Genel Spor

KULÜPLERDEN ORTAK AÇIKLAMA

Geçtiğimiz günlerde AKP Zonguldak Milletvekili Prof. Dr. Ercan Candan ve Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Opr. Dr. Hüseyin Uysal’ın girişimleri sonucunda amatör futbolun nefes aldığı yer olarak bilinen Beyçayırı Sahasının zeminin..

KULÜPLERDEN ORTAK AÇIKLAMA

haber beyçayırı

Geçtiğimiz günlerde AKP Zonguldak Milletvekili Prof. Dr. Ercan Candan ve Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Opr. Dr. Hüseyin Uysal’ın girişimleri sonucunda amatör futbolun nefes aldığı yer olarak bilinen Beyçayırı Sahasının zeminin değiştirilmesi ve modernizasyon çalışmalarının yapılmasına karar verilmişti. Devlet destekli yapılacak olan bu değişim amatör spor kulüplerini oldukça sevindirdi. Konu ile ilgili olarak ortak bir basın açıklaması yapan Zonguldak Ereğli Spor Kulübü Başkanı Kaan Kocaman, Akınspor Başkanı Reşat Pala, Bayat Spor Başkanı Recep Civelek, Neyren Gökçeler Spor Kulübü 2. Başkanı Yusuf Egeli, Antrenör Namık Küçük, Antrenör Murat Korkmaz yaptıkları açıklamada Prof. Dr. Ercan Candan ve Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Opr. Dr. Hüseyin Uysal’a teşekkür etti.

Grubu temsilen ortak açıklamayı okuyan Zonguldak Ereğli Spor Başkanı Kaan Kocaman şunları söyledi.

‘Öncelikle şunu belirtmek isteriz. Ereğli’de amatör futbolun kalbi Beyçayırı sahasıdır. Bu sahanın olmadığı düşünüldüğü zaman amatör futbolun bittiği gün olarak adlandırıyoruz. Daha önce bu sahaya iş merkezleri gibi niyetleri olanlar Ereğli’de amatör futbolu bitireceklerdi. Yine devletimiz buna müsaade etmedi. Bilindiği üzere amatör futbol zor ve meşakatli bir iştir. Biz başkan ve yöneticilerin yanı sıra hocalar gençlere spor yaptırabilmek için ceplerimizdeki son kuruşa kadar karşılıksız harcadığımız oluyor. Amacımız kimseye yaptığımız işin zorluğunu anlatmak yada gösteriş yapmak değildir. Başta Milletvekilimiz Prof. Dr. Ercan Candan ve Kdz. Ereğli Belediye Başkanımız Opr. Dr. Hüseyin Uysal’a amatör futbolun kalbi Beyçayırımıza sahip çıktığı ve zeminin yenilenmesinin yanı sıra sahada çeşitli bakımların yapılması için gösterdikleri gayret takdire şayandır. İnanıyoruz ki Milletvekilimiz ve Belediye Başkanımız amatör futbola sahip çıkarak gençleri kötü alışkanlıklardan uzak tutma çabamızda yanımızda olacaklardır. Tekrardan Başta Milletvekilimiz Prof. Dr. Ercan Candan ve Kdz. Ereğli Belediye Başkanımız Opr. Dr. Hüseyin Uysal’a Beyçayırı Sahasının zeminin yenilenmesi için başlattıkları çalışmadan ve amatör takımlara sahip çıkacak olmalarından dolayı tüm sporcularımız ve aileleri adına şükranlarımızı sunarız. Ayrıca futbolun ağabeyi Merhum Süleyman Seba’ya Allah’tan rahmet kederli ailesine başsağlığı dileriz. ’

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL