortaokulu’nun da içinde bulunduğu Romanya, Bulgaristan, Portekiz, İspanya, İtalya, Macaristan, Polonya ve Yunanistan’dan oluşan 9 ülke..

ULUSLAR ARASI BAŞARI SAĞLANDI

25616-7290394902-3 

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi’ne, bazı yabancı ülkelerden 26 öğretmenin geldi.
  Türkiye’yi temsilen Kayabaşı Alemdar Ortaokulu’nun da içinde bulunduğu Romanya, Bulgaristan, Portekiz, İspanya, İtalya, Macaristan, Polonya ve Yunanistan’dan oluşan 9 ülke okullarının ortaklaşa gerçekleştirdiği “Comenius Okul Ortaklıkları Projesi” kapsamında gelen öğretmenler, Kayabaşı İlköğretim okulunda toplantı yaptı.
  Projenin temelini oluşturan “Atık Malzemelerin Değerlendirilerek Geri Dönüşümünün Sağlanması’ konusunda karşılıklı fikir alış, verişinde bulunan öğretmenler, aynı zamanda 23 Nisan etkinlikleri gerçekleştirilen okulda çeşitli oyunlara da eşlik ettiler.
  Aralarında “kaşık üzerinde ağızda yumurta taşıma” yarışmasına da katılan öğretmenler adeta çocuklar gibi eğlendiler.
  Kayabaşı İlköğretim Okulu öğrencilerinin, geri dönüşümü sağlayan ürünlere yönelik resim ve eserlerinin yer aldığı sergiyi inceleyen konuk öğretmenler, 3 gün süreyle ilçede olacak.
  
  “ULUSLAR ARASI BAŞARI SAĞLANDI”
  Kayabaşı İlköğretim Okulu Proje Koordinatörü İngilizce Öğretmeni Yasemin Kurubacak, yaptığı açıklamada,projede yer alarak Karadeniz Ereğli’yi temsil etmekten büyük gurur duyduklarını belirterek, şunları kaydetti:
  “2015 yılına kadar bu proje kapsamında ülkeler arasında pek çok ziyaret gerçekleşecek. Bu çalışmamızda okulumuza her türlü desteği veren İlçe Milli eğitim Müdürlüğü’ne, okulumuz okul müdürümüz Kadir Korkmaz’a, öğretmenlerimize çok teşekkür ediyoruz. 
  Kayabaşı Alemdar Ortaokulu, bu proje ile uluslarlarası bir başarı sağlamıştır. Aynı şekilde ortaya koyduğumuz atık malzemelerden sağlanan geri dönüşüm eserleri ile de çevrenin korunmasına da önemli bir katkı verilmiş olacak.” 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL