Genel Gündem Tüm Manşetler

KARAR: 11 TUTUKLU 8 DENETİMLİ SERBESTLİK

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde Kaçakçılık ve Organize Suçla Mücadele Büro Amirliği (KOM) ekipleri tarafından uyuşturucu satıcılarına yönelik yapılan operasyonda gözaltına alınan 20 kişiden 11’i tutuklanarak cezaevine gönderildi. Zanlılar 2 gün boyunca..

KARAR: 11 TUTUKLU 8 DENETİMLİ SERBESTLİK

operasyon-sonucu-11-zanli-tutuklandi

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde Kaçakçılık ve Organize Suçla Mücadele Büro Amirliği (KOM) ekipleri tarafından uyuşturucu satıcılarına yönelik yapılan operasyonda gözaltına alınan 20 kişiden 11’i tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Zanlılar 2 gün boyunca emniyette yapılan sorgularının ardından bu sabah Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi’nde sağlık kontrolünden geçirildikten sonra adliyeye getirildiler.

Sabah saat 08.00’de adliyeye getiri20 zanlıdan 1 kişi savcılık sorgusunun arından serbest bırakılırken, 19 kişi tutuklanma talebi ile mahkemeye sevk edildi. Mahkeme zanlılardan 8’ini serbest bırakırken,  B.A.T, D.A.D, H.A, S.K, Ö.P, Y.T, Z.A,S.D,K.Ç,R.S ve E.S hakkında ‘Uyuşturucu temin etme ve uyuşturucu madde ticareti yapma’ suçlamasıyla tutuklama kararı verdi.

Adliye binası önünde 17 saat boyunca mahkemesinin bitmesini bekleyen ailelerden çocukları serbest bırakılanlar büyük bir sevinç yaşarken, tutuklama kararı çıkan aileler ise gözyaşlarına boğuldular. Çocukları hakkında tutuklama kararı verildiğinin öğrenen bazı zanlı yakınları sinir krizi ve baygınlık geçirirken, bazı aileler de “Çocuklarımıza bunu kim alıştırdıysa onları bulun. Asıl büyükleri bulun” diyerek tepki gösterdiler.

Mahkemenin kararını açıklamasının ardından haklarında tutuklama kararı verilen zanlılar cezaevine gitmeden önce aileleriyle görüştürüldüler. Haklarında tutuklama kararı verilen 11 zanlı Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi’nde sağlık kontrolünden geçirildikten sonra Beycuma M Tipi Kapalı Cezaevi’ne sevk edildiler.

UYUŞTURUCU OPERASYONUNDA 11 KİŞİ TUTUKLANDI

Untitled_1_jpg23_02_2014_02_23_47881446


YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL