Genel Gündem Siyaset Tüm Manşetler

BEKLENEN AÇIKLAMA VE ÖZÜR

MHP Zonguldak Milletvekili Zeki Çakan değerlendirmelerde bulundu. Çakan, partisinin Ereğli İlçe Teşkilatı’nda yaptığı basın toplantısında yaptığı konuşmada, 7 Haziran süreci öncesini hatırlattı, parti teşkilatlarının özveriyle çalıştığını ifade etti. Vekil seçilmesi..

BEKLENEN AÇIKLAMA VE ÖZÜR

cakan-in-1-kasim-ayan-in-ormanli-aciklamalari-2xioh

MHP Zonguldak Milletvekili Zeki Çakan değerlendirmelerde bulundu.

Çakan, partisinin Ereğli İlçe Teşkilatı’nda yaptığı basın toplantısında yaptığı konuşmada, 7 Haziran süreci öncesini hatırlattı, parti teşkilatlarının özveriyle çalıştığını ifade etti.
Vekil seçilmesi sonrası ise 25. dönemde milletvekili olarak hem Zonguldak’a hem de partisinin Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye ‘layık’ olmak için mesai harcadığını söyleyen Çakan, şunları kaydetti:

“ZONGULDAK’I GÜNDEMDE TUTTUK”
“İlk olarak bütün MHP’deki arkadaşlarımız ile birlikte görüşerek Zonguldak ile ilgili bir araştırma önergesi verdik. Bu araştırma önergesinde seçimler sürecinde söylemiş olduğumuz bütün hususlar, Türkiye Taş Kömürü Kurumu’ndan (TTK) teşvikine, limanından tersanesine, üniversitesinden hava, kara, deniz yollarına ait olmak üzere tümünü kapsayan ve içeren bir araştırma önergesini yazarak meclis gündemine verdik. Bir milletvekilinin en önemli icraatı meclis genel kurulunda vermiş olduğu araştırma önergesi veya soruşturma önergesi ile ilgili konuların gündeme alınmasını sağlamaktır. Konunun gündeme alınmasının önemi Zonguldak’ı topyekun mecliste konuşularak gündemde tutulması ve 15-16 milletvekili komisyon kurularak 3 ay Zonguldak’ın tartışılması idi.
Rödevans ile ilgili araştırma önergesi sözlü soru önergesi Zonguldak’ın TTK ile ilgili rödevans ile ilgili bütün konularını içerene bütün girişimlerde biz bulunarak, 23 saatlik konumuzu değerlendirmek istedik. Bu bölgede kurulmaya çalışılan termik santraller ile ilgili konuyu da gündeme getirerek konu ile ilgili Enerji ve Tabii Kaynaklar, Çevre Bakanlığı, Zonguldak Valiliği, Çatalağzı ve Muslu Belediye Başkanlığı nezdinde girişimlerde bulunduk.”

“SÜREÇ, DAĞDAKİ TERÖRİSTİ ŞEHRE İNDİRMİŞTİR”
Milletvekili Çakan, ‘çözüm süreci’ üzerinden AK Parti’yi eleştirdi, Türkiye’de çözülmenin başladığını iddia etti. Çakan, sözlerine şöyle devam etti:
“Türkiye’de şuanda iktidarda bulunan AKP’nin yapmış olduğu ve uygulamış olduğu gerek icraatlar gerekse politikalar neticesinde özellikle çözüm süreci denilen süreçte maalesef Türkiye çözülmeye başlanmıştır. Terörist hareket ile hareket eden siyasal yapının, kamuoyu nezdinde hafifletici neden olarak gösterilmek üzere, AK Parti iktidarı döneminde yapılan süreç, maalesef dağdaki teröristi şehre indirmiştir.
Şehirde yapılanmaları sağlanmış; köprüler, alt geçitler olmak üzere silah ve bombalar yerleştirilmesi sonucu olmuştur. 13 yıllık bu süreçte terörist şehre inmiş, şehirde yapılanmaya başlanmış, göklerde dalgalanan al bayrağın rüzgarının kesilmesi, bu ülkeyi bölmek için kendilerine fırsat yaratılmıştır.”

KOALİSYONUN, BAŞTAN BERİ KURULAMAYACAĞI İDDİASI!..
Milletvekili Çakan, koalisyon Hükümeti’nin kurulamayacağının önceden bilindiğini ve vatandaşın oyalandığını öne sürdü. Çakan, açıklamasını şu cümlelerle sürdürdü:
“Koalisyon baştan beri kurulmayacağını gizleyerek belirli senaryo ile koalisyon kurulacakmış gibi çalışmalar sergilenmiş bu çalışmalarda koalisyon kurulmadığını kurmak isteyen partilere dahi koalisyonun kurulmayacağını gizli kapılar arkasında söyleyerek maalesef vatandaşlara koalisyon kuracaklarmış gibi söylemişlerdir.
Koalisyon hükümetini kurulmayacağı açık ve net belli olmasına rağmen vatandaş oyalanmış neticede arzu ettikleri gibi 1 Kasım’da ülkemizi sayın Cumhurbaşkanı seçime götürme ile ilgili gerekli kararı almış ve uygulamaya konulmuştur. 1 Kasım’da erken seçim yapılacaktır. 7 Haziran’daki gibi birlik ve beraberlik içerisinde gerek ülkemize gerek bölgemize parti menfaatlerimiz için değil ülke menfaatlerini ön planda tutarak çalışacağımızı ve çalışmak için tekrar MHP’den tabi ki önce aday adaylığı girişimimiz devam edecektir.

“SEÇİMLER İLE İLGİLİ TAKVİM HENÜZ BELİRLENMEDİ”
Zonguldak Milletvekili Zeki Çakan,1 Kasım seçimlerinde, kendisine yeniden göre verilmesi durumunda; bölgenin ekonomik ve sosyal yönden sorunlarını giderilmek için çalışacağını vurguladı. Çakan, “eğer 1 Kasım’dan sonra seçimler Allah nasip eder aynı şekilde tecelli ettiğinde ki etmeyeceğine gönülden inanıyorum. Öyle bir netice olduğunda yine mutlaka ve mutlaka koalisyonun kurulması konusunda bize gelindiğinde, daha önce yapıldığı gibi gereken yapılacaktır. Koalisyon için koalisyon ortağı MHP olacaktır” diye konuştu.

HAMDİ AYAN… ORMANLI!..
Toplantıya katılan MHP Zonguldak İl Başkanı Hamdi Ayan da, gazetecilerin sorduğu soru üzerine;Ereğli’ye bağlı Ormanlı Beldesi(nin MHP’den seçilen Belediye Başkanı Bayram Başol ile ilgili konuştu. Ayan, partisini dağıtmak isteyenlerin olduğunu iddia ederek şu ifadeleri kullandı:
“Sarf ettiğim bir takım o anki atmosfer gereği sözler olmuştur, bu benimde kendime yakıştıramadığım sözlerdir. İlçe başkanlığım dahil 11 yıldır başkanlık yapıyorum. Bu zamana kadar siyasette hep bir seviye ve Zonguldak’ta birlik beraberlik gayretinde olan insan benim. 60 gün içerisinde bir seçim yapılacak. MHP’nin kadrolarına bir saldırı var. Bu sadece Ormanlı Belediye Başkanı ile ilgili değil, diğer belediye başkanlarımız ile de görüşme teklifleri var. Partimizi dağıtmak isteyenler de var. Böylesi bir süreçte bu hadise yaşanmıştır.

“ÖZÜR DİLİYORUM”
Ağzımdan çıkan bu sözlerde dolayı Zonguldak halkından, kamuoyundan ve bütün vatandaşlarımızdan özür diliyorum. Ama biz kediye kedi demeliyiz. MHP’nin milletvekili çıkardıkları yerlerde operasyon yapılıyor. Bu sinir harbini ben yaşadım. Fazlasını da hak etmişlerdir. Belki sizlerin de bilmediği bize gelen farlı bir konular var.
Ormanlı Belediye Başkanı ile ilgili o gün söyledim kim nereye hizmet etmek isterse etsin ama istediğimiz şudur ki; beraber yaşadığımız bu Zonguldak’ta, sırf siyaseten 3-5 oy alıp MHP’ye darbe vuralı mı yapmanın bir anlamı yok. Bu sürece katkı sağlayan arkadaşların da aramızda olmadığını ifade etmeye çalıştık. Önümüzdeki günlerde diğer siyasi partilerden de bir şeyler gelecektir bunları da bekliyorum. Onlar geldiğinde de nasıl görüşmeler olduğunu, bir basın toplantısında anlatmayı düşünüyoruz.”

Basın toplantısına, çok sayıda partili katıldı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL