Genel Gündem Siyaset Tüm Manşetler

MHP, ÖNEMLİ İSİMLERİ KAYBETMEYE BAŞLADI..!

MHP Zonguldak Milletvekili aday adayı Cevat Ön’den sonra 4 gün önce adaylığını açıklayan Mevlüt Özdemir’de adaylıktan çekildi. Siyasi kulislerde bu tepkinin nedeninin ve istifanın perde arkasının ise MHP tabanından gelmeyen..

MHP, ÖNEMLİ İSİMLERİ KAYBETMEYE BAŞLADI..!

MEVLUT_OZDEMIR 1

MHP Zonguldak Milletvekili aday adayı Cevat Ön’den sonra 4 gün önce adaylığını açıklayan Mevlüt Özdemir’de adaylıktan çekildi. Siyasi kulislerde bu tepkinin nedeninin ve istifanın perde arkasının ise MHP tabanından gelmeyen isimlerin aday adayı olması gösteriliyor.

Eski Zonguldak Valisi Yavuz Erkmen’in ardından eski Anavatan Partili bakanlardan Zeki Çakan’ın da MHP’ye katılmasıyla birlikte partide tepkiler artmaya başladı! MHP Zonguldak Milletvekili aday adayı Cevat Ön’den sonra Mevlüt Özdemir’de adaylıktan çekildi.

Özdemir çekildiğini sosyal medyadan açıkladı. Özdemir sosyal paylaşım sitesi Facebook’tan yaptığı açıklamasında şöyle dedi:

Sevgili dostlarım, MHP teşkilatlarımın cefakâr mensupları, değerli dava arkadaşlarım. Güzel Zonguldak’ımızın güzel insanları.

07 Haziran genel seçimlerine, teşkilatlarımın ve dava arkadaşlarımın talebi ve teşvikleri üzere 22 yıldır mensubu olmaktan gurur duyduğum MHP’den aday adayı olmuştum. Mükemmel bir duyguydu. Bana bu heyecanı ve onuru yaşatan teşkilatlarıma minnettarım. Gerek teşkilatlarımdan, gerekse Zonguldak’ın çok değerli binlerce seçmeninden gerçekten çok olumlu tepkiler aldım.

Mensubu bulunduğum MHP’nin tüm organları ile seçimlerden zaferle çıkacağımıza inanmış görmek harikaydı. Bende şahsım adıma aday adaylığımda azda olsa Zonguldak’ta MHP adına bir kamuoyu oluşturduğumuzu umuyorum.

Bu süreçte aileme daha fazla zaman ayırabilmek, en azından çocuklarımın biraz daha yanımda büyümelerini görmek, yoğun iş ve siyasi hayatımdan dolayı unutmaya başladığım babalık duygusunu daha yoğun yaşayabilmek, son bir kaç haftadır yeterince kurumsallaşmadığına inandığım ticari hayatımı kurumsallaştırmak ve partimin Zonguldak’ta artık kendini aşmış kişi ve bireylerden ibaret olmayan, birbirinden değerli onlarca aday adayının olmasının gönül rahatlığı içerisindeyim. MHP 25. Dönem Milletvekilliği Aday Adaylığımdan, huzur ve güven içerisinde çekiliyorum…

Bana inanan güvenen tüm dostlarıma ve dava arkadaşlarıma teşekkür ediyorum ve kendilerinden ricam adaylarımız kim olursa olsun o bir birinden değerli arkadaşlarıma da güvensinler, inansınlar, destek olsunlar. Hepsine kefilim, hizmetleri hizmetim, hataları hatamdır.

Ben, Mevlüt Özdemir olarak, bir kardeşiniz, bir dava arkadaşınız, bir evladınız olarak mensubu olmaktan onur duyduğum MHP’de bir nefer olarak her daim yanınızda olmaktan onur duyacağım. Bu durumumu çeşitli siyasi veya kişisel olarak speküle etmeye çalışan bir takım densizler mutlaka olacaktır.

Kardeşiniz, arkadaşınız, evladınız Mevlüt Özdemir’ e isteyenin, istediği zaman, istediği saatte ulaşabildiğini hatırlatın, aksi olacak her türlü yorumun boş ve gereksiz olacağı aşikârdır. Önce ülkem, sonra partim ve en son ben diyen bir siyasi düşüncenin neferi olmanın huzuru ile Allah’a emanet olunuz. Selam ve dua ile. Mevlüt Özdemir.

MEVLUT_OZDEMIR_jpg17_03_2015_11_07_42881446

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL