Genel Magazin Tüm Manşetler

MEYDAN, MEYDAN OKUDU

Zonguldak’ın Ereğli İlçesinde Ereğli de faaliyet gösteren Özel Fatih Koleji’nin 11. sınıflar arasında gerçekleşen geleneksel ‘Gazete Günleri’ etkinliği düzenlenen ödül töreniyle sona erdi. Beş gazetenin yarıştığı etkinlikte dereceye girenlerin ödüllerini..

MEYDAN, MEYDAN OKUDU

160401401gazete

Zonguldak’ın Ereğli İlçesinde Ereğli de faaliyet gösteren Özel Fatih Koleji’nin 11. sınıflar arasında gerçekleşen geleneksel ‘Gazete Günleri’ etkinliği düzenlenen ödül töreniyle sona erdi. Beş gazetenin yarıştığı etkinlikte dereceye girenlerin ödüllerini ilçede görev yapan gazeteciler verdi.
  
  Ereğli’de, 11. sınıf öğrencilerinin özenle hazırladığı 5 ayrı gazete birbiriyle kıyasıya yarıştı. Bu yıl üçüncüsü yapılan yarışmada birinciliğe 1514 puan alan Meydan Gazetesi layık görüldü.
  
  Puanlamayı yapan ilçedeki ajans ve yerel muhabirler ile gazete sahipleri, ödül töreni öncesinde kokteylde bir araya gelerek ‘oy’ verdikleri gazeteleri incelendiler. Puanlama sonrasında dereceye giren öğrencilerin açıklanması için konferans salonuna geçildi. 
  
  Okul Müdürü Ahmet Arıkçı, okul konferans salonunda düzenlenen törende yaptığı konuşmada, “Özelikle öğrenciler size söylüyorum. Herkes gerçekten özverili çalışma yaptı. Kalite bu sene gerçekten bol oldu. Ben sizlerin adına, değerli basın mensubu arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Her kes kazandı. Ben buna inanıyorum” dedi. 
  
  Öğrenciler tarafından hazırlanan Eftal, Meydan, Mozaik, Yelken ve Malumat adlı gazeteleri; en iyi haber, en iyi spor haberi, en iyi röportaj, en iyi fotoğraf, tasarım, çeşitlilik dallarında dereceye giren öğrencilere ödülleri gazeteciler tarafından verildi. 
  
  İlçede görevli gazeteciler, yaptıkları kısa konuşmalarında öğrencileri teşvik edici konuşmalar yaptılar.
  Yapılan puanlamalar sonucunda en iyi gazete ödülünü Medyadan Gazetesi alırken ikinciliği Mozaik ve üçüncülük ödülünü de Yelken Gazetesi aldı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL