Genel Gündem Tüm Manşetler

ÜLKÜCÜLERDEN PROTESTO..!

Ermenistan’ın Başkenti Erivan’da gerçekleştirilecek sözde anma etkinlikleri, Karadeniz Ereğli’de protesto edildi. Karadeniz Ereğli Ülkü Ocakları üyeleri, 1915 olaylarının yıldönümü olarak kabul edilen 24 Nisan tarihinde, Erivan’da gerçekleştirilecek etkinlikleri protesto etti..

ÜLKÜCÜLERDEN PROTESTO..!

ulkuculer-ermenistan-bayragini-yakip-diasporayi-protesto-etti-images-750x400

Ermenistan’ın Başkenti Erivan’da gerçekleştirilecek sözde anma etkinlikleri, Karadeniz Ereğli’de protesto edildi. Karadeniz Ereğli Ülkü Ocakları üyeleri, 1915 olaylarının yıldönümü olarak kabul edilen 24 Nisan tarihinde, Erivan’da gerçekleştirilecek etkinlikleri protesto etti yürüyüş yaparak slogan atan kalabalık grup daha sonra Atatürk Anıtı önünde de Ermenistan bayrağı yakıldı.

Erdemir Caddesi üzerinde bulunan Ülkü Ocakları binası önünde toplanan ülkücüler, sloganlar eşliğinde Devrim Bulvarı boyunca Anıt önüne kadar yürüdüler. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, Ereğli Ülkü Ocakları Başkanı Mehmet Gencer Kamiloğlu, 24 Nisan 2015 tarihinin unutulmaması gerektiğini belirterek şu ifadelere yer verdi: “Bugün insanlığın utanç günlerinden biri olarak hatırlanacak, ‘Türk tarihinde unutmayacağız’ notuyla yerini alacaktır. Ancak biz bu utancı yaşatanların yüzlerine, ‘Türk, tarihinde utanacak hiçbir şey yapmamış ve mazlumların koruyucusu olmuştur” diye haykırmaktan asla vazgeçmeyeceğiz.” Yapılan basın açıklamasının ardından Ermenistan bayrağı yakıldı. Ülkücüler hep bir ağızdan okunan Ülkücü Andı’nın ardından olaysız şekilde eylemi sonlandırdı. Ülkücü protestoya MHP İl Başkan Yardımcısı Asım Tazegül ile MHP İlçe Başkanı Talat Şeker de katıldı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL