Genel Siyaset Tüm Manşetler

ÖLÜMLE TEHDİT

Kdz. Ereğli’de belediye başkanlığına bağımsız aday olan ve kamuoyunun “Elvis” olarak bildiği Güven Kasapoğlu  gazetemize yaptığı açıklamada, ölümle tehdit edildiğini ve kendisini tehdit edenleri de daha sonra açıklayacağını ifade etti…

ÖLÜMLE TEHDİT

313707

Kdz. Ereğli’de belediye başkanlığına bağımsız aday olan ve kamuoyunun “Elvis” olarak bildiği Güven Kasapoğlu  gazetemize yaptığı açıklamada, ölümle tehdit edildiğini ve kendisini tehdit edenleri de daha sonra açıklayacağını ifade etti.

Güven Kasapoğlu’nun açıklamasını aynen yayımlıyoruz: 

BENİM BABAM BURADA YATIYOR

“Hepinize sevgiler sevgili Ereğlililer. Şimdi, tabi bazılarına çok komik geliyor bazıları gülüyor bazıları alay ediyor benimle. El arabasıyla kardeşimle beraber buralara stand açıyoruz Şimdi diyorlar ki “Yahu senin zorun ne ? Ülkeyi yönetmek sana mı kaldı?” diyorlar.

Sevgili Ereğlililer, arkadaşlarım kardeşlerim, abilerim, büyüklerim, akrabalarım biz burada yaşıyoruz. Benim rahmetli babam yukarıda Meydanbaşı’nda yatıyor.  Artı ananem dedelerim bütün akrabalarım buradalar. Benim bu şehre vefa borcum var. 

‘BEN SİZDEN BİRİYİM’

Ben küçüklüğümden beri Bozhane de büyüdüm. Rahmetli babamla birlikte burada balıkçılık yaptık. Bu arkadaşlarım kardeşlerim benim can dostumdur. Ben pazarcıyım, ben esnafım, ben köylüyüm çiftçiyim, ben sizden biriyim. Ben sizlerin arasına 5 senede bir inmiyorum. Yine söylüyorum. Burada çok büyük bir oyun oynanıyor. Çok pis bir siyaset dönüyor. Evlere çakmaklar, kolonyalar, sabunlar , çocukların cebine harçlıklar dağıtılıyor. Sanki Ereğli halkı 3 kuruşluk bir halk gibi, Ereğli halkı çok basit bir halk gibi gösteriliyor. Şuan nereden baksanız 4000’in üzerinde araç giydirme yapıldı. Otobüsler geziyor. İnsanlara şunu söylemeye çalışıyorum.

Bakınız daha önce hangi partiden aday olan insanlar şimdi hangi partideler?

Daha önce küfür ettikleri partiden şu anda insanlar aday çıkıyor. Partilerin bir stratejisi yok. Partiler sadece mevkii makam düşünüyorlar. Ben ise Ereğli’deki insanları düşünüyorum.

GERÇEKLERE VURGU

Burada ilk sorun işsizliktir. Bizler işsizliği bitirmediğimiz sürece burada uyuşturucu devam eder, burada insanlar mutsuzlukla çalkalanır. İnsanlar 20 sene daha sahilde git-gel, okey oyna, git eve dizi-film seyret. Hayat bu kadar basit değil.  Bizler potansiyeli olan bir memlekette yaşıyoruz. Önümüzde denizimiz  var, arkamızda dağlarımız var.  Neden dağlarımızda tribünler yok? Neden rüzgar gülleri yok? Neden enerjimizi kendimiz elde edemiyoruz.  Türkiye’nin en pahalı suyunu buraya veriyoruz. 

‘KAVGADA LİDER’

Burada sevgi, barış, dostluk diye 20 senedir nutuk atan Halil Posbıyık tabi ki sevgi, barış, dostluk diyor. Çünkü;  o kadar çok sevgi ile mal-mülk edindi ki, şatolar, oteller edindi ki o kadar çok barışla insanları bırakıp kendisi Amerika’da İngiltere’de tatillere gitti ki, o kadar çok yalanla o kadar çok ihtirasla kendine lider diyor.

Doğru. Kendisi nede lider?

Kibirlikte lider. Nefrette lider. Kavgada lider.  İnsanları birbirine katmada lider.

Bakınız burada dünyanın 14. Devi fabrikamız Erdemir varken bu kadar işsizlik var. İnsanlar bunalımda. Gençler evlenemiyor.  Gençlerimizin kardeşlerimizin çoğu yurtdışına gidiyor. Böyle olmaması lazım.

 

‘EMEKLİ DİNAZORLAR BELEDİYEDE’

Belediyeye torpille, sayın Halil Posbıyık’ın yandaşçılığı ile şuan nerden baksanız 30 kişi girmiştir. Bu kişilerin çoğu fabrikadan emekli dinazor insanlardır.

Bu kadar genç bu kadar kaliteli bu kadar fizibiliteli kardeşlerimiz sahilde okey oynarken belediye de maalesef kilit noktalarda ihtiyar dinazor inşalar görev almaktadır. Bu bana dokunuyor.

 

‘O AYLIKLA O MAL MÜLK EDİNİLEMEZ’

Bakın ben kendim hiçbir yerden, hiç birşey istemiyorum. Benim kimseye ihtiyacım yok. Sayın belediye başkanının  aylığı ile o mal mülk edinilemez.  O kadar insan işsiz gezerken burada bu kadar insan mutsuzken  sayın belediye başkanı yada diğer parti adayları çıkıp da buralarda şaşalı maşalı laflar söyleyemez.  Bu bana dokunuyor.

 

ÖLÜMLE TEHDİT

Benim kimseden korkum yok. Ben ölümle tehdit ediliyorum.  Emniyete bile gitmedim. Çünkü ben kimseden korkmuyorum.”

 

SORU: Kim tehdit ediyor sizi ?

“Tehdit edenleri de zamanı gelince açıklayacağım. Siyasi partilerin bazı dayı arkadaşları tehdit ediyor beni.”

YORUMLAR (1)

  1. Hakan diyorki:

    sana helal olsun Allah yolunu açık etsin bak ne güzel söylüyo güven bey belediye başkanı maaşıyla bu kadar mal mülk alınmaz diyo nasıl alındı peki bunlar halil posbıyık profesör bile bunu hesap edebilirmi oda şüpheli

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL