Genel Gündem Tüm Manşetler

NORMALLEŞME SÜRECİ UZAYABİLİR…

Dün akşam Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamalarının ardından il bazında normalleşmenin ilk aday illeri belli oldu. Sağlık Bakanlığı verilerine göre normalleşme düşük riskli görülen Van, Batman, Bitlis, Hakkari ve Şırnak’ta..

NORMALLEŞME SÜRECİ UZAYABİLİR…

Dün akşam Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamalarının ardından il bazında normalleşmenin ilk aday illeri belli oldu.

Sağlık Bakanlığı verilerine göre normalleşme düşük riskli görülen Van, Batman, Bitlis, Hakkari ve Şırnak’ta başlayacak.

Vaka sayısına göre düşük katagorisinde yer almayan Zonguldak’ın orta, yüksek ve çok yüksek katagorilerinden hangisi ile sınıflandırılacağı merak konusu oldu.

Bu arada il genelinde 16’ya çıkan mutasyonlu vaka sayısı nedeniyle Zonguldak’ta sürecin uzama ihtimali de söz konusu

EREĞLİ’DE NORMALLEŞME SÜRECİ UZAYABİLİR

İlçe Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Covid -19 süreci ile ilgili açıklama yaptı.

İşte o açıklama

12 Şubat 2021 Cuma günü saat 17.00’da Şahinde-Hayrettin Yavuz Bilim Sanat Merkezi Konferans salonunda, Karadeniz Bölge Komutanımız, Belediye Başkanlarımız, Cumhuriyet Başsavcımız, Siyasi Parti Başkanlarımız, Sivil Toplum Kuruluşlarımız ve basın mensuplarının katılımı ile yapılan toplantıda, Covid-19 konusundaki bilgilendirmelerde bulunulmuştur.

Sayın Cumhurbaşkanımızın 17 Şubat 2021 günü yaptığı ulusa sesleniş konuşmasında da vaka sayılarının il ve ilçelerimizde kısıtlamaların kaldırılmasında önemli olduğu, aşılama çalışmalarının titizlikle yürütüldüğü belirtilmiştir.

Öte yandan ülkemiz genelinde mutand virüsün yaygınlaştığı ve ilimiz genelinde de tespit edildiği bildirilmektedir.

Yaşanan bu gelişmeler çerçevesinde, virüs ile mücadelenin topyeküp mücadele ile başarılacağı bir kere daha ortaya çıkmıştır. Aksi halde virüse yakalanan kişi sayısında ve vefatlarda artış devam edeceği gibi kısıtlamaların kaldırılması uzayacak ve bu durum esnafımızın ve vatandaşımızın mağduriyetinin uzamasına sebebiyet verecektir.

Bu konuda gerekli hassasiyetin gösterilerek Kdz.Ereğli İlçemizde vatandaşlarımız, üyelerimiz ile topyekün bir mücadele içine girilmesinde gerekli hassasiyetin gösterilmesini rica ederim.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL