logo

SAKİNDERE UYSAL’LA BİTTİ

Zonguldak Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, 5 yıllık süre içinde yapılan çalışmalara ilişkin olarak hazırlanan “Hizmette Geçen 5 Yıl” videolarının 6. bölümünü de sosyal medya hesaplarından yayınladı.  6. bölümde, yapılan alt yapı çalışmaları ile bambaşka bir görüntüye kavuşan Sakindere ve Kırmacı çöplüğü rehabilitasyonuna yönelik çalışmalar anlatıldı.

Hizmetle geçen 5 yıl videosunun 6. bölümünde yaklaşık 20 bin nüfusun yaşadığı Bağlık Mahallesi sınırlarında bulunan ve 10 Eylül 2017 tarihinde alt yapı çalışmasına başlanan Sakindere projesi ile bölgenin bambaşka bir görüntüye kavuştuğuna vurgu yapılıyor. Aynı video da ayrıca çalışmaları 31 Ağustos 2017 tarihinde başlayan Kırmacı çöplük rehabilitasyonu ile 35 yıldır koku ve korkusuyla yaşanan Kırmacı çöplüğünün yaşam alanına dönüşmesi yolundaki çalışmalara yer veriliyor.

İLK 2 BÖLÜMDE ÖNE ÇIKAN HİZMETLER

Hizmetle geçen  5 yılı videolarının ilk bölümünde yenilenen Atatürk Anıtı, Çocuk Oyun Dünyası, Spor Parkı, Yeni Şantiye, Belediye Hizmet Binası ve Şehit Ömer Halisdemir Bulvarı gibi hizmetler öne çıkarılmış, 2. bölümün de ise Gülüç- Kepez yolu üzerinde yapılan  cep çalışması Gökme Köprüsünün yenilenmesi,  Ereğli –Kandilli yolunu 5 km kısaltan Köseağzı yolu, borçlanmadan alınan 67 yeni araç, tehlike arz eden noktalarda Karayolları standartlarında yapılan 17 kilometre oto korkuluk, 2 yeni İtfaiye İstasyon ve  Belediye Plajı’nın Batı Karadeniz’in en güvenli Plajı haline getirilmesine vurgu yapılmıştı.

Hizmet videolarının 3. bölümünde tüm mahalle ve köy muhtarlarının tek çatı altında toplandığı  Muhtarlar Derneği’nin yanı sıra, Gaziler Derneği ve Kızılay’a yapılan yer tahsisleri, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği, Zonguldak Maden Şehit Aileleri Derneği ve Lösev’e tahsis edilen yeni dernek evleri, halkın hizmetine açılan 3 sosyal tesis, engellilere yönelik olarak açılan Tebessüm Cafe ve sinema, 2 engelli şarj istasyonu ve belediye bünyesinde kurulan Gıda ve Giyim Bankası gibi hizmetler öne çıkmıştı.

Hizmetle geçen 5 yıl videosunun 4. bölümünde, yerinde rehabilitasyon çalışması yapılan merkez Pazar yeri, yenilenen Uzun Mehmet anıtı, kaba inşaat halinde devralınan ve tamamlanarak hizmete açılan Yeni Terminal, düzenlenmiş yeşilin alanın 270 bin metrekareye çıkarılması, Seyir terasının yapılması ve Kdz. Ereğli Belediye spor tesislerinin yenilenmesi, 5. bölümde ise, çarşı merkezi ve Yeşiltepe –Kepez bölgesinde aşırı yağışlar sonrası felaketlerden ders çıkarak yapılan alt yapı çalışmaları anlatılmıştı.

İŞTE O VİDEO;

Share
#

SENDE YORUM YAZ

403 Forbidden

403 Forbidden


openresty