Genel Gündem Tüm Manşetler

ÖZGEN SAKİNLEŞTİRDİ

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde elinde pompalı tüfekle etrafa rastgele ateş açan bir kişi, mahalle halkına korkulu anlar yaşattı. “Namusumu kimse karalayamaz” diyerek bağıran ve adının Serdar Ö. olduğu öğrenilen kişi,İlçe Emniyet..

ÖZGEN SAKİNLEŞTİRDİ

Basliksiz_1_jpg16_08_2014_02_08_01881446

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde elinde pompalı tüfekle etrafa rastgele ateş açan bir kişi, mahalle halkına korkulu anlar yaşattı. “Namusumu kimse karalayamaz” diyerek bağıran ve adının Serdar Ö. olduğu öğrenilen kişi,İlçe Emniyet Müdürü Timur Özgen’in yaklaşık yirmi dakika süren konuşmasının ardından ikna edildi.

Olay Ereğli’ye bağlı 2 nolu Abalı sokakta meydana geldi. Elindeki pompalı tüfekle etrafa rast gele ateş eden bir kişi mahalle halkına korku dolu anlar yaşattı. Polisin olay yerine gelerek güvenlik önlemi alırken, mahallede trafik akışı da kesildi. Sağlık ekipleri de herhangi bir yaralanmaya karşı da hazır bekletildi.

Elindeki pompalı tüfekle sağa sola yürüyen havaya ateş açan, R. ile H. isimli şahısların yanına gelmesini isteyen Serdar Ö. (39) ile konuşmaya çalışan Ereğli ilçe Emniyet Müdürü Timur Özgen, S.Ö. yü silahı bırakması konusunda ikna etmeye çalıştı. Serdar  Ö. nün yaklaşmamasını istediği İlçe emniyet Müdürü Özgen, kendisinin yardım etmek istediğini ve sorunun ne olduğunu söylemesini istedi. Elinde ki cep telefonu emniyet müdürüne atan Serdar Ö. sürekli olarak yürüyerek elindeki pompalı tüfeği boğazına dayayarak R. ile H. isimli şahısların yanına gelmesini istediğini tekrarladı. S. Ö. nün “Namusumu kimse karalayamaz. Bunu yapanlar cezasız kalamaz” sözlerine karşılık ilçe emniyet müdürü Özgen “Onlara gereken cezayı ben vereceğim. Sen şimdi silahı bırak” diyerek karşılık verdi.

 Yaklaşık yirmi dakika süren ikna çabasının sonuç vermesi üzerine Serdar Ö. nün yanına giden İlçe emniyet Müdürü Timur Özgen, kısa süren konuşmanın ardından S. Ö. nün elinden tüfeği alarak polis memurlarına verdi. Yapılan konuşmanın ardından sakinleşen S. Ö. ekip aracına bindirilerek doktor raporunun alınması için önce Devlet Hastanesine daha sonra da ifadesi için merkez polis karakoluna götürüldü.

H.D isimli şahıs da ifadesi alınmak üzere merkez karakoluna getiirldi. Polis olayla ilgili tahkikat başlattı. 

Polis olayla ilgili tahkikatı sürdürüyor.

CHA-Sinan Kabatepe

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL