Genel Siyaset Tüm Manşetler

FELLİK FELLİK AKP’YE GEÇMEK İSTEDİ

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, Zonguldak Milletvekilleri Köksal Toptan, Ercan Candan, Özcan Ulupınar, Ereğli Belediye Başkan adayı Hüseyin Uysal ile Kepez Mahallesi’nde miting düzenledi, Türk Metal Sendikası..

FELLİK FELLİK AKP’YE GEÇMEK İSTEDİ

ak-partiden-kepezde-govde-gosterisi

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, Zonguldak Milletvekilleri Köksal Toptan, Ercan Candan, Özcan Ulupınar, Ereğli Belediye Başkan adayı Hüseyin Uysal ile Kepez Mahallesi’nde miting düzenledi, Türk Metal Sendikası Kdz.Ereğli Şubesi yaklaşık 500 kişi ile miting alanına gelirken yoğun kalabalık nedeniyle izdiham yaşandı.

“TUTARSIZLIĞA BU KENTİ TESLİM ETMEYECEĞİZ”

İl Genel Meclis Üyesi adayı Rıfkı Gültekin, Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ı söylemlerini ve politikalarını eleştirdi. Gültekin konuşmasında şunları söyledi: “2004 yılından bu yana Ereğli’de asfaltsız susuz köyü kalmamış. Köylerde sular da bedava. Hal böyle olunca araştırdık bunlar nereleri ziyaret etmişler gitmişler Pençes, Karga Mahallelerini köy zannediyor, köylerde Ak Parti var CHP yok oralarda. Mahalli İdareler Seçimleri var Ereğli’ye hizmet üreteceğiz kadrolarımız ile. İnsanlar tutarlı olmalı. Tutarsızlara bu şehri mi teslim edeceğiz? İnşallah 2014 tarihinde Hüseyin Uysal hocamız o yetkiyi alacak ve Ereğli’yi iktidar ile bütünleştirecektir. 

“BELEDİYENİN ASLİ GÖREVLERİ”

Bu kadar yalanın içerisinde CHP’nin ilçe başkanı geçenlerde bir doğru söyledi gitti Ankara’da Genel Başkanına dedi ki, “Genel Başkanım biz bu adayla yola girersek Ereğli’de seçimleri kaybederiz bunun altına imza attı. Bu halk mühürde bu iş bitmiştir bir tekme de siz vurun. Mahalli idarecilik belediye başkanlığı sadece çiçek böcek işi değildir bunlar belediyenin asli görevleridir. Artık mahalli idarecilik vizyon ve misyon değiştirdi bugün Türkiye’nin neresine giderse gidin Belediye Başkanları yatırımcı peşinde koşar. Gel benim olduğum yere fabrika kur der 20 yıldır Ereğli’de hiç böyle birşey gördünüz mü? Erdemir’i mühürlemeye koşa koşa gitti” 

HASTANE, ADLİYE TEMMUZ’DA AÇILIYOR

 Ak Parti Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, Ereğli’de yapılan ve yapılması hedeflenen çalışmalara ilişkin bilgiler verdi: Ereğli’ye 450 yatak kapasiteli 55 trilyona mal olan bu bölgeye yakın olan A kalite 5 yıldız otel kalitesi ile hizmet sunacak hastane Temmuz ayında açılacak. Adliye Binamız var Ağustos ayında açılacak, bunun yanında Ereğlimizin sınıf ortalamamız yüksekti Milli Eğitim ile alakalı fiziki şartlarımız yetersizdi Ereğli’nin tarihinde görülmemiş 14 tane okul kazandırıyoruz, hayırlı uğurlu olsun. Düzce’den Gülüç köprüsüne kadar olan bölümü hizmete açtık. Gülüç köprüsünden Kepez’e olan alan için engel olanlar vardı bu senenin sonunda orayı da hizmete sunacağız. Ereğli-Çaylıoğlu yolu bizim olmazsa olmazımızdı alt yapı çalışmaları tamamlanmak üzere, bu sene ödeneği de ayrıldı.

“İNİM İNİM VERGİ İLE SÜRÜNDÜRÜYOR”

Evlerimize 3.5 TL’ye ticari alanlara 5 inşaatlara 10 TL’ye su satılıyor. Sırf kendisi eşi yeterli oyu alamadığı için Milletvekilimiz Ercan Candan onu silindir gibi ezip geçtiği için Erdemir’den intikam almak için emlak vergilerini yükselttiler. İnim inim vergi ile süründürüyor. Bu kadar parayı topluyor iyi güzel de Ereğli’de Belediyesinin bütçesi 80 trilyon, 20 yıldır bu bütçeyi kullanan bir belediye başkanı var. Ereğli’de 10 trilyonluk bir yatırımı var mı bu kadar paradan. Diyor ki Ak Parti belediyeyi alırsa Hüseyin Uysal başkan olursa su kesilecek diyor söylüyorum 2015 yılında hizmete açılacak olan Devlet Su İşlerimiz 30 trilyona ulaşan su ihalesini yaptık. Ereğli 50 senedir muhalefette son vermeye halkımız ile hazırız” sözleri ile konuştu. 

“ERDEMİR’İ MÜHÜRLEDİ”

Gülüç Belediye Başkanı Aydın Güngör 1 hafta sonra eski bir belediye başkanı olacağını ve Ereğli’de seçimleri kazanabilmek için partinin kırgınlık gütmeden adayının arkasında durduğunu hatırlattı ve şunları söyledi:  “Bende 1 hafta sonra eski bir başkan olacağım. Biz neden buradayız hep birlikte. Hüseyni Uysal’ı seçmek için buradayız. Bizim dargınlığımız yok biz adayımızın yanındayız. Ak Parti’nin kadroları ile Hüseyin Uysal’ı mutlaka getireceğiz. Erdemir’in işçileri Atatürk’ün emekçileridir onlar. Biz Erdemir sorunu olduğu zaman başta milletvekillerimiz olmak üzere tam kadro Erdemir’e tam destek verdik beyefendi Erdemir’i mühürlüyor, Ereğli’ye can veren Erdemir’in suyunu kesiyor onları yalnız bırakmadık onların yanında olduk.

“FELLİK FELLİK AKP’YE GEÇMEK İSTEDİ”

Ak Parti önceki İl Başkanı Celil Uzun, Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın 20 yıldır kente hizmet vermediğini belirterek şunları söyledi: “Bu Ereğli’de ne yapıldıysa Ak Parti’nin sayesinde yapmıştır. Otogarı yapıyorum diyor nerede yapıyorsun devletin parasıyla yapıyorsun. İktidarın sayesinde bunu yapıyorsun. Oradaki tabelaya gidin bakın, 20 senedir katalogdakilere bakın. Kapı kapıya geçmek için fellik fellik mücadele etti ne oldu arkadaşlar geldiğimiz nokta bu oldu. Ercan Candan, Fazlı Erdoğan, Hüseyin Uysal ile birlikte inşallah 30 mart akşamı bu coşkulu kalabalığı Ereğli’nin merkezine bekliyoruz, kutlamaları yapacağız” 

“SORUNLARI BİLİYORUZ HEPSİNİ ÇÖZECEĞİZ”

Ak Parti Kdz.Ereğli Belediye Başkan adayı Hüseyin Uysal, “Kocaman yürekleri ile değerli kardeşlerimle birlikte olmaktan büyük onur duyuyoruz. Biz bugünü değil öteki yılı değil önümüzdeki 50 yılı gelecek nesilleri düşünerek bu göreve talip olduk. Sorunlarınızı biliyoruz hepsini çözeceğiz, sorunları taşımak için değil sorunları çözmek için geleceğiz. Bizim düsturumuz insanı yaşat ki devlet yaşasın çünkü her türlü üretim ve çabanın amacı insandır, insan olmalıdır. Biz insanımızı seviyoruz biz halkımızı seviyoruz biz yaradılanı yaradandan ötürü seviyoruz. Ak Parti’nin belediyecilik anlayışı son derece güçlü işte biz bu güçlü anlayışı Ereğli’ye taşımak için var gücümüzle çalışacağız. Gülen yüzleri Ereğli’de yaratacağız. Erdemir işçisine teşekkür ediyorum alın teri kutsaldır. 30 Mart tarihinde bizleri desteklemenizi ve güç vermenizi istiyoruz. 30 Mart tarihinin milat olmasını istiyorsak Ereğlimiz marka dünya kenti olsun diyorsak hep birlikte olalım” sözleri ile konuştu. 

SADECE YALAN, İFTİRA HAYAL PROJELER

Ak Parti Zonguldak Milletvekili Prof.Dr.Ercan Candan, “Bana güç verdiniz silindir gibi birilerini ezip geçtik. 20 Yıldır bu kenti yönetenlerin heybesinde hiçbir şey olmadığı için sadece ve sadece yalan iftira, hayal ürünleri söyleniyor. Bu zamana kadar vaat ettiği ne yaptı. 2.5 Yıldır bizlere büyük destek verdiniz neler yaptık? Bir kahveye girdim benden okul istediler hemen harekete geçtik 1 yılda okulu Kepez’e yaptık. Ben hizmetten vazgeçmem ben biliyorsunuz sözümü tutarım. Kepez’den söz istiyorum Hüseyin kardeşimiz cam gibi, pırıl pırıl. İçi dışı birdir, şeffaf kardeşimiz”

 “SİZ İŞİ BİTİRMİŞSİNİZ, HAYIRLI OLSUN”

Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin tezahüratlar eşliğinde başladığı konuşmasında ülke ve yerel siyasete ilişkin açıklamalarda bulundu. Mitinge gösterilen yoğun ilgiye teşekkür ederek, “Ereğli’de bu iş bitmiş” sözleri ile konuşan Şahin açıklamasında şu görüşlere yer verdi:  “Ben Karabük’ten geliyorum, Karabük’lü kardeşlerimizin selamlarını getirdim. Dün akşama kadar Bartın’daydık. Bartın’da da Karabük’de de ne var ne yok burada ne görüyor diye soracaksanız? Siz Ereğlili kardeşlerim işi bitirmişsiniz, hayırlı uğurlu olsun. Bartın, Karabük’de böyle. Gurur duyuyoruz diye slogan attınız aslında bu ülkede gurur duyulacak birileri varsa onlar ancak siz olabilirsiniz. Bu ülkede Ak Parti olarak iyiyi güzeli doğruyu ne yaptıysak eğitimde sağlıkta ulaşımda aklınıza ne gelirse gelsin daha önceki dönemlerle kıyasladığımızda onların fevkinde üstünde hizmetler üretebilmişsek bunda en büyük pay halkımızındır, halkımıza şükran borçluyuz.

 “İLK 10 ÜLKE ARASINDA YER ALMASI”

Bundan sonra da Türkiye’yi daha da büyütmek geliştirmek ve ülkemizi dünya milletler yarışında ön plana çıkartabilmek halkımız sayesinde olacak. Türkiye’yi 2023’lere taşıyabileceksek dünyanın en hızlı kalkınmış en çok kalkınmış 10 ülkesi arasına sokabileceksek kişi başına gelir 25 bin dolara çıkarabilirsek bunu ancak halkımız ile yapabiliriz. 1Hafta sonra sandık başına gideceğiz sadece belediye başkanlarını seçeceğimiz bir esçim değil bu sadece meclis üyelerini il genel meclis üyelerini seçeceğimiz bir seçim değil mi sadece muhtarlarımızı azaları seçeceğimiz bir seçim değil bu.

 “MUHALEFET HATA YAPTI”

“MUHALEFET HATA YAPTI”

Muhalefet hata yaptı CHP, MHP ve onların yeni ortağı hata yaptı. Bu seçimi Ak partiden kurtulma Recep Tayyip Erdoğan’ın önünü kesme seçimi gibi göstermeye çalıştılar böyle bir propaganda yolu seçtiler hata yaptılar. Bilemediler ki bu milletin iradesine sahip çıkacağını bilemediler, oyuna sahip çıkacağını bilemediler, biz sandıkla getiririz sandıkla götürürüz bilincini anlayamadılar. İşte şimdi millet iktidarına sahip çıkıyor ,Başbakanına sahip çıkıyor. Önümüzdeki çarşamba günü başbakanımız Zonguldak’ta siz kardeşlerimizi mitingimize davet ediyoruz. Bütün bu oyunları bozacak bir tavır içerisinde Zonguldak meydanını hınca hınç doldurmalıyız. Neden ak parti iktidarından Recep Tayyip Erdoğan’dan kurtulmak istiyorsunuz hizmet etmek dışında ne yaptılar? Bu seçim sadece belediye seçimi değil partimize iktidarımıza 12 Haziran 2011’de ortaya koyduğumuz iradeye sahip çıkma seçimidir.  Ak Parti’yi yüzde 50 oyla iktidara geldi. Biz böylesine bir tavrı pazar günü sandıkta göstereceksiniz. İnanıyoruz halkımıza güveniyoruz. İnandığınız güvendiğiniz için her  girdiği seçimde oylarını artırarak Ak Partiye oy verdiniz, destek oldunuz. Ereğli’nin tarihinde yeni bir dönem yeni bir hizmet dönemi başlayacak. Ak Partinin belediyecilik anlayışını inşallah burada da göstereceğiz. Farkı zaten göreceksiniz. Biz hizmet için geldik. Bizim siyasetimiz hizmet siyasetidir. Seçimler şimdiden hayırlı uğurlu olsun Ereğli’ye, Zonguldak’a ülkemize hayırlı olsun. Bu ayın sonunda 2 şeyi unutmayın bir pazar günü tabi ki seçim var ertesi gün saatlerinizi 1 saat ileri almayı unutmayın. Niçin gün ışığından daha fazla yararlanmak için bir de Pazar günü seçimde müşterek oy pusulasının ak parti ambleminin altına evet oyu basmayı unutmayın”YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL