Genel Gündem Tüm Manşetler

MERSİN NİŞANDA YOKTUN HOŞ GELDİN DÜĞÜNE

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Yaşar Tetiker, yeni kurulan geçici hükümetin hayırlı olmasını temenni etti, ülkede istikrarın sürmesi gerektiğini söyledi. TSO Başkanı Yaşar Tetiker, oda hizmet..

MERSİN NİŞANDA YOKTUN HOŞ GELDİN DÜĞÜNE

baskan-tetiker-den-genel-aciklama-huhto

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Yaşar Tetiker, yeni kurulan geçici hükümetin hayırlı olmasını temenni etti, ülkede istikrarın sürmesi gerektiğini söyledi.

TSO Başkanı Yaşar Tetiker, oda hizmet binasında düzenlenen basın toplantısında yaptığı konuşmada, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
‘Kampüs’, ‘tersaneler’,  ‘Erdemir’,  ‘ekonomi –TSO hedefleri’ konu başlıklarıyla konuşan Tetiker, karşılıklı ‘eleştirisel’ açıklamalarda bulunduğu TSO yönetim Kurulu Üyesi Niyazi Özcan’a ilişkin olan düşüncelerini aktardı.
Başkan Tetiker, şunları söyledi:

KAMPÜS KONUSUNDA, BASINA TEŞEKKÜR ETTİ
“Karadeniz Ereğli’de gündemde en önemli maddelerden bir tanesi kampüs sorununun çözülmesidir. Basının emeğine de teşekkür ediyorum. Demek ki soruları çözümünde en önemli konu hedef koyabilmek. Bu hedefleri koyduğunuzda takipçisi olursanız en güzel şekilde meselenin hallolmasını getiriyor. Burada bariz bir örneği de kampüs meselesidir.

TERSANELER İTİRAFI
Açıkça, tersanelerde sonuç pek alınamadı ama orada da bir takım güzel gelişmeler var. Tersanecilerin kendilerinden kaynaklanan bazı sorunlarda oldu. Burada bizim yüzde 100 sonuca çıkmamız kendilerinin birlikte hareket etmesiydi. Onlar da bu birlikteliği sağlayamadık. Sonuca ulaşamamamızın nedeni kendi aralarındaki birlikteliği sağlayamamış olmalarıdır. Şimdiden sonra yine bireysel olarak tersanecilere vereceğimiz destekler inşallah orada da bir takım hareketler getirecektir.

ANKARA’DA ‘ERDEMİR’ TOPLANTISI!..
Erdemir ile olan gelişmelerde inşallah Eylül ayı içerisinde önemli bir görüşmemiz var. Ordu Yardımlaşma Kurumu Yönetim Kurulu Başkanı (Emekli Korgeneral) Ömer Necati Özbahadır paşamız ile görüştük ve görüşmelerimiz devam ediyor. Erdemir Genel Müdürü Sedat Orhan ile 3 saat birlikte toplantı yaptık. Vermiş olduğumuz bilgiler mersin escort kendisinin aldığı notlar doğrudan yönetim kuruluna iletilmek üzereydi. Faydalı bir toplantı oldu. En son geldiğimiz nokta da, Valimizin bize bildirdiği belirli tarih ve saatte inşallah Ankara’da Vali, Ali Pandır ve benim olacağım bir toplantıda kendi sorunlarımızı aktarma fırsatı bulacağız.

GAZETECİLERİN SORULARINI YANITLADI; ERCAN CANDAN…
TSO Başkanı Tetiker, gazetecilerin sorularını yanıtladı. AK Parti eski Milletvekili Ercan Candan’ın kampüs sürecinin oluşmasına katkı sağladığına dönük söylemlerine Tetiker şu sözlerle cevap verdi:
“Ben bir kere Ercan Candan’ın ismini bile anmak istemem ama Hüseyin Uysal’ı kardeş gibi gördük. O dediğiniz isim, açık konuşmak gerekirse, Ereğli’ye başından beri en fazla ihanet etmiş adamdır.

NİŞANDA YOKTUN HOŞ GELDİN DÜĞÜNE
TSO Başkanı gelip geçicidir biz faniyiz ama kurumlar kalıcıdır. TSO Başkanı hedefler koymuş mücadele etmiş inşaatlar yapmış ilavelerinde de istimlak ve çevre düzeni lazım. Bunu yapsaydı neredeydi bu isimler, bu isim? Nişanda yoktun hoş geldin düğüne. Bu hareketi asla kabul etmem, aldatıcı bir tiyatro olarak görürüm. Sadece dosya vermek mesele değildir, müsteşara bakana dosya verirsiniz önemli olan sonuç alınmış mı alınmamış mı? Çaturoğlu milletvekili olmuş, ben dosya mosya bilmem bunun sonuca çıkması lazım demiş, binanın devri Çaturoğlu döneminde yapılmış mı ben onu bilirim? Hangi taşı kaldırsanız o ihanet şebekesi çıkıyor.”

NİYAZİ ÖZCAN KONUSU
TSO Yönetim Kurulu Üyesi Niyazi Özcan’ın söylemlerinin TSO’yu bağlamayacağını anlatan Yaşar Tetiker, bu konuda ise “biz 2006 yılından bu yana kaybolan ekonomik değerleri kazandırmak zorundayız. Ereğli TSO’nun görevi budur. Hiçbir inisiyatifi olmayan insanlarla işimiz olmaz. Onlar ihanet şebekesi ile çalışmaya devam edecekler. Biz kendi yolumuza devam edeceğiz. Ekonomik gücü yakalamak için adaletli, dürüst ve mert olmak lazım” diye konuştu.

Toplantıya, TSO Yöneticileri Sertan Yalçın, Mehmet Çivici, Abdulkadir Çınar katıldı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL