Genel Siyaset Tüm Manşetler

RÜŞVET VE YOLSUZLUK İDDİALARI

Saadet Partisi (SP) Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Kahraman, 17 Aralık’ta ortaya çıkarılan rüşvet ve yolsuzluk iddiaları ile ilgili AK Parti Hükümeti’nin varsa suçluları bulup ortaya çıkarması gerektiğini bildirdi.    Kahraman, partilerinin..

RÜŞVET VE YOLSUZLUK İDDİALARI

mehmetkahraman

Saadet Partisi (SP) Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Kahraman, 17 Aralık’ta ortaya çıkarılan rüşvet ve yolsuzluk iddiaları ile ilgili AK Parti Hükümeti’nin varsa suçluları bulup ortaya çıkarması gerektiğini bildirdi.
   Kahraman, partilerinin Mahalli İdareler seçimleriyle ilgili belediye başkan adaylarını belirlemek amacıyla istişarede bulunmak üzere geldiği Zonguldak’ın Ereğli İlçesi’nde, Hakimiyet’e yaptığı açıklamada, ülke genelinde adaylarının yüzde 60’ını açıklayarak sahaya çıkan ilk parti olduklarını savundu.
   Zonguldak Bölgesinde de iddialı isimlerle seçime gireceklerini belirten Kahraman, şöyle dedi:
   “Ereğli’de partimizin ilçe başkanı Gökhan Göktaş istifa ederek belediye başkan aday adayı oldu. Bugün Zonguldak’ta da bütün teşkilatlarımızı toplayıp İl Divan Toplantımızı yapacağız. Ay sonuna kadar buradaki adaylarımızı da belirleyerek seçimlere katılacağız. 2 Şubatta Ankara’da tüm adaylarla toplantı yapacağız. Ülke genelinde seçime katılmadığımız yer olmayacak. İnşallah bu seçimlerde çok büyük başarılar elde edeceğiz. Ülke genelinde yüzde 60 belediye başkanını açıklayıp, sahaya süren ilk belediye başkanı biziz. İnşallah Ereğli için de iyi bir aday ortaya çıkartacağız. Ereğlili kardeşlerimizin de adayımıza gereken yardım ve desteği vermesini bekliyoruz. Çünkü Milli görüş belediyeciliği Türkiye’de efsane hizmetler yapmıştır. Bu hizmetlere yeniden devam edeceğiz.
   
    RÜŞVET VE YOLSUZLUK İDDİALARI
  

 SP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Kahraman, 17 Aralık’ta ortaya çıkarılan rüşvet ve yolsuzluk iddialarına yönelik soru üzerine ise şunları söyledi:
   “Ortaya çıkan rüşvet ve yolsuzluk olayları mahkemeye intikal eden bir konu olduğu için konuşmak doğru değil ama ortaya bir iddia atılmıştır. Bu iddiaların eğer yoksa ortaya çıkarılması, varsa da yine ortaya çıkarılıp cezalandırılması lazım. Bu tip hadiseler olur. Ama önemli olan o siyasi partinin bu hadiseleri yapanları bulup, ortaya çıkarması, cezasını verip, milletin önünde temizlenmesi, aklanması lazımdır. Bir partinin adının ‘AK parti’ olması yetmez. Bu tip suçlamalar varsa, bu suçlamalardan aklanarak, beraat ederek ortaya çıkması daha doğru olur diye düşünüyoruz.”
   Kahraman, daha sonra İl Divan Toplantısı’na katılmak üzere ilçeden ayrılarak Zonguldak’a geçti. 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL