Genel Gündem Siyaset Tüm Manşetler

UÇAR’A SORDULAR ?

AKP’den bir gazete röportajı nedeniyle ihraç edilen Mustafa Uysal, AKP’li Kdz. Ereğli Belediye Meclis üyelerinden  Yusuf Kalay’ın Milletvekili Ercan Candan hakkındaki ağır suçlamalar içeren  açıklamalarına sessiz kaldığını öne sürdüğü il Başkanı Hamdi..

UÇAR’A SORDULAR ?

ucar_il_ve_ilce_adaylari_yilbasina_kadar_aciklanacak_h3865

AKP’den bir gazete röportajı nedeniyle ihraç edilen Mustafa Uysal, AKP’li Kdz. Ereğli Belediye Meclis üyelerinden  Yusuf Kalay’ın Milletvekili Ercan Candan hakkındaki ağır suçlamalar içeren  açıklamalarına sessiz kaldığını öne sürdüğü il Başkanı Hamdi Uçar’a, “Benim siyasi eleştirileri yaptığım Fazlı Erdoğan Ak Partinin milletvekiliydi de, Belediye Meclis Üyesi Yusuf Kalay’ın  “ihaleye fesat karıştırma, haksız kazanç elde etme, adam kayırma, hakaret, küfür vs.gibi” benim asla söylemediğim ağır ithamları söylediği Ercan Candan Ak Partinin milletvekili değil mi?” sorusunu da yöneltti.

 

Uysal’ın sorularını şöyle:

 

Zonguldak ve Ereğli kamuoyunun malumu üzerine Ak Parti  Kdz.Ereğli Teşkilatı Siyasi ve Hukuki İşlerden Sorumlu İlçe Başkan Yardımcılığı görevini sürdürürken dönemin Milletvekili Fazlı Erdoğan hakkında yaptığım açıklamalardan dolayı İl Başkanı Hamdi Uçar tarafından İl Yönetim Kurulu Kararı alınarak İl Disiplin Kuruluna sevk edilmiş, İl Disiplin Kurulundan “Basın yoluyla Milletvekiline hakaret etme” suçlamasıyla partiden ihraç kararım çıkmış, Genel Merkez Disiplin Kuruluda bu kararı onaylayarak Ak Partiden ihraç edilmiştim.

 

Bugün ise Ak Parti Belediye Meclis Üyesi arkadaşım Yusuf Kalay’ın Milletvekili Ercan Candan ile ilgili yaptığı basın toplantısını basından okuduğumda şok yaşadım. Şok oldum diyorum çünkü;

 

Benim partiden ihraç edilmeme neden olan gazete röportajımda söylediklerimin çok daha fazlasını Yusuf Kalay arkadaşım söylemesine rağmen, benim disipline sevk edileceğimi gazete röportajının çıktığı aynı gün basına açıklayan İl Başkanı Hamdi Uçar’dan tık yok. Sayın İl Başkanına soruyorum;

 

*Hayırdır partinin tüzüğümü değişti?

 

*Beni ihraç etmek için aynı gün açıklama yapan İl Başkanı aynı uygulamayı neden Yusuf Kalay için uygulamıyor?

 

*Yerel milliyetçiliği kullanarak o koltukta oturmayı başaran İl başkanının hangi kriterlerine ben uymuyordum? Hangi kriterlerine Yusuf Kalay  uyuyor? İl Başkanlığında o dönem bende sizi destekleseydim beni ihraç etmeyecek miydiniz?

 

* Benim siyasi eleştirileri yaptığım Fazlı Erdoğan Ak Partinin milletvekiliydi de, Belediye Meclis Üyesi Yusuf Kalay’ın  “ihaleye fesat karıştırma, haksız kazanç elde etme, adam kayırma, hakaret, küfür vs.gibi” benim asla söylemediğim ağır ithamları söylediği Ercan Candan Ak Partinin milletvekili değil mi?

 

* Yusuf Kalay yaptığı basın  toplantısını sizin bilginiz dahilinde mi yaptı? Acaba onun için mi disiplin kuruluna sevk etmiyorsunuz?

 

* Önümüzdeki aylarda yapılacak olan Milletvekilliği genel seçimlerinde Milletvekili aday adayı olacağınız konuşuluyor. Acaba Milletvekili Ercan Candan’ı rakip olarak görüp yıpratılması işinize geldiği için mi Yusuf Kalay arkadaşımı disiplin kuruluna sevk etmiyorsunuz?

 

* Burada çifte standart uygulamıyormusunuz? Beni ihraç ettirdiğiniz için pişman olduğunuz için mi Yusuf Kalay arkadaşım için disiplin kuruluna sevk işlemini yapmıyorsunuz?  Eğer pişman olduğunuz için aynı hatayı yapmak istemiyorsanız,  yaptığınızı düzeltmek için ne yaptınız?

 

Benim ihraç sürecimde 3 maymunu oynayan partili arkadaşlarım o süreci iyi bilirler. O dönem İlçe Başkanımız olan ve yaptığım açıklamalarda benimle aynı fikri paylaştığını bildiğim Erol Şahin siyasi kıvraklığıyla ilçe başkanlığı koltuğunu korumayı başarabilmişti. Süreci unutanlara Erol Bey hatırlatır. Yusuf Kalay arkadaşımın yaptığı açıklamalara şaşırdım.

Kendisine sormak istiyorum:

 

·  Benim ihraç edildiğim süreçte Dönemin milletvekili İlçe teşkilatı dururken, ilçe teşkilatını tanımadığını söylemiyormuydu?  Dışarıda ayrı bir teşkilat kurmamışmıydı? Odönem neden basın toplantısı yapıp aynı şekilde konuşmadın?

 

·   Belediye Başkanlığı seçimlerinde vekilimizin yaptıklarını görüyordun. Neden o dönem basın toplantısı yapıp aynı şekilde konuşmadın?

 

·   Bu partinin kurucu Yönetim Kurulu üyesi arkadaşımızın Erdemire girmesini kimin engellediğini biliyordun. İhtiyaç sahibi Ak Partilinin  işi senin için önemli idiyse, Neden o dönem basın toplantısı yapıp konuşmadın?

 

·   Belediye Başkanımız tutuklandığında yapılacak olan mecliste belediye başkanlığı için Ak Parti grup kararından Aslan Keleş ismi çıktığı halde,  CHPlilerin  ismine imza verdiğinde o dönem neden basın toplantısı yapıp konuşmadın?

 

·   Belediye Başkan aday adaylığı sürecinde sende adaydın. Aday belirlenme sürecinde her zaman olduğu gibi hatalar olduğunu gördün. Belediye Meclisine girmeden neden basın toplantısı yapıp konuşmadın?

 

·   Benim ihracımda neden basına çıkıp yapılan İl Başkanını ve dönemin milletvekilini eleştirmek için konuşmadın?

 

·   Hiçbir bağım olmamasına rağmen takdir ettiğim çalışmaları olan Hizmet Hareketinin,  moda tabirle paralel benzetmesini daha yakınlarında araman gerekmiyor mu? İlçe Başkanından başlayarak, MKYK üyene kadar değerlendirip  basın toplantısında neden konuşmadın?

Bu açıklamaların sencede tesadüf mü?

Amacım kimseyi yermek değil. Yapılan çifte standartı kamuoyuyla paylaşmaktı. Eğer bir adaletten söz ediliyorsa, bana neden adalet uygulanmadı?

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL