Genel Siyaset Tüm Manşetler

MAKAM KAPISI SÖKÜLECEK

Saadet Partisi Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Gökhan Göktaş, dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Saadet Partisi Zonguldak il,Ereğli ve Alaplı ilçe yönetimi basınla bir araya geldi. Partinin Ereğli Belediye Başkan Adayı Gökhan Göktaş, dikkat..

MAKAM KAPISI SÖKÜLECEK

7966_40-yildir-eregli-ve-alapli-birsey-gormedi

Saadet Partisi Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Gökhan Göktaş, dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Saadet Partisi Zonguldak il,Ereğli ve Alaplı ilçe yönetimi basınla bir araya geldi. Partinin Ereğli Belediye Başkan Adayı Gökhan Göktaş, dikkat çeken açıklamalara yer vererek, “Biz eksiklikleri, hataları eleştirdiğimiz gibi yeri geldi mi yapılan çalışmalara da parti gözetmeksizin teşekkür etmesini de biliriz” dedi.

16 Şubat Pazar günü Nazar restaurantta gerçekleştirilen kahvaltılı basın toplantısına, SP Zonguldak İl Başkan Vekili Musa Yüce, İl Başkan Yardımcıları Abdullah Kırnapçı ve Hüseyin Çapkın, Ereğli İlçe Başkanı Musa Kumaş, Alaplı İlçe Başkanı Ramazan Sarıkaya, Ereğli Belediye Başkan Adayı Gökhan Göktaş, Alaplı Belediye Başkan Adayı Tuğsal Çetin, Alaplı İl Genel Meclis Adayı Rıdvan Türkoğlu ve ilçe yöneticileri katıldı.

Basın toplantısının açılış konuşmasını yapan SP Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Musa Kumaş, Türkiye’nin büyün il, ilçe ve beldelerinde seçim çalışmalarının aktif bir şekilde devam ettiğini belirterek şunları kaydetti:

“ 30 Mart seçimleri öncesi kamuoyuna teşkilatımızın çalışmaları hakkında bilgi vermek için basınla bir araya gelmek istedik. Bundan sonraki süreçte gündem daha da yoğunlaşacağı için böyle bir fırsat bulamayabiliriz. Saadet Parti olarak iktidar partisinden sonra Türkiye’nin bütün ilçe ve beldelerde dahil olmak üzere seçime katılan ikinci parti konumundayız. Ereğli ve tüm beldelerde de seçim çalışmalarımız devam etmektedir. Saadet Partisi Milli Görüş geleneğiyle gelen ve Milli Görüşün tek temsilcisi olan partidir. 30 yıldır duayen olarak Milli Görüşçü olduğunu ifade eden kesimler kutuplaşma içerisindedir. Kendileri bilsinler ki Milli Görüşçü falan değil bu davaya katılmakla kişilik ve karakter kazanmış ve bu dava sayesinde belli yerlere gelen insanlardır. Onun için bu seçim Milli Görüş seçimidir. Milli görüşün ahlaki ve manevi eğitiminden geçmemiş olan doktor olsa insana yanlış teşhis  koyar, mühendis olsa maazallah Ereğli’yi farklı mecralara sürükler. Bu nedenle Ereğli’de kutuplaşma ve kavganın bir an önce biterek huzurun gelmesi için belediye başkan adayımız Gökhan Göktaş’a destek verilmesini istiyoruz.”

Kumaş’ın ardından partinin Zonguldak İl Başkan Vekili Musa Yüce, 30 Mart seçimlerinin diğer seçimlerden çok daha farklı olarak tarihi bir öneme sahip olduğuna dikkat çekerek;

“ Her seçim önemlidir ancak bu seçim tarihi bir değere sahiptir. Çünkü içeride ve dışarıda yaşanan gelişmeler Türkiye’yi olmak ya da olmamak durumuna getirmiştir. Bu süreçte milletimiz kutuplaştırılmış, adeta düşman haline getirilmiştir. Merkezi hükümette, yolsuzluk, rüşvet, partizanlık, yandaşlık hiçbir dönemde olmadığı kadar ayyuka çıkmıştır. Ayrıca, 2009 mahalli seçimlerinden bu yana tespit edildiği kadarıyla 1522 belediye başkanı hakkında soruşturma açılmış, bu belediyelerin 600’ü AKP li, 454’ü CHP li, 233’ü MHP li, 96 sı da BDP’ den yanadır.  Türkiye içine düştüğü bu çıkmazdan ancak Saadet Partisi ile kurtulacaktır. Saadet Partisi iktidara gelmeden bu yolsuzluk ve usulsüzlüklerin önüne geçilmesi pek mümkün değildir. Saadet Partisi bakanının, yetkilisinin daha önce böyle bir usulsüzlüğünü ya da davasını duydunuz mu? Ahlak  ve Milli Görüşün teminatıdır. Kutuplaşmanın değil, kucaklaşmanın teminatıdır. Teşkilatımızla birlikte kapı kapı dolaşacağız. Cenab-ı Hakkın izniyle başarılı çalışmalar gerçekleştireceğiz. Şimdi halkımızın önünde 30 Mart fırsatı vardır. Biz Ereğli halkının önüne teşkilatımızın yetiştirmiş olduğu en kaliteli, en güvenilir en becerikli arkadaşımız Harita Mühendisi ve partimizin eski Ereğli Başkanı Gökhan Göktaş’ı çıkarttık. Takdir halkımızındır” şeklinde konuştu.

Dikkat çeken açıklamalarda bulunan Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Harita Mühendisi Gökhan Göktaş, belediye başkanı olması durumunda belediyenin makam kapısını söktüreceğini söyleyerek, Milli Görüş Belediyeciliği çerçevesinde ihtiyaçlar öncülüğünde çalışmalara imza atılacağını kaydetti.

Göktaş açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“BELEDİYECİLİKTE MİLLİ GÖRÜŞ”

“Birçok kişinin bildiği gibi mesleğim gereği sadece Ereğli’de değil Alaplı ve çevresinde de çeşitli proje çalışmalarında yer alan ve bu nedenle yıllardır teknik proje çalışmaları ve belediyecilik tecrübesi olan biriyim. Ereğli’ye aday olduk ve inşallah kazanırız. Milli Görüş çok önemlidir. Nedir bu Milli Görüş belediyeciliği, kısaca çalmayan, çırpmayan, hizmet eden. Bir mühendis olarak şunu söylemek istiyorum. Birçok belediye başkanı adayı eline internetten çıkarma ya da satın aldığı süslü projeleri alıp ben şunu yapacağım diyerek seçim kitapçıklarına bastırıyor. Bu aslında komik bir durumdur. Ben bunu yapmayacağım. Gördüğünüz gibi broşürsüz geldim. Ereğli ve Alaplı sağır kalmıştır. Çalışmalar yetersizdir. Bazı çalışmalar yapılıyor. Bizim olsun eksik olsun hesabı. Ereğli, Alaplı ve beldelerinde durum böyledir. Hep veren taraf olduk, alan taraf olmadık.

TEŞEKKÜR EDİYORUZ AMA..

Bizi iktidarı, belediyeyi eleştiriyor diyorlar. Biz teşekkür etmesini de biliriz. Örneğin, iktidar milletvekili Ercan Candan, bölgemize 12 okul kazandırdı. Teşekkür ederiz. Ancak bu daha çok yeni.  Benzer şekilde belediyeye  cenaze ve sosyal hizmet projelerinden dolayı teşekkür ederiz ama bu da gecikti. Çok daha yeni..

MAKAM KAPISI SÖKÜLECEK

Şunu da ifade ediyorum, bazı yerlerde şaşalı belediye sarayları yapılıyor. Asla ve asla belediye sarayı yapmam, burada önemli olan husus engelli vatandaşlarımızın rahat girip çıkacağı bir ortam ve belediye personelinin rahat çalışabileceği bir ortam hazırlamaktır. Ben bunu yaparım. Seçimi kazandığımız takdirde belediye başkanlığının makam kapısını sökeceğiz.

Ben tek tek projeleri saymayacağım. Genel projelerimiz var. Şunu belirtmek istiyorum. Ereğli’de de bu sıkıntı mevcut. Kaldırımların genişliği ve yüksekliği konusu.. Caddelerin genişliklerini kaldırımlar ile öyle bir ayarlarsınız ki otopark sorunu otomatikman çözülür.  Kimse gelişi güzel park edemez. Bununla birlikte şehir öyle bir güzelleşir ki, çünkü kaldırımda bu çalışmalar yapıldığı zaman arkadaki önceki istinat duvarları, ızgaralar, yağmur giderleri, artan boş alanlar hepsinin ayarlanması gerekir. Bittiğinde ise,  şehrin hem trafiğini hem de görünümünü güzelleştirecek bir projedir.

Birde terminal bölgesi var. Bilindiği üzere Ereğli’nin yeni terminali Belen mevkiine yapılıyor. Anadolu’yu gezip baktığımızda şehirlerin meydanları camii etraflarına kurulu, bu bizim Selçuklu ve Osmanlı adetimizdir. Taşınacak terminal bölgesine altında otoparkı olan ki bu zaten gereklidir, üstünde giriş kısmında kültürel ve sosyal faaliyetlere ev sahipliği yapacak, okuma salonları olan, insanların dinlenebileceği, yandaki asırlık çınarlarla birleşecek derenin üstü kapatılarak muhteşem bir peyzajla park içinde kalacak bir camii düşünüyoruz.

Adaylar beş proje ile halkın karşısına çıkıp biz bunları yapacağız diyorlar. Sonra bu beş tane yapılınca tamam mı olacak. Hayır.. öncelikle parayla ya da örnek alınan projelerin yerine kentin ihtiyaçları ön planda tutularak, bu durumlara yönelik planlı faaliyetler gerçekleştirilmelidir. Bu projeler bölgelerin topoğrafı, sosyolojik, ekonomik ve jeolojik yapıları baz alınarak yetkili mercilerle örneğin meslek odalarıyla istişareler halinde hazırlanmalı sonra halka tanıtılarak sorulmalıdır. Halkta beğenirse faaliyete geçirilir. Projeler aceleye getirilmemelidir. Yoksa hatalar kaçınılmaz olabiliyor. Mesela Ereğli’de ucube denilen kavşak var. O kavşakla ilgili en çok çalışanlardan biri benim. Biz sürekli görüşme içerisindeyiz. Aceleye getirilen bir projeydi. Şu anda düzenlenmeye çalışılıyor ve bir sürü şeyde düzeltildi. Daha da düzeltilir. Çünkü Konya ovasında değiliz. Düzce’ de gördüğümüz bir binayı aynı şekilde Ereğli’ye kuramayabiliriz. Bu nedenle projeler aceleye getirilmemeli ve planlı şekilde ilgili kişilere danışılarak hazırlanmalıdır. Ereğli’de konusunda deneyimli birçok mimar, mühendis ve teknik plancı arkadaşımız mevcuttur. Burada, iktidar, muhalefet, esnaf, medya, belediye ve ilgili kişiler bir araya gelip, beyin fırtınalarıyla olursa bu projenin artı ve eksileri belirlenir ve problemler çözümlenir ve çok güzel bir proje ortaya çıkar. Ereğli’nin bir araya gelme ihtiyacı var. Ben işim gereği iktidarın projelerinde de yer aldım. Yardıma ve çalışmaya yine hazırım. Belediye başkanlığı büyük bir yüktür. Hamallıktır. Vatandaş sizden hizmet ve talep bekler. İş isteyen size gelir, su sorunu olan sizi arar. Daha bunlar çok sayıda örnekle çoğaltılabilir. Taşın altına elimizi koyarak, çamur demeyiz. Biz bu hamallığa talibiz. Biz bu hamallığı taşırız. Bu konuda üç çeşit aday vardır. Birincisi, Allah rızası  ve hizmet için hamallığı taşıyan, ikincisi bunu taşımaya niyetlenip kapasitesi olmadığı için bu taşın altında ezilen, dökülen, üçüncüsü de sırtında aldığı yükle birlikte ortadan kaybolan.

Belediyeciliği iyi bilmek gerekir. Yoksa Daire Müdürleri adamı rezil ederler. Bölgemizde örnekleri de var. Polemik olmasın diye söylemiyorum. Çünkü asla polemik yapmak istemiyorum. Polemik işi yaramaz. Sloganik cümle kullanmayı da sevmem.  40 yıldır bölge milletvekilleri etkin bir çalışma yapamamıştır. Mevcut belediye başkanımız heyecanını kaybetmiştir. Çünkü artık yoruldu.

Şunu da söylemek istiyorum, Ereğli’de aslında büyük kavgada yoktur. Belediye, hükümet ve biz çalışmalar içerisinde de oluyoruz. Herkes çaba göstermeye çalışıyor.

Festival konusuna gelince biz gelince kısaca biz gelirsek festival bu şekilde olmayacak.”

“SU  ÜCRETLERİ YÜZDE 50 DÜŞÜRÜLECEK”

Belediye Başkanı seçilmesi durumunda ilk icraatın su faturalarına yönelik olacağını belirten Göktaş, “İlk icraatımız su fiyatlarını yarı yarıya azaltmak olacak. Bununla birlikte belediyenin bütçe durumunu gözden geçirmemizin ardından benzer indirimler devam edecek. Bu bağlamda otoparklara da benzer indirimler yansıyabilir” diye konuştu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL