Genel Gündem Tüm Manşetler

KARDAN 7 KATLI PASTA YAPTI…

Zonguldak’ın Ereğli İlçesinde, ev hanımı Seval Akkülah (35), Bir metre çapında, bir buçuk metre yüksekliğinde 7 katlı kardan pasta yaptı.   İlçenin Korubaşı Mahallesi Hacıbekir Sokak’ta ikamet eden Akkülah, gazetecilere..

KARDAN 7 KATLI PASTA YAPTI…

Zonguldak’ın Ereğli İlçesinde, ev hanımı Seval Akkülah (35), Bir metre çapında, bir buçuk metre yüksekliğinde 7 katlı kardan pasta yaptı.

 

İlçenin Korubaşı Mahallesi Hacıbekir Sokak’ta ikamet eden Akkülah, gazetecilere yaptığı açıklamada, mezun olduğu Kız Meslek Lisesi çocuk Gelişimi Bölümü’nde, aynı zamanda çeşitli yiyecekler yapmayı da öğrendiklerini söyledi.

Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları’ndan emekli babası Erol Uzuner’in, kış aylarında yoğun kar yağışları sonrası çeşitli hayvan tiplemeleri ile eşyaları anımsatan kardan figürler yaptığını hatırlatan Akkülah, şöyle dedi:

“Bu yıl da bölgemizde bir metreyi bulan kar yağışı meydana geldi. Kardan ne gibi şekiller yapabiliriz düşünürken, aynı zamanda butik pasta işi ile uğraştığımdan aklıma da ‘Kardan Pasta’ yapmak geldi. Sonuçta da böyle bir görsel ortaya çıktı. Katlarına da kendi ellerimizle, Ereğlimizin de meşhur meyvesi olan çilek şekli verdiğimiz figürler yerleştirdik. Ve böyle evimin bahçesinde güzel bir kardan pasta figürü bizi karşılıyor. Aynı zamanda onlara hitaben yaptığımız kardan Pasta figürümüz ile aynı zamanda Dünya çocuklarının doğum günlerini kutluyorum. Pastacı kar görürse ne yapar? Kardan Pasta yapar!.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL