Genel Gündem Tüm Manşetler

AŞURE DAĞITTILAR

CHP Karadeniz Ereğli İlçe Başkanlığı Muharrem Ayı dolayısıyla aşure dağıttı. Parti binasında CHP Kadın Kolları Başkanlığı tarafından hazırlanan aşure, İlçe Başkanı Hayrettin Kartal, Kadın ve Gençlik Kolları Başkan ve Yöneticiler..

AŞURE DAĞITTILAR
hayrettinkar

CHP Karadeniz Ereğli İlçe Başkanlığı Muharrem Ayı dolayısıyla aşure dağıttı.

Parti binasında CHP Kadın Kolları Başkanlığı tarafından hazırlanan aşure, İlçe Başkanı Hayrettin Kartal, Kadın ve Gençlik Kolları Başkan ve Yöneticiler tarafından dağıtıldı.

Aşure dağıtımında konuşan İlçe Başkanı Hayrettin Kartal, dağıtılan aşurelerin, barışa ve huzura vesile olmasını diledi. Birçok yiyeceğin birleşerek lezzetli bir aşa dönüştüğüne dikkati çeken İlçe Başkanı Hayrettin Kartal, Türkiye coğrafyasının da çok farklı inanç ve etnik kimliğin birleştiği bir mozaik olduğuna dikkati çekerek şunları söyledi:

“Aşure Günü, İslam dini kadar diğer dinlerde de kutsaldır ve acılar kadar sevinçlerin de yaşandığı bir gündür. İşte bugün yapılan ve hüznü, acıyı ama onun yan ısıra sevinci ve kutsallığı da ifade eden aşure en az 7 veya 12 değişik malzemeyle yapılan bir tatlıdır. Üzerinde yaşadığımız Anadolu gerçekten bir aşure gibidir, bir mozaiktir. Bu mozaik içinde barış ve kardeşlik içinde, paylaşarak, dayanışarak, omuz omuza yaşayabilmek ne kadar güzel bir özlem. İslam dünyasında ve tüm dünyada insanlığın barış içerisinde kardeşçe yaşayabilmesi ve bu uğurda mücadele ne kadar büyük bir özlem. Bugünkü aşure günümüzün bu özlemlerimizin hayata geçmesi için ilk adım olması dileğiyle, tüm dünyada kardeşçe barış içerisinde yaşama dileğimizle bu aşure günümüzü anıyoruz. Bölgemizde ve Türkiye’de kardeşliğin, insanca yaşamanın yollarını aralaması, ona hizmet etmesi dileklerimle aşure günümüz hayırlı olsun diyorum”

Etkinliğe Kandilli Belediye Başkanı Mustafa Aydın, Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş, İlçe Yöneticilerinin yanı sıra çok sayıda partili katıldı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL