logo

POSBIYIK’IN YANINDA YER ALACAK…

İYİ Parti’nin Karadeniz Ereğli ilçesinde teşkilat kurmasında en büyük pay sahibi olan Sertan Kuzu İYİ PARTİ üyeliğinden istifa ettiğini duyurdu.

İYİ Parti’nin Karadeniz Ereğli ilçesinde teşkilat kurmasında en büyük pay sahibi olan isimlerinden Sertan Kuzu’da İYİ PARTİ üyeliğinden istifa ettiğini duyurdu.

Karadeniz Ereğli’de çok sevilen simalardan biri olan Sertan Kuzu istifa etme kararını şöyle açıkladı;“Büyük emekler vererek ve bir çok fedakarlıkta bulunarak kuruluşuna katkıda bulunduğum Kdz Ereğli İyi parti üyeliğimden çarşamba günü istifa etmiş bulunmaktayım. Bu kararı alma sebebim Ereğli İyi Parti teşkilatının millet ittifakını bozarak aday çıkarmasıdır. İyi parti aday çıkarmışken; benim de arkasına halkın desteğini alıp Ereğli’nin umudu olarak görülen Belediye Başkan adayı Halil POSBIYIK ile Ereğli’nin geleceğine katkı sağlamak için vereceğim destek başka partinin mensubu olduğum bir durumda etik olmazdı.

Kdz. Ereğli’de İyi partinin aday göstermesi demokratik bir haktır buna itirazımız yoktur ama Ankara’da Genel Başkanların ortaya koyduğu büyük feraset ile kurulan “Millet İttifakı” çok sayıda büyükşehir, il ve ilçelerde milletimizin özlemleri doğrultusunda tesis edilmesine rağmen Karadeniz Ereğli ilçesinde İYİ PARTİ’nin kuruluş amaçları ve temel ilkeleri ile asla bağdaşmayacak pazarlıklar nedeniyle bu ittifakın önü kesilmiştir.

Bizler kişisel çıkarlarımızı değil ilçemizin önündeki 5 yıllık geleceği düşünüyoruz. Yapılan anketler ve kamuoyu yoklamaları “Halkın Adayı “Halil POSBIYIK’in sandıktan güçlü bir şekilde çıkacağını göstermiştir. Buna engel olmak isteyenler 31 Mart’ta “Böl-parçala-yönet” taktiğine sarıldılar. “Halkın Adayı” Ereğli’nin Umudu Sayın Halil POSBIYIK’ın önünü kesebilmek için bütün yapacaklarını masaya yatırmış durumdalar.

Ancak ne yaparlarsa yapsınlar Milletin iradesine engel olamayacaklar. Millet İttifakı ruhu, Karadeniz Ereğli’de duayen belediye başkanımız sayın Halil POSBIYIK’in önderliğinde 31 Mart 2019’da sandıklarda birleşecektir. Karadeniz Ereğli’de, Millet İttifakı ruhunun özüne çomak sokmak isteyenleri de tarih asla affetmeyecektir. Bu vebale bizler ortak olmayacağız. Bu duygularla; kurucu üyesi olduğum İYİ PARTİ üyeliğinden istifa etmiş bulunmaktayım. 31 Mart 2019 seçim sürecinde; Karadeniz Ereğli’nin duayen belediye başkanı Sayın Halil POSBIYIK’ın yanında yer alacağım. Allah, iyilerin ve doğruların yardımcısıdır.”

Share
#

SENDE YORUM YAZ

bahis siteleri Betboo yeni giriş