Genel Gündem Siyaset Tüm Manşetler

MHP’DE İSTİFA DEPREMİ..!

MHP’ye yıllardır maddi ve manevi destek veren, partinin en zor günlerinde hep teşkilatın yanında olan Cevat Ön ile Mevlüt Özdemir aday adaylıklarını geri çektiklerini açıkladılar. Mevlüt Özdemir aday adaylığını geri..

MHP’DE İSTİFA DEPREMİ..!

ZEKICAKANDEPREMI_jpg17_03_2015_11_10_46881446

MHP’ye yıllardır maddi ve manevi destek veren, partinin en zor günlerinde hep teşkilatın yanında olan Cevat Ön ile Mevlüt Özdemir aday adaylıklarını geri çektiklerini açıkladılar. Mevlüt Özdemir aday adaylığını geri çekmesine gerekçe olarak sosyal paylaşım sitesinde yayınladığı mesajda ailesi ve işini gerekçe gösterdi.

MHP’li Cevat Ön ise tepkisini açık bir şekilde ifade etti. Vali Yavuz Erkmen’in adaylığından sonra Zeki Çakan’ın aday adaylığının bardağı taşırsan son damla olduğunu dile getiren Ön “Milletvekili aday adaylığı resmi müracaatımı yapmayacağım” dedi.

Cevat Ön yaptığı açıklamada şunları söyledi; “Ben resmi müracaatımı yapmıyorum. Mevlüt Özdemir’de yapmıyor duyduğum kadarıyla. Zeki Çakan’ın adaylığı bu kararımızda etkili. Eski Vali Yavuz Erkmen ile birkaç gün dolaştık. Dışarıdan insanların gelmesi bizim bu kararımızda etkili oldu. Yani bu kadarda olmaz. Vali iyi bir adam. Valiyi üzmek istemedim. İlk önce çok büyük tepki gösterdim kendisine. Ama buraya geldi, teşkilata. Kendisi ile görüştük. Teşkilatta ki arkadaşlarımızda sevdi kendisini. Ama Zeki Çakan bardağı taşıran son damla oldu. Ben bu konuda geniş bir açıklamada yapacağım” dedi.

MHP’de Ereğli ve Alaplı teşkilatlarından Zeki Çakan’ın adaylığına tepki olarak çok sayıda kişinin istifaya hazırlandığı iddia ediliyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL