Genel Gündem Siyaset Tüm Manşetler

SEÇİMLER KÖYLERİ KARIŞTIRDI

Kdz. Ereğli ilçesine bağlı Kaymaklar (Kaptaş) Köyü’nde mevcut muhtar Ahmet Uludağ’ın, muhtarlık seçimleri için İstanbul ve İzmit’te ikamet eden vatandaşları seçimlerde kendisine oy vermesi için köye getirdiği ve ikametgahlarını köye..

SEÇİMLER KÖYLERİ KARIŞTIRDI

7805_1622642-235255203322550-735069833-n

Kdz. Ereğli ilçesine bağlı Kaymaklar (Kaptaş) Köyü’nde mevcut muhtar Ahmet Uludağ’ın, muhtarlık seçimleri için İstanbul ve İzmit’te ikamet eden vatandaşları seçimlerde kendisine oy vermesi için köye getirdiği ve ikametgahlarını köye aldırttığı iddia edildi.

Kaymaklar köyünde ikamet eden vatandaşların ihbarı üzerine Jandarma ekipleri köyde denetimlerde bulundu.
 
Kdz. Ereğli İlçe Jandarma Komutanlığı’na bağlı ekipler Kaymaklar Köyü’nde yaklaşık 40 kişinin adres tespitini yaptığı, köyde oturmadığı halde adresini köye taşıyanlar hakkında tutanak tuttuğu öğrenildi. 
Jandarma’nın köyde denetim yaptığı sırada bazı muhtar adaylarının yakınları denetim yapılmasına tepki gösterdiği an ve an kameralara yansıdı!..
 
Zaman Zaman tartışmaların yaşandığı denetimlere destek veren köylüler “Biz muhtarımızı köyde oturan insanlarla seçelim. Sahtekârlık yaparak, başka illerden seçmen taşıyanlardan köyümüze ne hayır gelir. Seçimde sahtekârlık yapan, seçimi kazandıktan sonra neler yapmaz. Bu sahtekârlığı köyde kimin yaptığı açık ve net. Bütün köylüler bunu biliyorlar. Bizim tavsiyemiz böyle ayak oyunlarından ve sahtekârlıklardan bir an önce vazgeçilmesi.” dediler.
 
ULUDAĞ: “BENİMLE ALAKASI YOK!..”
 
Konuyla ilgili Kaymaklar Köyü Muhtarı Ahmet Uludağ Yeni Ufuk’a yaptığı açıklamada Uludağ, konunun kendisiyle alakası olmadığının altını çizerek; “Evet böyle bir şikayet olmuş jandarma ekipleri de denetim yaptılar. Bu benimle alakalı bir olay değil. İstanbul’da veya İzmit’te ikamet eden vatandaşlar, kendi istekleriyle ikametgahlarını buraya almışlar. Konuyla ilgili zaten gereken suç duyurusunda bulunacağım. Asıl bunu ben değil, diğer muhtar adayları yapıyor!..”,şeklinde konuştu..
 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL