Genel Gündem Tüm Manşetler

KİMSE BEKLENTİ İÇERİSİNDE OLMASIN

  AK Parti Karadeniz Ereğli İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri yaklaşan İlçe Kongresi sürecine ilişkin ortak bir yazılı açıklama yaptı.   “BÜYÜK GURUR DUYUYORUZ” AK Parti Karadeniz Ereğli İlçe Yönetim Kurulu..

KİMSE BEKLENTİ İÇERİSİNDE OLMASIN
 ortak_aciklama

AK Parti Karadeniz Ereğli İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri yaklaşan İlçe Kongresi sürecine ilişkin ortak bir yazılı açıklama yaptı.

 

“BÜYÜK GURUR DUYUYORUZ”

AK Parti Karadeniz Ereğli İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri Zafer Sucu, Sami Yavuz, Aynur Akçan, Temel Meşe, Ahmet Acar, Mustafa İslam Yazıcıoğlu ve Hakan Mısırlı’nın yaptığı yazılı açıklamada, şu ifadelere yer verildi:  “Geçen hafta sonu itibariyle partimizde kongre süreci başlamış oldu. Rabbim kongre sürecini partimize ve şehrimize hayırlı kılsın. Bu vesilesiyle şunu açık bir şekilde ifade etmek istiyoruz; AK Parti’de siyaset yapmak, yeni Türkiye’nin inşasına katkı sağlamak ayrıcalıktır. Millete hizmet etmeyi kendine ilke edinmiş olan AK Parti ailesinin bir ferdi olmaktan büyük gurur duyuyoruz.

 

“BÜTÜNLÜĞÜMÜZ BOZULMAMIŞTIR”

Bu coğrafyada yeni bir tarih yazan AK Parti’de siyaset yapmayı nasip eden Allah’a şükürler olsun. Bizim siyasetimiz değerlerden bağımsız değildir. Kongre süreci mutlaka partimize dinamizm katacaktır. Kongreler, Demokrasimizin olmazsa, olmazlarıdır. Bize yakışan parti disiplininden kopmamak ve kardeşlik hukukuna bağlı kalmaktır. Partimizde zaman zaman düşünsel ayrılıklar olmuştur. Ama AK Parti Ereğli İlçe Teşkilatı olarak hiçbir zaman bütünlüğümüz bozulmamıştır.

 

“KİMSE BEKLENTİ İÇERİSİNDE OLMASIN”

Gelinen bu noktada Genel Merkezimiz mevcut ilçe başkanı ile devam etme kararı almıştır. Genel Merkezimizin verdiği karara sonsuz saygı duymakla birlikte,  tek amacımız AK Parti ailesi olarak Ereğli’ye hizmetlerimizin ve aile içi bütünlüğümüzün devam etmesidir. Bu çerçevede ileriki günlerde kongre süreçlerimizi hayırlısıyla tamamlayacağız. Biz ilişkilerimizle değil, ilkelerimizle hareket etmeyi kendimize şiar edendik. Hepimiz AK Parti’de siyaset yapmanın sorumluluğunu bilerek hareket etmekteyiz. Bizim başka türlü hareket etme lüksümüz bulunmamaktadır. “Acaba AK Parti’de bir gerginlik havası oluşturabilir miyiz?” diye kimse boşuna beklenti içerisine girmesin.  İl ve ilçe teşkilatlarımızla, Kadın ve gençlik kollarımızla, belediye başkanlarımızla, milletvekillerimiz ve genel merkezimizle biriz, beraberiz. Bizde çatışma olmaz, kavga olmaz, kişisel hesap olmaz. Biz Yeni Türkiye idealine inanmış, davasına bağlı insanlarız. AK Parti’nin dayandığı temel, temsil ettiği değerler ve iddiaları, tüm bireysel hesapların üzerindedir.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL