Genel Gündem Siyaset Tüm Manşetler

KÖSE’DEN İLGİNÇ YORUM..!

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi’nde, AK Parti Kurucu İlçe Başkanı Muhammet Köse, partisinin kurulma aşamasında kendisinin de bazı hayalleri olduğunu, bugünkü Türkiye tablosuna baktığında ise o günkü hayallerinin ötesine gidilidiğini gözlemlediğini bildirdi…

KÖSE’DEN İLGİNÇ YORUM..!

kose-normal-bir-milletvekili-olmam-lzyfh

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi’nde, AK Parti Kurucu İlçe Başkanı Muhammet Köse, partisinin kurulma aşamasında kendisinin de bazı hayalleri olduğunu, bugünkü Türkiye tablosuna baktığında ise o günkü hayallerinin ötesine gidilidiğini gözlemlediğini bildirdi.

Köse, partisinden Zonguldak Milletvekili Aday Adayı olması vesilesiyle AK Paarti İlçe binasında düzenlediği basın toplantısında, Zonguldak için çalışan milletvekili olacağını söyledi.

Milletvekilliğin tanımını yapan ve  “Unumu eledim, eleğimi astım. Bundan sonraki ömrümün bir kısmınıda milletvekili olarak geçireyim” mantığı ile milletvekili olunmaması gerektiğini savunan Köse, “Böyle birine milletvekilliği veriliyorsa da o başarılı olmaz. Vekilliğin, görev aşkıyla isteyene verilmesi lazım” dedi.

BASINDA GEÇEN OLAYI ANLATTI..!
Kar ve buzlu yolda Zonguldak’a gittiği sırada, karayollarına ait 3 adet tuzlama aracından 2’sinin arızalı olduğunu öğrendiğini, bu yüzden bürokrat ve amirlerin çalışmadığı fikrine düştünden dolayı milletvekili olmak istediğini anlatan Muhammet Köse, seçilmesi durumunda normal bir vekil olmak yerine bürokratların uykusunu kaçıran türden bir milletvekili olacağını ileri sürdü.

“BEN ZONGULDAK’TA AĞABEYLİĞE TALİBİM”
Zonguldak’ın yeteri kadar hizmet almadığını da sorulan bir soru üzerine  ifade eden Köse, sözlerine şu cümlelerle devam etti:

“Zonguldak’ın yoluna gidiyorum yetkililerin utanması lazım. Eğer ben milletvekili olursam, 2 sene sonra o yol öyle olursa bende utanırım ve o yoldan gitmem. Bu sonra bana hatırlatırsınız. Ben Zonguldak’a geldiğim günden beri o yol halen yapılıyor! Yatırımlar bu Zonguldak’a gelmedi. Birlik beraberlik olmazsa hiçbir şey olmaz. Ben normal bir vekil olmam. Zonguldak’ın milletvekilleri var. Daha önce Fazlı Bey takdire şayan çalışmalar yaptı. Ercan Bey şuanda yapıyor. Ben bu bayrağı, bunlarda 2 adım daha yurakıya taşımak için adayım. Zonguldak’ın bir ağabeye, bir babaya ihtiyacı var. Ben milletvekilliğine talip değilim. Ben Zonguldak’ta ağabeyliğe talibim.”

AK Parti Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır ise aday adayı Muhammet Köseye başarılar diledi.

-HABERİN İÇİNDEN-

*Köse, gazetecilere kendisini tanıttı, öğrenceki yıllarıdan bahsetti ve AK Parti’nin kurucularından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile olan tanışması ile başlayan siyasi kariyerinden söz etti.

*1 Mart Pazar günü yapılacak temayül yoklamasını hatırlatan Köse, partinin 2071 hedeflerinin olduğunu söyledi.

*2001 yılında, dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’ın verdiği görevlendirme yazısını aldığı güden bugüne rahat uyuyamadığını anlatan Köse, Erdoğan’ın yazıyı teslimi sırasında ‘size namusumu emanet ediyorum’ sözlerini hiç unutmadığını belirtti.

*Köse, 2001 yılında, işçe teşkilatını kurmaya çalıştığı anlarda 30 kişilik yönetim kurulunu oluşturmak için yüzlerce kapı çaldığını, bugün ise 30 milletvekili aday adayı olmasının, gelinen süreci anlamakta önemli bir örnek olduğunu ifade etti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL