Genel Gündem Tüm Manşetler

PARTİ KURUYORLAR

2006-2008 yılları arasında Karadeniz Bölge Komutanlığı görevini yürüttükten sonra Harp Akademeleri Komutanlığı’na terfi eden Türker Ertürk siyasete girme kararı aldı. Ertürk, siyasete bir süre önce CHP’den istifa eden Eski YARSAV..

PARTİ KURUYORLAR

Basliksiz_14_jpg14_11_2014_17_30_14881446

2006-2008 yılları arasında Karadeniz Bölge Komutanlığı görevini yürüttükten sonra Harp Akademeleri Komutanlığı’na terfi eden Türker Ertürk siyasete girme kararı aldı. Ertürk, siyasete bir süre önce CHP’den istifa eden Eski YARSAV Başkanı ve Milletvekili emine Ülker Tarhan’ın kurduğu partide yapacak. Ertürk, 2010’da Harp Okulu Komutanıyken YAŞ’ta terfi ettirilmediği için istifa edip CHP’ye katılmıştı.

Emine Ülker Tarhan ise kuracakları partinin adının Anadolu Partisi” olduğunu söyledi.

Mutlu ve umutlu olduklarını kaydeden Tarhan, partinin kuruluş amacını ise şöyle açıkladı:

“Biz az önce Anadolu Partisi’ni kurduk. Neden kurduk Anadolu Partisi’ni? Çünkü ülkemizde umutsuzluk hâkim. Bu umutsuzluğun aşılması gerekiyor. Umudun da Anadolu’da olduğuna inanıyorum. Anadolu bir milletin doğuş ve varoluş hikâyesidir, Anadolu, kültürlerin kaynaştığı ebedi yurdumuz, Anadolu, zulme karşı, işgale karşı direnişin kalesi, Anadolu, tertemiz insanların ülkesi ve biz odağına insanı koyduk. Türkiye’yi ayağa kaldırmak için Anadolu Partisi’ni kurduk. Uğurlu olsun. Ülkemize, ulusumuza ve milletimize hayırlı uğurlu olsun.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL