Genel Gündem Magazin Tüm Manşetler

EREĞLİ TRT BELGESEL KANALINDA

Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, şehrin tanıtımı için TRT Belgesel kanalına verdiği röportajda kentin tarihi ve turistik yönlerini anlatarak, yeni projelerin hayata geçirilmesiyle birlikte halka ve turizme açılacağını belirtti…

EREĞLİ TRT BELGESEL KANALINDA

DSC_0780

Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, şehrin tanıtımı için TRT Belgesel kanalına verdiği röportajda kentin tarihi ve turistik yönlerini anlatarak, yeni projelerin hayata geçirilmesiyle birlikte halka ve turizme açılacağını belirtti.

TRT Belgesel Kanalında yayınlanan ‘Kaptanın Seyir Defteri ‘ adlı programcılar, Ereğli’nin tarihi ve turistik yerlerinde 3 gün boyunca çekim yaptı. 15 Eylül 2014’te programın yayınlanmasının muhtemel olduğunu belirten Program Yapımcısı ve Sunucusu Osman Akdağ, sahil şehirlerini anlattıkları program kapsamımda Ereğli’nin çok eski bir tarihe sahip olduğunu bu yüzden de çekim önceliklerini Ereğli’ye verdiklerini kaydetti.

Tarihi Alemdar Gemisi ve Cehennemağzı Mağaraları ve Kandilli’de de çekim yapılan program kapsamında, Başkan Hüseyin Uysal ile birlikte Ereğli Yelken ve İhtisas Kulübü’nün tahsis ettiği yatla birlikte denizden Ereğli’yi görme fırsatı bulan Yapımcı Akdağ, Ereğli’yi denizden de çok beğendiğini söyledi.

Başkan Uysal TRT’ye verdiği röportajda, deniz şehri olan Ereğli’de yapılması planlanan yat limanı, yeni balık lokantaları, Göztepe, Çeştepe, Kaletepe’nin halka ve turizme açılması gibi projelerden bahsederek söz konusu yerlerin turizme açılmasıyla şehrin ekonomik olarak da hareketleneceğini söyledi.

Başkan Uysal Ereğli’nin özellikle TRT’de tanıtımının yapılmasının önemine değinerek, yapımcı Akdağ’a ve Yelken İhtisas Kulübü Başkanı Metin Akman’a da Ereğli’nin tanıtımı için verdiği destekten dolayı teşekkür etti.  TRT ekibine çekim sırasında Belediye Kültür İşleri Müdürü Baki Kara eşlik etti. 

DSC_0758

DSC_0786

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL