Genel Spor

ÖNCE SPORCUNUN SAĞLIĞI

Zonguldak Ereğli Spor Kulübünün resmi kulüp doktoru Opr. Dr. Ercan Yalçın oldu. Yeni federal olan ve bünyesinde 50’yi aşkın futbolcu barındıran Zonguldak Ereğli Spor 2013 – 2014 futbol sezonunda kulüp..

ÖNCE SPORCUNUN SAĞLIĞI

ercan yalçın

Zonguldak Ereğli Spor Kulübünün resmi kulüp doktoru Opr. Dr. Ercan Yalçın oldu.

Yeni federal olan ve bünyesinde 50’yi aşkın futbolcu barındıran Zonguldak Ereğli Spor 2013 – 2014 futbol sezonunda kulüp doktoru olarak Anadolu Hastanesi Başhekimi Opr. Dr. Ercan Yalçın’ı tercih etti.

Zonguldak Ereğli Spor Kulübü ilk kez katılacağı futbol müsabakalarında sporcularının sağlığını öncelikli esas kılarak kulüp doktoru olarak Opr. Dr. Ercan Yalçın ile anlaştı. Anadolu Hastanesi Başhekimi Ercan Yalçın’ı ziyaret eden Zonguldak Ereğli Spor Kulüp Başkanı Kaan Kocaman şunları söyledi.

‘Sporcularımızın sağlığı bizler için öncelikli kuralımızdır. Ailelerin bizlere güvenerek teslim ettiği gençlerimizin sağlığı ve sosyal yaşamı bizlerin öncelikli görevimizdir. Bu bağlamda kulübümüzün doktoru olarak Anadolu Hastanesi Başhakemi Opr. Dr. Ercan Yalçın ile görüştük. Kendisini kulübümüzün doktoru olarak görmek istediğimizi belirttik. Kendileri olumlu yanıt vererek sporu sevdiğini ve sporculara her zaman gerek hastane gerekse şahsı olarak katkı sağlamaktan mutluluk duyacağını belirtti. Bizlerde yönetim kurulu olarak bizleri onurlandıran Ercan Beyi kulüp doktorumuz olarak görmenin en doğru karar olduğunu düşündük. Bu bağlamda Anadolu Hastanesine ve Başhekim Ercan Yalçın hocamıza şükranlarımızı sunarız.’

Anadolu Hastanesi Başhekimi Opr. Dr. Ercan Yalçın ise ‘bu onur şahsıma aittir. Hastanemizde bu kulübün kurulmasında emek veren Uz. Dr. Sezer Atay’ın da olduğunu unutmamak lazım. Kulüp olarak sporcu sağlığına ne kadar önem verildiği ortadadır. Zonguldak Ereğli sporumuz genç sporcularımız ile başarılı olacaktır. Bize düşen görevi de layığı ile yerine getireceğiz’ dedi.

Son olarak Zonguldak Ereğli Spor Antrenörü Murat Korkmaz ise konuşmasında ‘bizler gençlerin esrar, eroin gibi kötü alışkanlıklardan uzak kalması, kahve ve internet köşelerinden uzaklaşması için bu işe gönül veriyoruz. Hiç çıkar gözetmeksizin yaptığımız bu eylem ile topluma da yararlı iş yaptığımızı biliyoruz. Kimseden çıkar ve menfaat beklemiyoruz. Sadece yaptığımız işe saygı duyulmasını bekliyoruz. 50’yi aşkın futbolcumuz var ve her geçen gün artıyor. Hepsi yetenekli değil. Ancak bizler onları sokaklardan uzak tutmak adına vaktimizden, cebimizden harcıyoruz. Yeteneği olmayan bazılarını dahi kulüpte tutuyoruz. Amacımız topluma ve gençlere hizmet’ dedi. 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL