Genel Gündem Tüm Manşetler

TRAFİĞE AÇILDI

AK Parti Zonguldak Milletvekili Prof. Dr. Ercan Candan’ın katkılarıyla yapımına başlanan Ereğli-Gülüç arasındaki karayolunda asfalt çalışması sürerken, aynı yolun Kepez hattında da alt yapı çalışmaları bitirildi. Söz konusu yolun bugün..

TRAFİĞE AÇILDI

DSC_0768

AK Parti Zonguldak Milletvekili Prof. Dr. Ercan Candan’ın katkılarıyla yapımına başlanan Ereğli-Gülüç arasındaki karayolunda asfalt çalışması sürerken, aynı yolun Kepez hattında da alt yapı çalışmaları bitirildi. Söz konusu yolun bugün tek taraflı olarak trafiğe açılması hakkında yetkililerden alan Başkan Uysal, yolun diğer tarafının kısa sürede asfaltlanacağını öğrendi. 

Bugün itibariyle trafiğe tek taraflı olarak açılan Gülüç Köprüsü’nden Köprülü Kavşak başlangıcına kadar olan yolun açılışını, Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal ile birlikte Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Cöbek yol boyunca yürüyerek gerçekleştirdi.

3 şerit halinde trafiğe açılan yolun açılışına Milletvekili Candan’ın Danışmanı Savaş Aydın, Karayolları 15.Bölge Kontrol Mühendisi Mustafa Depe, Ankara İnşaat Firması Şantiye Şefi Cemil Üstün’de katılırken, açılış anında Milletvekili Candan ile telefonda görüşen Başkan Uysal, Vekil Candan’a asfaltlama çalışması ve yolun trafiğe açılması hakkında bilgiler verdi. 

Başkan Uysal, yolun trafiğe açılması ile şehir trafiğinin rahatlayacağını belirterek Milletvekili Candan’ın yol ile ilgili gelişmeleri yakından takip ettiğini ve bu konuda da gösterdiği yoğun gayrete ve ilgiye teşekkür etti.

Başkan Uysal’a yol hakkında teknik bilgiler veren Şantiye Şefi Üstün, bugün yolun tek taraflı, yarında çift taraflı olarak trafiğe açılacağını belirterek, yolun diğer kısmında bir kazısı olduğunu ondan sonra hızlı bir şekilde asfaltlama çalışmasına başlayacağını ifade etti.

Trafik işaretlerinin yetersizliği hakkında vatandaştan şikayet aldıklarını belirten Başkan Uysal’a, “Başkanım biz karayollarının standartlarını uyguluyoruz. Standart dışı levha koyduğumuzda göz yorulmalarından dolayı kazaya sebebiyet verebiliriz. Bununla ilgili bir trafik aracımız günde 4-5 kez bölgeyi kontrol ediyor” diyen Şantiye Şefi Üstün, Kepez hattındaki tek taraflı kazıyı da bitirdiklerini ifade etti.

Yolun trafiğe açılmasıyla birlikte vatandaşlar Başkan Uysal’a ve ekibine korna çalarak ve el sallayarak teşekkür etti. 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL