Genel Gündem Tüm Manşetler

ÇALIŞMALAR KEPEZ’DE DEVAM EDİYOR

Gülüç-Kepez arasındaki karayolunda başlayan alt yapı çalışmaları devam ediyor. Ak Parti Zonguldak Milletvekili Prof.Dr.Ercan Candan’ın girişimleri ile hayata geçirilen proje kapsamında ihaleyi alan firma Gülüç köprüsü ile devrek yol ayrımı..

ÇALIŞMALAR KEPEZ’DE DEVAM EDİYOR
calismalar-kepez-yoluna-kaydi

Gülüç-Kepez arasındaki karayolunda başlayan alt yapı çalışmaları devam ediyor. Ak Parti Zonguldak Milletvekili Prof.Dr.Ercan Candan’ın girişimleri ile hayata geçirilen proje kapsamında ihaleyi alan firma Gülüç köprüsü ile devrek yol ayrımı arasındaki alanda başlattığı çalışmaları tamamlamasının hemen ardından Kepez-Devrek yol ayrımına kaydırdı. Yol güzergahının bir bölümü tek şeritten kontrollü olarak sağlanırken sürücülerin halk dilinde de ölüm yolu olarak bilinen Yeşiltepe-Kepez karayolnuda dikkatli araç kullanmaları istendi.

 

Ak Parti Zonguldak Milletvekili Prof.Dr.Ercan Candan geçtiğimiz günlerde yol güzergahındaki çalışmalar ile ilgili şu açıklamalarda bulunmuştu:  “Gülüç köprüsü ve Kepez arasındaki karayolunda alt yapının tamamlanması ile asfaltlama ve çevre düzenlemesine başlanacak. Uzun yıllardır vatandaşlarımız bu güzergahtaki trafik akışında ciddi rahatsızlıklar ile karşı karşıya kaldı. Kdz.Ereğli Belediyesi de alt yapı çalışmalarının daha hızlı bir şekilde yürütülebilmesi için destek veriyor. Havaların da düzelmesi ile hızlanacak bu çalışmaların kısa sürede tamamlanmasını ve vatandaşlarımızın özlemle beklediği karayoluna kavuşmasını umut ediyoruz. Vatandaşlarımızın biraz sabırlı olmalarını istiyoruz. İhalesi yapılan projelerin bitiş süreleri vardır ve firmalar bitiş sürelerine kadar bu işi yapmakla yükümlüdür. Firma alt yapı çalışmalarının ardından asfaltlama ve çevre düzenlemesini yapacak ardından da yerin teslimini gerçekleştirecek. Biz bu işin biran önce tamamlanabilmesi için firma yöneticileri ile görüştük inşallah yer tesliminden önce bu işi tamamlayacağız”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL