Genel Siyaset Tüm Manşetler

ALAPLI’YA LAF ETMESİN

Alaplı’da önemli projelere imza attıklarını belirten Alaplı Belediye Başkanı Nevzat Çimenoğlu, “Alaplı’ya yapılan hizmetlerle ilçemiz ilerlemiştir” dedi.   Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın Alaplı ile ilgili söylemlerine de tepki gösteren..

ALAPLI’YA LAF ETMESİN

ÇİMENOĞLU

Alaplı’da önemli projelere imza attıklarını belirten Alaplı Belediye Başkanı Nevzat Çimenoğlu, “Alaplı’ya yapılan hizmetlerle ilçemiz ilerlemiştir” dedi.

 

Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın Alaplı ile ilgili söylemlerine de tepki gösteren Çimenoğlu, “Yalı Caddesi arkasındaki Orhanlar Sokağına idrar kokusundan akşamları biz giremiyoruz. Her yeri meyhane yaptı, millet evlerine giremiyor. Alaplı ile uğraşacaklarına gitsinler Yalı Caddesindeki idrar kokusun ortadan kaldırsınlar” sözleri ile tepki gösterdi.

 

Alaplı Belediye Başkanı ve 30 Mart seçimlerinde Ak Parti’nin Belediye Başkan adayı Nevzat Çimenoğlu, Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın seçim bürosu açılışında Alaplı ile ilgili söylemlerine tepki gösterdi.  Ak Parti Alaplı İlçe Teşkilatı tarafından düzenlenen belediye, il genel meclis üyeleri ile ilçe yönetimi kaynaşma toplantısında konuşan Başkan Çimenoğlu, Alaplı’da yapılan ve yapılması planlanan çalışmalara ilişkin bilgiler de aktardı. Çimenoğlu konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

 

“ALAPLI İNSANINI KÜÇÜK GÖRÜYORLAR”

Muhalefet, başka konuşacak lafı olmadığı için devamlı biz bunu yapacağız, böyle yapacağız. Alaplı geri gidiyor. Ereğli-Akçakoca arasına sıkışmış bir köy haline gelmiş diyorlar.  Alaplı ve Alaplı insanını küçük görüyorlar. Alaplı ve Alaplı insanını hiç kimsenin küçük görmeye hakkı hukuku yoktur. Daha önce Alaplı’da 2 banka şubesi vardı, bugün bakın 5’nci banka şubesi açılıyor. Daha önce üreticilerimiz fındığını satmak için Akçakoca’ya götürüyordu artık Akçakoca’dan Ereğli’den satmak için buraya geliyorlar. AKAL İplik Fabrikası bir fabrika daha kuruyor, gittik gezdik.

 

“EREĞLİ VE AKÇAKOCA’DA

KURULAN FABRİKA GÖSTERİR MİSİNİZ?”

Bana Ereğli’de Akçakoca’da kurulan bir fabrika gösterir misiniz? Hep Ereğli ile kıyaslıyorlar.  Ereğli’de açılacak fabrikalar engelleniyor. Akçakoca’da fabrikalar kapanıyor. Kimse Alaplımızı küçük gösteremez. Alaplı’nın nüfusu, gelir seviyesi ve yatırımları artıyor. Düzce’den Ereğli’ye kadar yapılan otoyol ilçemizi tanıtan bir yer oldu. Hükümet Konağı, Adliye Sarayı, okul inşaatları bunların hiç birinin unutulmaması lazım bunlar durup dururken yapılmadı. Alaplı geriye giderken bu hizmetler yapılmadı. Bunlar yapıldıktan sonra Alaplı ilerledi.

 

İLK DOĞALGAZ ALAPLI’YA GELDİ

Zonguldak’ta ilk doğalgaz gelen İlçe Alaplı’dır. Daha Ereğli’ye gelmeden Alaplı’ya doğalgaz geldi. Altyapılara yenilendi. Elektrikler yer altına alındı. Siz kalkmış diyorsunuz ki hala Alaplı geriye gidiyor. Hayır, Alaplı geri gitmiyor. Alaplı büyük bir hızla ileri gidiyor. Bunuda inkar etmenin hiçbir anlamı yoktur. Alaplı 5 senede neler yapıldı. Burada Faruk Çaturoğlu döneminde dolgu alanına başlanıldı. Bizde devam ediyoruz. Yıllardır herkesin konuştuğu kimsenin yapılamaz dediği her gün gazetelerin sayfalarında manşetlerde yer alan bir hayal gibi gözüken Fatih Mahallesi köprüsü yapıldı. Hergün Fatih köprüsünü dilinden düşürmeyen muhalefet kalkıpta Fatih mahallesi ile ilgi sayın bakanımız başkanımız Köksal Toptan’a bir teşekkür etmeyi bile becermediler. Biz kendilerin sonsuz teşekkür ediyoruz. Yıkılamaz denilen kimsenin inanmadığı belediye dükkanlarını yıktık. Terminal binasını yıktık. Ne tartışma ne gerilim yaşandı. Bunun içine birahaneleri de yıktık. Orası tertemiz oldu ama karşımızdaki muhalefet hiçbir zaman yıkacağız diyemedi. Allah onlar gelmeyecek.

 

“DAHA FAZLA BİRANE YAPARLARDI”

Gelme ihtimalleri hiç yok. Eğer onlar gelseydi o birahaneler daha çok uzatırlardı. Daha fazla birahane yaparlardı. Bizler Alaplı’yı kurtarmış olduk. Karşıyakanın girişini güzelleştirdik. Birçok işler yaptık. Dolgu alanı, tören alanı, arıtma tesisi yapılıyor. Derenin ağzında mendirek projesi şuan devam ediyor. Alaplı’ya ak partiye gelmesi kesinlikle şarttır. Şuanda 3 milyon ödeneği çıkmış projesi hazır bir gençlik merkezi var, 2014 yılında yapılacak. Çay bahçesi yıkılacak projeleri göstereceğiz. Buraya 400 metre kare çok güzel bir kapalı tesis yapılacak. Modern bir yer olacak. Bunları da İller Bankasından alacağımız krediyle yapacağız. Şu anda otopark olan eski pazaryerinde çağlayan cami inşaatı başlayacak, Mart ayında temelini atıyoruz.

 

ALAPLI’YA KÜLTÜR MERKEZİ

Çağlayan camisinden postane sokağın olduğu yere kadar kültür merkezi AVM tarzından bir yapı inşa edeceğiz. İçinde 200 kişilik 75 kişilik sinema, nikah ve sergi salonun olan alış veriş merkezleri olacak. Altıda otopark olacak. Yaklaşık maliyeti 5 milyon Lira bunu da iller bankası vasıtasıyla yapacağız. Arkadaşlar diyor ki sinema yapacağız diyorlar nereye sinema yapacaksınız söyleyin halkımız da bilsin. Biz nereye nasıl ne yapacağımız kaynaklarımızla birlikte açıklıyorum. 2015 yılında bunu inşaatına başlayacağız. Daha ortada hiçbir şeyleri yok sinema yapacağız. Pazarı geri getireceğiz diyorlar. Nereye getiriyorsunuz? Kapalı pazar yerleşmiş durumda Alaplı 2. Pazarı açacağız dedik kadınlar pazarını açtık haftanın her günü açık. Pazarı geri getiremezsiniz. Pazarcılar biz buraya Pazar kapalı olursa geliriz diyorlar. Cumartesi günleri biz burada pazarı açmaya çalıştık. Hiç biri gelmedi. Pazarı getirecekseniz nereye getireceğinizi söylemek sorundasınız.

 

“ALAPLI’NIN AK PARTİYE İHTİYACI VAR”

Biz orta merkeze cami gelecek, alış veriş merkezi, kültür merkezi gelecek. Tansa binası kalkacak yeşil alan olacak. Tek binası kalkacak oraya yol devam edecek Spor Bakanlığına yazı yazdık kapalı spor salonun 690 evlerdeki çim sahamızın yanında belediye ait arsamız var kapalı spor salonun oraya taşıyacağız. Bütün bunların yapılması için Alaplı Ak Partiye ihtiyacı var. Alaplı’da asfaltlanmamış yol kalmadı. Hiç biri yolları konuşmuyor.

 

“İDRAR KOKUSUNDAN GİREMİYORUZ”

Ereğli Belediye Başkanı Hali Posbıyık çıkmış seçim bürosu açılışında Alaplı’yı b… götürüyor diyor. Ayıp onun kültürü ona yakışır. O anca o lafları bilir. Biz hiçbir zaman onun terbiyesine inemeyiz tartışmayız da. Kendisi buraya kadar gelsin Alaplı’yı görsün. Benim annem, babam Ereğli Yalı caddesinde oturuyor. Yalı caddesi arkasındaki Orhanlar Sokağına idrar kokusundan akşamları biz giremiyoruz. Her yeri meyhane yaptı. Millet evlerine giremiyor. Alaplı’yla uğraşacaklarına gitsinler Yalı caddesindeki idrar kokusun ortadan kaldırsınlar. Apartmanların diplerine idrarını yapıyorlar.

 

“İŞ MAKİNASI VERMEDİ”

Diyorlar ki Alaplı’yı da Ereğli gibi yapacağım. Yalan söylemesinler, 1994 yılında Anavatan Partisinden Belediye Başkanı oldum. Aynı tarihte sayın Posbıyık Ereğli’de Anavatan partisinden Belediye Başkanı adayı oldu. 1995 yılında Alaplı da sel felaketi oldu. Alaplı Belediyesinde 1 tane iş makinesi yoktu. Gittik Posbıyık’tan iş makinesi istedik dereyi açmak için bana iş makinesini vermedi. Akçakoca’dan Erol Solak, 15 günlüğüne getirdi Akçakoca’nın iş makineleri burada çalıştı. Kim kime yardım edecekmiş. Ama bizim Alaplı Belediyesini silindiri 2,5 ay Ereğli Belediyesinde asfaltta çalıştı. Hiç kimse palavra atmasın. Alaplı’da çöplük problemimiz oldu. Sayın Ruhi Cöbekoğlu zamanında beri Muhabbet Tezel burada Belediye Başkanı iken Alaplı Belediyesin çöpleri Ereğli çöplüğüne dökülüyordu. Posbıyık Ereğli’de benden Alaplı Belediye başkanı olduk.  Ereğli dökülen çöpler o zaman yasaklandı. Bizim çöplerimiz Ereğli’ye döktürülmedi. Biz burada çöp yeri bulmak için çok büyük sorunlar yaşadık. Hani Alaplı yardım edecektiniz ama ne oldu Zonguldak ‘ta Belediyeler Birliği olarak çöplüğümüz yaptık. Ben Alaplı Belediyesi olarak 2 sene 105 kilometre gittim. 105 kilometre geldik. Çöp arabalarını Zonguldak’taki çöplüğe döktük ama Ereğli belediyesi 2 sene boyunca kendi çöplüğünü kulandı. Ne zaman ki Ereğli’ye aktarma istasyonu yapıldı. Ondan sonra çöplerini aktarma istasyonundan yollandı.

 

“KIRMACI ÇÖPLÜĞÜNÜN HALİ”

Şu anda Kırmacı çöplüğün halini görüyorsunuz. Alaplı’yı b… götürüyor diyor. Biz Kocaman’daki çöplüğümüzü kapattık hiçbir şey görünmüyor. Nerede sayın çevreci Posbıyık,  gidip birde Ereğli deki çöplüğün haline bakın birde Alaplı’da Kocaman’daki çöplüğün haline bakın ondan sonra kalkın Alaplı’ya laf edin. Hiç kimse Alaplı’ya laf etmeye kalkmasın.1999 yılında Çaturoğlu Belediye Başkanı aday olduğu dönemde Ereğli Belediye Başkanı geldi Çaturoğlu’nun karşısındaki adayı destekledi,  Çaturoğlu seçimi kazandı.2004 belediye seçimlerinde yine Sayın Posbıyık geldi Alaplı’da Faruk Çaturoğlu’nu karşısındaki adayı destekledi yine Çaturoğlu kazandı.2009 yılında yine Ereğli Belediye Başkanı Posbıyık geldi CHP adayı Muhabbet Tezel’i destekledi. O seçimi de biz kazandık. Seçimi sonucu şimdide bellidir. 2014 yılında Posbıyık Alaplı adayını destekliyor. Bu demektir ki yine Ak Parti adayı seçimi kazanıyor. Hepimize hayırlı olsun”

(Haber: Cem Sürmeneli)

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL