Spor

KANDİLLİ HÜKMEN MAĞLUP

Geçtiğimiz hafta oynanan Karadeniz Ereğli 2. Amatör küme karşılaşmalarından Kandilli Belediyespor – Zonguldak Ereğlispor müsabakası 90+1 ve 90+2’de Kandilli Belediyespor’un attığı gollerle 2-0 sona ermişti. 2-0 mağlup olan Zonguldak Ereğlispor..

KANDİLLİ HÜKMEN MAĞLUP

z.e.s kandıllı maçı

Geçtiğimiz hafta oynanan Karadeniz Ereğli 2. Amatör küme karşılaşmalarından Kandilli Belediyespor – Zonguldak Ereğlispor müsabakası 90+1 ve 90+2’de Kandilli Belediyespor’un attığı gollerle 2-0 sona ermişti. 2-0 mağlup olan Zonguldak Ereğlispor maçta cezalı oyuncu oynatıldığı gerekçesi ile Zonguldak İl Futbol Temsilciliğine itirazda bulundu. Yapılan itiraz Zonguldak İl Tertip Komitesince incelendi ve kurul itiraz edilen Kandili Belediyesporlu oyuncu Selahatin Çankaya’nın 4 resmi maç cezalı olduğunu gördü ve karşılaşmayı Zonguldak Ereğlispor lehine 3-0 hükmen verdi.

Konu ile ilgili olarak Zonguldak Ereğlispor’dan yapılan açıklama şu şekilde;

’18 Mayıs Pazar günü Kandili Boray Baycık sahasında oynadığımız karşılaşma Kandili Belediyespor’un 90+1 ve 90+2’de atığı gollerle 2-0 sona ermişti. Ancak Zonguldak Ereğlispor Kulübü olarak Kandili Belediyesporlu oyuncu Selahatin Çankaya’nın geçtiğimiz yıl olaylı Bayatspor karşılaşmasından sonra 4 maç ceza aldığını ve bu cezasının 2 tanesini geçen yıl çektiğini, ancak geri kalan 2 maç cezanın bu sezona devrettiğini belirterek itirazda bulunduk. Bu sezonda Kandili Belediyespor’un Zonguldak Ereğlispor karşılaşmasından önce sadece bir maç oynadığı göz önünde bulundurulduğunda oyuncunun 1 maç daha cezasının kaldığı görülmektedir. 4.cezasını çekmeden Zonguldak Ereğlispor karşılaşmasında oynadığı görülen oyuncunun cezalı olduğu tespit edilmiştir. Zonguldak İl Tertip Komitesine yaptığımız itiraz yerinde bulunmuş ve 2-0 Kandili Belediyespor’un galip geldiği karşılaşma 3-0 hükmen tarafımıza tescillenmiştir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.’

IKINCI AMATOR PUAN

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL