Genel Gündem Tüm Manşetler

İŞÇİ HAKLI ÇIKTI..!

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi’ne bağlı Kandilli Beldesi’nde Hattat Holding’e bağlı Hema Kömür İşletmesi’nde çalıştıkları sırada iş akitlerine son verilen maden işçilerinin, açtıkları ‘işe iade’ davasını kazandıkları bildirildi. Edinilen bilgiye göre, işvenle..

İŞÇİ HAKLI ÇIKTI..!

hema-iscisi-davayi-kazandi-r6ct1

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi’ne bağlı Kandilli Beldesi’nde Hattat Holding’e bağlı Hema Kömür İşletmesi’nde çalıştıkları sırada iş akitlerine son verilen maden işçilerinin, açtıkları ‘işe iade’ davasını kazandıkları bildirildi.

Edinilen bilgiye göre, işvenle görüşmek üzere servise binmek için Devrim Bulvarı’nda bir araya gelen 100 kadar işçi, kaybettikleri işlerini geri istedi.
Avukat Aydın Özarslan, burada işçiler adına gazetecilere yaptığı açıklamada, Kandilli dışında başka yer gösterilmesi durumunda bunun kabul edilmeyeceğini belirterek şunları söyledi:
“İşe iade davasının kazanılması sonrası işverende bizi işyerine çağırdı. Hep beraber otobüslere binip iş yerine gideceğiz. Avukatınız olarak orada ben konuşacağım. Sizin çok fazla konuşmanıza gerek yok. Çünkü çok fazla kişi konuşursa her kafadan bir ses çıkar, orası dağılır. Ben sizin adınıza gerekli konuşmaları yapacağım. Mahkeme bize Kandilli’de ki işyerinde işe iade kararı vermiştir. Biz burada iş gösterilirse çalışacağız. Başka her hangi bir iş yerinde ki çalışma bizim için geçerli değil. İşverende zaten bizi Kandilli’deki işyerine davet etti.
Oraya gidelim, işveren bize ne diyor onu bir görelim. Ona göre değerlendirmemizi yaparız. Bizim mahkememizde 308 olmak üzere toplam 500 kadar işçi arkadaşımız işe iade davası açtı.” dedi. Özdoğan, konuşmasının ardından dağıtılan mahkeme kararını alan işçiler servis araçlarına binerek Kandilli’ye doğru yola çıktı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL