Genel Gündem Tüm Manşetler

TÖRENLE AÇILDI..!

Kdz. Ereğli Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’ne bağlı Sanayi Grubu İtfaiye İstasyon Binası düzenlenen törenle hizmete girdi. Açılışa, Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Belediye Başkan Yardımcısı Nazım Erdoğan, AK Parti Ereğli İlçe Başkanı..

TÖRENLE AÇILDI..!

DSC_0480

Kdz. Ereğli Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’ne bağlı Sanayi Grubu İtfaiye İstasyon Binası düzenlenen törenle hizmete girdi.

Açılışa, Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Belediye Başkan Yardımcısı Nazım Erdoğan, AK Parti Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır ve Belediye Meclis Üyelerinin yanı sıra daire müdürleri, itfaiye personeli ve gönüllü itfaiyeciler katıldı.

Saygı duruşu ve İstikal Marşı ile başlayan törende konuşan İtfaiye Müdürü Muhammet Ali Ateş, İlçe merkezinin yanı sıra 3 belde ve 94 köyde toplam 200 bin kişiye itfaiye hizmeti verdiklerini belirterek Batı Karadeniz bölgesinin en güçlü itfaiyesi haline geldiklerini söyledi.

Belediye Başkanı Uysal da sadece araç ve ekipman desteği ile değil eğitimler vererek de vatandaşlara hizmet ettiklerini belirttiği konuşmasında, “32 metrelik yeni itfaiye aracını bünyemize kattık. Mevcut araçlardan birini de yenilendik.

Batı Karadeniz Bölgesinin en önemli itfaiye birimlerinden biri haline geldik. Felaketler olmadan başımıza gelmeden önlem almalıyız. İtfaiye müdürlüğümüzde gönüllü itfaiyeciler de yetiştirilmekte. İnşallah bölgemizde felaketler olmaz, olursa da olmadan önlemlerimizi almak zorundayız. İtfaiyemiz gerçekten güçlü” ifadelerini kullandı.

GÖNÜLLÜ İTFAİYECİLERE SERTİFİKALARINI VERDİ

Ereğli Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü tarafından düzenlenen 7. Grup Gönüllü İtfaiyecilik kursunu tamamlayan kursiyerlere de düzenlenen tören kapsamında sertifikaları, Başkan Uysal tarafından verildikten sonra araçların tanıtımı yapıldı.

BAŞKAN UYSAL, TESİSE 32 METRE YÜKSEKLİKTEN BAKTI

Başkan Uysal, törenin sonunda İtfaiye Müdürü Muhammet Ali Ateş ve Ak Parti Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır ile yeni alınan ve 32 metre yükseğe çıkabilen itfaiye aracına binerek tesise ve çevreye havadan baktı.

Törenin sonunda düzenlenen kokteylde davetlilere çeşitli ikramda bulunuldu.

DSC_0496

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL