Genel Gündem Siyaset Tüm Manşetler

MHP’DE ADAYLAR SAHNEYE ÇIKTI..!

Cevat Ön ve Meral Demirbaş, MHP’den Zonguldak milletvekili aday adaylıklarını açıkladı. Milliyetçi Hareket Partisi’ne (MHP) 7 Haziran’da yapılacak olan seçimlerde milletvekili aday adaylığı başvuruları sürüyor. MHP’den 2007 yılında milletvekili aday..

MHP’DE ADAYLAR SAHNEYE ÇIKTI..!

mhp cevat ön

Cevat Ön ve Meral Demirbaş, MHP’den Zonguldak milletvekili aday adaylıklarını açıkladı.

Milliyetçi Hareket Partisi’ne (MHP) 7 Haziran’da yapılacak olan seçimlerde milletvekili aday adaylığı başvuruları sürüyor. MHP’den 2007 yılında milletvekili aday adayı olan Cevat Ön ve MHP teşkilatları içerisinde yetişen Meral Demirbaş, Milliyetçi Hareket Partisi Milletvekili Aday Adayı olduklarını, partide düzenlenen basın toplantısı ile açıkladılar. Adaylık açıklamasında konuşan MHP İl Başkanı Hamdi Ayan, Milliyetçi hareket Partisi’nde adayların nasıl belirleneceği hakkında bilgi verdi. Zonguldak’ın çok zor durumda olduğunu belirten ve milletvekili aday adayı olduğunu açıklayan ve AK Parti’yi eleştiren Milletvekili Aday Adayı Cevat Ön, “AKP’nin Milletvekili olan Sayın Ercan Candan iki tane kayık getireceğim diye Afrika ülkelerinde geziyor. Oradaki tersanelerin çalışmamasının tek sebebi AK Parti, Ereğli ve Zonguldak’ı cezalandırıyor” dedi. MHP’den milletvekili aday adaylığını açıklayan diğer isim Meral Demirbaş, “Emekli olduktan sonra evde oturmayı değil ülkem ve vatanım için bugüne kadar hiçbir siyasi partide yer almadım ama MHP ile beraber çıkmış olduğum yolda bir şeyler yapabileceğime inandığım için elimi taşın altına koymaya hazırım” diye konuştu.

AYAN: “MHP’DEN BENDE VARIM DİYEN EDEN ARKADAŞLARIMIZ BUGÜN YANIMIZDA”

MHP’den aday adayı olmanın bir cesaret gerektirdiğinin altını çizen Milliyetçi hareket Partisi İl Başkanı Hamdi ayan, “MHP Zonguldak Teşkilatları olarak 7 Haziran’da yapılacak olan 25. Dönem milletvekilliği çalışmaları öncesinde teşkilatlarımız olarak 2 Mart’ta başlamış olduğumuz 18 Mart’ta sona erecek olan aday adayı başvurularını alma aday adayı arkadaşlarımızı kamuoyuna duyurma çalışmalarımız devam etmektedir. Yanımızda MHP Ülkücü Hareketin içerisinde uzun yıllar hizmet etmiş 2007 yılında aday olmuş değerli abimiz Cevat Ön ve MHP kadroları içerisinde yetişmiş Meral Demirbaş’ın aday adaylığı başvurusu için toplandık. Ülkemizin iyi yönetilmediği, Zonguldak’ın kaderine terk edildiği, Zonguldak’ın ekonomik, sosyal ve kültürel olarak çökertilecek bir duruma getirildiği böyle bir dönemde MHP’den bende varım, ülkenin bölünmesine ve Zonguldak’ın terk edilmesine razı değilim aynı zamanda şehrime hizmet etmek istiyorum diyen ve cesaret eden arkadaşlarımız bugün yanımızdalar. Vatanın bölünme noktasına geldiğini, birilerinin bakanlar kurulunda deklarasyon yayınladığı dönemde MHP’den aday adayı olabilmek ayrıca bir cesaret gerektirir. MHP aday adaylarımıza böylesi bir cesaret duyduklarından dolayı tebrik ediyorum. Cenabı Allah çıkmış oldukları bu kutsal yolda kendilerinin yar ve yardımcıları olsun. MHP İl Teşkilatları olarak aday belirleme sürecinde tam anlamıyla yapacağımız çalışmanın özü şudur. Almış olduğumuz başvuruların sonuçta Zonguldak seçmenidir milletvekillerini meclise yollayacak olan. Zonguldak seçmenine kamuoyu araştırması yoluyla MHP’den başvurusu olan arkadaşlarımız bunlardır. Kimleri TBMM’ye göndermek istiyorsunuzun cevabını aldıktan sonra çıkacak olan iradeyi işin sahibi olan Genel Merkezimize arz etmeyi düşünüyoruz. MHP’de süreç böyle işleyecektir. Zonguldak’a ve camiamıza hayırlı olsun diliyorum” şeklinde konuştu.

ÖN: “CANDAN İKİ TANE KAYIK GETİRECEĞİM DİYE AFRİKA ÜLKELERİNDE GEZİYOR”

Milliyetçi hareket partisi’nden Milletvekili Aday Adayı olduğunu açıklayan Cevat Ön, “Bu yola çıkmadan evvel bütün dava arkadaşlarımla istişare yaptım. Bugün TBMM’de temsil edilmeyen ama bize çok yakın olan siyasi partilerin İlçe Başkanları ve tabanlarıyla görüştüm. Benim adaylığım büyük heyecan yarattığını gördüm. Geçmişte aday olduğum her süreçte tabanda istişare yaparak aday oldum. Hiçbir zaman için görevden kaçmadım. Bugün tekrar görevin bize düştüğünü gördüm. Bu nedenle 7 Haziranda yapılacak olan seçimlerde Zonguldak’tan MHP’nin ülkücü tabanından gelen biri olarak adaylığımı açıklıyorum. Zonguldak’ımız çok zor durumdadır. Hiç kimse inkar etmesin. Her seçim zamanı sistemin siyasi partileri Filyos Projesini önümüze koyarlar. Birde bitiremedikleri TTK’ları var. Başka söyledikleri hiçbir şey yok. Zonguldak’ta bir yapı ve oluşum var. Zonguldaklıların kanını emen bir oluşum var. Biz bu kan emicilerden Zonguldak’ı kurtaracağız. Allah’ın izniyle ezilen Zonguldak halkının sahibi olacağız. Bunda son derece kararlıyız. Ereğli’de bir tersanemiz vardı ve orada 10 bin kişiye yakın insan çalışıyordu. AKP’nin Milletvekili olan Sayın Ercan Candan iki tane kayık getireceğim diye Afrika ülkelerinde geziyor. Oradaki tersanelerin çalışmamasının tek sebebi AK Parti, Ereğli ve Zonguldak’ı cezalandırıyor. Orada hiçbir şeye ihtiyacımız yok. Gemiler hazır sadece devletin desteğine ihtiyacımız var. Ama ne yazık ki devlet Zonguldak’a destek vermiyor. MHP’yi iktidar yapmak mecburiyetindesiniz. Zonguldak’tan MHP’nin milletvekillerini meclise göndermek mecburiyetindesiniz. Zonguldak’ın tek kurtuluşu MHP’nin TBMM’de teslim edilmesidir. MHP’nin üzerinde tuzaklar kurulduğunu görüyorum. Ama göreceksiniz ülkücü taban ve MHP bütün bu tuzakları kırarak kendisini TBMM’de teslim edecek Allah’ın izniyle ülkücü tabandan yetişmiş evlatlarını gönderecektir. Zonguldak ve Ereğli nasıl ayağa kalkacak hep beraber göreceğiz. Hiç kimseye bundan sonra Zonguldaklının hakkını yedirmeyeceğiz. Yapılacak olan seçimlerin önce Zonguldak’ımıza sonra milletimize hayırlar getirmesini diliyorum.

DEMİRBAŞ: “ELİMİ TAŞIN ALTINA KOYMAYA HAZIRIM”

Ülkesi ve vatanı için çalışmak istediğini ve bu nedenle de Milliyetçi Hareket Partisi’nden Milletvekili Aday Adayı olduğunu açıklayan Meral Demirbaş, “İl Başkanımıza, Kadın Kolları Başkanımıza ve dava arkadaşlarımıza beni yalnız bırakmadıkları için teşekkür ediyorum. Emekli olduktan sonra evde oturmayı değil ülkem ve vatanım için bugüne kadar hiçbir siyasi partide yer almadım ama MHP ile beraber çıkmış olduğum yolda bir şeyler yapabileceğime inandığım için elimi taşın altına koymaya hazırım. Engelliler Derneğinde çalışmalarımızla Zonguldak’ın içinde Zonguldak’ın insanı olarak sorunları bilerek ve engellilerin yaşadığı sorunları bilerek benimde bir sesim olsun diyerek bende partimle beraber elimden gelen her şeyi yapacağıma inandığım için yola çıktım ve desteklerinizi bekliyorum” diye konuştu.

Pusula

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL