Genel Gündem Siyaset Tüm Manşetler

TURPCU’DAN VADİYE ÜNİVERSİTE SÖZÜ

Seçim gezilereni sürdüren CHP Zonguldak Milletvekili aday adayı Şerafettin Turpcu, Devrek, Çaydeğirmeni Beldesi, Bakacakkadı Beldesi ile İncivez Mahallesi’ndeki üyelerle buluştu. CHP Zonguldak Milletvekili aday adayı Şerafettin Turpcu, kurduğu basın bürosu..

TURPCU’DAN VADİYE ÜNİVERSİTE SÖZÜ

27984-4194604755

Seçim gezilereni sürdüren CHP Zonguldak Milletvekili aday adayı Şerafettin Turpcu, Devrek, Çaydeğirmeni Beldesi, Bakacakkadı Beldesi ile İncivez Mahallesi’ndeki üyelerle buluştu.

CHP Zonguldak Milletvekili aday adayı Şerafettin Turpcu, kurduğu basın bürosu aracılığı ile yaptığı yazılı açıklamada,  Devrek İlçe teşkilatını ziyaret ettiğini bildirdi.
Parti binasında gerçekleşen ziyarete CHP Zonguldak Milletvekilleri Şeref Aydınlı ve Songül Malkoç’un da ziyarette konuşma yapan Turpcu, ERDEMİR’in satılması ile birlikte özellikle Ereğli bölgesinde işadamlarının birbirini vurmaya başladığını ve çeki çizilmeyen işadamının kalmadığını iddia etti.
TTK’nın da kapatılması için çalışma başladığını ve aynısının Zonguldak’ın tamamında olacağını dile getiren Turpçu, şunları kaydetti:

İŞSİZLİĞİN ÖNLENMESİ LAZIM
“7 Mart Cumartesi tüm ilçelerde ve il merkezinde üyelerimiz önseçim için sandığa gidecek. Sıralamayı üyelerimiz kendileri yapacaklar. Bu partimizin Zonguldak’ta birinci parti olma yolunda merkez yoklamasını ortadan kaldıracaktır. Bu 30 yıldır ilk defa yapılıyor. Bizde bu anlamda çalışmalarımızı yapıyoruz. Devrek’in 2 tane milletvekili aday adayı var. Sayın Songül Malkoç ve Şeref Aydınlı’ya da milletvekilliği önseçiminde başarılar diliyorum. Devrek, Çaycuma, Gökçebey ve Filyos bir bütündür. Buraya vadi diyorlar.

Bizim bütün kentimiz göç ediyor. Hem TTk hem özel sektör ve ERDEMİR ile SEKA’sıyla kaybetmeye devam ediyor. Biz inanıyoruz ki CHP iktidarının temsilcileri olacağız. Burada 13 yıldır iktidar olmasına rağmen Filyos Vadisi’nde sadece liman ihalesi yapıldı. Bunun arkasında işsizliği önleyecek büyük yatırımlar yapılması lazım. AKP daha ilk adımı bile atamadı. Bilindiği üzere Ankara’ya mesafemiz azaldı. Her ne kadar kalitesiz yollar yapılsa da partimizin en önemli yatırımı da ikinci üniversite olacaktır. Bu Filyos’taki istihdamdaki daralma ile birlikte üniversitede bölgede gelişimin devamını sağlayacaktır.”

TAŞ ÜSTÜNDE TAŞ BIRAKMADILAR
Sağ iktidarlar yüzünden kentte taş üstünde taş kalmadığını belirten Turpçu, “sağ iktidarlar taş üstünde taş bırakmadılar. Karayolları toplum konut gibi çok önemli işler yaptılar. Çok paralar harcadılar ama Zonguldak’ta vbunu bile başaramadılar. Devrek’te askeri birliklerini alıp cezaevini uygun gördüler. Zonguldak’taki AKP yöneticilerinin Zonguldak gibi bir derdi de yok. Mesela Ercan Candan TTK’nın kapatılmasıyla ilgili açıklamalar yapabiliyor. Bizim zamanımızda Kardemir ve TTK ile ilgili ne gibi çalışmalar yaptığımız biliniyor. Biz o zaman ne Kardemir’i sattırdık ne TTK’yı kapattırdık. Erdemir burada bir özelleştirdi şimdi çeki yazılmayan, birbirini vurmayan tüccar az kaldı. Ereğli’nin ekonomisi çöktü. Fakat buna rağmen 3 dönemdir bizi yeniyorlar. İlk defa böyle bir ön seçim yapılıyor. Ben aktif siyasi yaşamımda ilk defa bir önseçime giriyorum. Şimdi milletvekillerimizin çoğu Türkiye çapında önseçimle belirlenecek. İnanıyorum ki sahip çıkamadığımız sandıkları önseçimle birlikte hareketlenen üyelerimiz sahip çıkacaktır. Bu önseçim sonrasında benim hakkım yenildi, küstüm oynamıyorum diye kimse diyemeyecektir. Çünkü üyelerin isteği olacaktır. Bu sebeple aday adaylarımızın hepsinin önseçim sonrası partinin başarısı için çalışacağına inanıyorum” şeklinde konuştu.

CUMHURİYET İÇİN CHP’YE SAHİP ÇIKILMALI
AK Parti hükümetinin yaptığı çalışmalardan dolayı Türkiye’nin gerilmiş bir tef gibi olduğunu da vurgulayan Turpcu, “artık sadece Zonguldak’ın değil Türkiye’nin CHP’ye ihtiyacı olduğuna inanıyorum. Her alanda gerilmiş tef gibi bir Türkiye karşımızda var. Cumhuriyet kazanımlarının tamamını kaybediyoruz. Bu sebeple Cumhuriyet’e sahip çıkmak için CHP’ye sahip çıkılması gerekmektedir. CHP iktidarında bu işsizliğin ve yatırım yapılmayan Zonguldak’ı ayağa kaldıracağıma inanıyorum” dedi.

TURPÇU’YA BAŞARILAR DİLEDİ
Ziyarette konuşma yapan Devrek İlçe Başkanı Yaşar Bükrü ise milletvekili aday adayı Turpcu’ya başarılar dileyerek, “1 hafta sonra önseçim yapılacak. Üye bazında bir önseçim yapılacak ve buradan çıkan sonuçla genel seçim için adaylarımız belli olacak. Ben Şerafettin Turpçu’ya bu anlamda hayırlı olsun diyorum. Kendisine başarılar diliyorum” diye konuştu.

TURPCU İNCİVEZ’DE ÜYELERLE BULUŞTU
Cumhuriyet Halk Partisi Zonguldak Milletvekili aday adayı Şerafettin Turpcu İncivez Mahallesi’ndeki üyelerle buluştu.

Sabah saatlerinde üyelerle fikir alışverişinde bulunan Turpcu, 8 Mart tarihinde yapılacak olan önseçimde kendisine destek isterken önseçimin parti içindeki kırgınlıkları önleyeceğini ve birliktelik sağlayacağını vurguladı.

TURPCU’DAN VADİYE ÜNİVERSİTE SÖZÜ
Şerafettin Turpcu, önseçimler öncesinde Çaydeğirmeni Beldesi’ne de ziyaret gerçekleştirdi.

CHP Belde Başkanı İsmail Kabasakal ve Beldiye eski Başkanı Enver Uslubaş’ın yanı sıra partililere seslenen Turpcu, CHP iktidarında Filyos’tan Devrek’e kadar bölgeye hizmet edecek olan yeni bir Üniversite yapmayı hedeflediklerini dile getirdi.

TURPCU, BAKACAKKADI’DA
CHP Zonguldak Milletvekili aday adayı Şerafettin Turpcu, önseçim gezileri kapsamında Bakacakkadı Beldesine ziyaret gerçekleştirerek Belde Başkanı Nevzat Kaya ve üyelerle görüştü.

Ziyarette önseçimin parti için öneminin altını çizen Turpcu, partinin birlik ve beraberlik içerisinde üyelere danışarak milletvekili sıralamasının belirlenmesinin büyük bir demokrasi örneği olduğunuda ifade etti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL