Genel Gündem

CEZAEVİNE HAYIR EYLEMLERİ SÜRÜYOR

Devrek’te kapanan Tabur arazisinin yerine açık cezaevi yapılacak olmasına ilçede tepkiler dinmiyor.  Devrekli genç iş adamları ve bazı duyarlı esnafların öncülük ettiği bazı siyasi parti, sivil toplum kuruluşlarının de destek..

CEZAEVİNE HAYIR EYLEMLERİ SÜRÜYOR

cezaevine-hayir--eylemi-suruyor

Devrek’te kapanan Tabur arazisinin yerine açık cezaevi yapılacak olmasına ilçede tepkiler dinmiyor.

 Devrekli genç iş adamları ve bazı duyarlı esnafların öncülük ettiği bazı siyasi parti, sivil toplum kuruluşlarının de destek vererek başlatılan “ Cezaevine hayır” eylemi tüm hızıyla devam ediyor.

 Cumhuriyet alanında bir hafta önce yapılan eylemden sonra yetkililere cevap vermeleri için tanınan bir haftalık süre dolmasına rağmen henüz net bir cevap alamayan “ Devrek’e Gönül Verenler” düzenleme kurulu seslerini daha yüksek sesle duyurabilmek için yürüyüş yapma kararı aldı.

 Yetkili makamlar olan Kaymakamlık ve Emniyetten izinleri alan “ Devrek’e Gönül Verenler” düzenleme kurulu yürüyüş yapacaklarını ilan ettiler.

 “Cezaevine hayır!!!! Zaman Birlik Zamanı! Tek Yürek.. Tek Bilek.. Haydi Devrek… Göster Gücünü… Hep Beraber Yürüyerek… Cezaevine Hayır Diyelim sloganı ile yola çıkan “ Devrek’e Gönül Verenler” düzenleme kurulu yayınladığı mesajda; ” Devrek’te yapılacak olan cezaevine hayır halk yürüyüşüne tüm duyarlı Devrek halkını davet ediyoruz” denildi.

 Yürüyüş güzergahı olarak; Cumhuriyet alanı, Tefen caddesi, Sanayi, Tabur önü olarak belirlendiğini de belirten “ Devrek’e Gönül Verenler” düzenleme kurulu “26-01-2014 Pazar günü saat 12:30’da yapılacak olan Cezaevine hayır yürüyüşüne  tüm duyarlı Devrek halkını bekliyoruz” denildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL