Genel Gündem Tüm Manşetler

KİLİMLİ’DE UYUŞTURUCU OPERASYONU

Zonguldak İl Jandarma Komutanlığı Asayiş Şube Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele ve İstihbarat Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından Kilimli’de uyuşturucu operasyonu yapıldı. Konuyla ilgili yapılan basın açıklaması şöyle: Zonguldak İl..

KİLİMLİ’DE UYUŞTURUCU OPERASYONU

9306_img-8657

Zonguldak İl Jandarma Komutanlığı Asayiş Şube Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele ve İstihbarat Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından Kilimli’de uyuşturucu operasyonu yapıldı.

Konuyla ilgili yapılan basın açıklaması şöyle:

Zonguldak İl Jandarma Komutanlığı Asayiş Şube Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele ve İstihbarat Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan istihbari çalışmalar neticesinde 11.02.2015 tarihinde Kilimli ilçesinde “Uyuşturucu madde imal ve ticari ile Kullanmak için uyuşturucu ve uyarıcı madde satın almak” suçları ile ilgili olarak 2 operasyon gerçekleştirilmiştir.

İlk olarak 11 Şubat 2015 günü saat 23.55 sıralarında, Zonguldak İl J.K.lığı ekiplerince, Kullanmak için uyuşturucu ve uyarıcı madde satın aldığı tespit edilen (2 ) şüpheli şahıs yakalanmış olup, adli makamlardan alınan arama kararına istinaden yapılan aramalar neticesinde (1) şüpheli şüpheli üzerinde (5 gr.) kubar esrar ele geçirilmiştir.

İl J.K.lığı ekipleri tarafından Kilimli İlçe J.K.lığı ile müştereken çok yönlü olarak yapılan çalışmalar neticesinde, Uyuşturucu madde imal ve ticari yaptığı tespit edilen (1) şüpheli şahsın ev ve eklentilerinde adli makamlardan alınan arama kararı ile geceleyin icra edilen operasyon neticesinde ise ayrıca;

– 778 kök kenevir,

– 40 gr. kubar esrar,

– 15 gr. Kenevir tohumu

– 1 adet (9 mm.) ruhsatsız tabanca ve tabancaya ait şarjör,

– 3 adet (9 mm.) tabanca fişeği,

– 1 adet ruhsatsız çift kırma av tüfeği,

– 14 adet (16 cal.) av tüfeği fişeği ele geçirilerek olay şüphelisi (1) şahıs gözaltına alınmıştır.

Gerçekleştirilen bu operasyonlarda; toplam (3) şüpheli şahıs yakalanarak, adli makamlara sevk edilmiş olup, (1) şüpheli 12.02.2015 tarihinde adli makamlarca tutuklanarak Zonguldak M. Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna teslim edilmiştir.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL