Genel Gündem Tüm Manşetler

MALUM KİŞİLERDEN AÇIKLAMA, MALUM AÇIKLAMA !

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi’nde, AK Partili Belediye Meclis Üyeleri, 3 Eylül’de yapılan Belediye Meclis Toplantısı’na mazeretli olarak katılmadıklarının, Meclis’te onaylanıp kabul edildiğini bildirdiler. Meclis Üyeleri Yusuf Kalay, Fevzi Ekşi, Mehmet Erdoğan,..

MALUM KİŞİLERDEN AÇIKLAMA, MALUM AÇIKLAMA !

aciklamaya-yanit-6rz1c

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi’nde, AK Partili Belediye Meclis Üyeleri, 3 Eylül’de yapılan Belediye Meclis Toplantısı’na mazeretli olarak katılmadıklarının, Meclis’te onaylanıp kabul edildiğini bildirdiler.

Meclis Üyeleri Yusuf Kalay, Fevzi Ekşi, Mehmet Erdoğan, Hasan Pınarcık, Sabri Dinç, Turgan Aydın ve Mustafa Şentürk, yaptıkları ortak yazılı açıklamada, Ereğli belediye Başkanı Hüseyin Uysal’ın, toplantıya katılmamalarının ardından yaptığı açıklamaya tepki gösterdiler.

Açıklamaya karşılık, böyle bir açıklama yapma zorunluluğu hissettiklerini dile getiren 7 Meclis üyesi, şunları kaydetti:

“Kdz.Ereğli Belediye başkanımız sayın Opr Dr Hüseyin Uysal ın yaptığı yada birlileri  tarafından  zorla yaptırıldığı iddia edilen imzalı basın açıklamasında; Meclis toplantısına katılmayan meclis üyeleri hakkında  yapılan çirkin iddialar karşısında bu açıklamayı yapmak zorunluluğu ve sorumluluğu doğmuştur.

Bizler  AK Parti meclis üyeleri olarak şimdiye kadar olduğu gibi şimdiden sonrada gerek aile terbiyemiz , gerekse parti terbiyemiz, gerekse makama olan saygımızdan dolayı aynı üslupta cevap vermeyi uygun bulmuyoruz.

Ancak şu kadarının bilinmesinde yarar vardır;Hiçbirimiz  Kdz.Ereğli belediyesinden gerek kendimiz gerekse yakınlarımız için makam, mevki, kişisel hesap ve menfaat gözetmemiştir.

Böylesine çirkin iddiaları ortaya atanları ispata davet ediyoruz. Aksi takdirde en hafif deyimle bu iftira  kampanyasını başlatanları müfteri  ilan ediyoruz. Bu iftiralar kısa süre içersinde ispat  edilmediği  taktirde geniş  kapsamlı bir basın açıklamasıyla kamuoyunu bilgilendirme hakkımızın olduğu  da kamuoyu tarafından bilinmelidir.

Bizleri bu tür karalamalarla suçlamaya çalışanlar ne tür bir oyun içerisinde iseler  ergeç. Kdz Ereglı halkı öğrenecektir. Bizler, Kdz Ereğli  Belediyesi’nin  Ereğli  halkının seçtiği belediye  başkanı tarafından yönetilinceye kadar bu davamıza devam edeceğiz.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL